Firefox privātais tīklsMozilla un Firefox pārlūks darbojas jau kādu laiku. Dažādās versijās viņi ir darījuši visu iespējamo, lai sava pārlūka lietotājiem nodrošinātu aizsardzību bez maksas. Nākamais loģiskais solis viņu lietotāju aizsardzībā ir dalībnieku aizsardzība, liekot viņiem izveidot savienojumu ar VPN (virtuālo privāto tīklu). Pirmo reizi Mozilla sadarbojas ar uzņēmumu VPN, Mullvad, piedāvāt maksas produktu ierīces līmeņa aizsardzībai. Viņi to sauc par “FPN”. Kā jūs varat uzminēt, tas nozīmē Firefox Private Network. Acīmredzot Mullvad ir veltījis tikpat lielu uzticību lietotāju privātuma aizsardzībai. Šīs pārskatīšanas laikā apmaksātā versija ir pieejama tikai galddatoriem operētājsistēmā Windows 10. Tomēr drīzumā parādīsies citas platformas. Gan pārlūka līmeņa aizsardzība (pamatā starpniekserveris), gan ierīces līmeņa aizsardzība joprojām ir sākuma stadijā, tāpēc mēs jums sniegsim pēc iespējas vairāk informācijas.

Cenu noteikšana

FPN ir 2 versijās. Viens faktiski ir bezmaksas starpniekserveris, bet otrs piedāvā pilnīgu ierīces aizsardzību, kuras cena ir USD 4,99 mēnesī, un jums vispirms jāpievienojas gaidīšanas sarakstam. Nav zināms, vai viņi plāno piedāvāt VPN ilgākam pakalpojumu periodam, nevis tikai mēnesim vienlaikus. Paturiet prātā, ka, ja jūs plānojat izmantot pārlūka paplašinājumu, jums ir atļauts nodarboties tikai ar 12–1 stundu sesijām, un jums ir jāizveido Mozilla konts. Protams, tas notiek tik ilgi, kamēr tas ir beta versijā.

FPN cenu noteikšana

Iespējas

FPN starpniekserverisTagad mēs runāsim par to, ko jūs iegūstat pārlūka līmeņa un pilnas ierīces izstrādājumos. Atkal šie produkti joprojām ir jauni, tāpēc noteikti ir lietas, kas nedarbojas pilnībā. Pārlūka līmeņa produktam jums jāizveido Mozilla konts, ja jums tāda vēl nav. Pēc tam jūs pievienojat paplašinājumu savam Firefox pārlūkam. Kad esat to izdarījis, jūs noklikšķiniet uz ikonas, uz kuru mēs norādām, ar sarkano bultiņu. Tas parādīs ekrānu, kuru redzat labajā pusē. Lai sāktu procesu un pārbaudītu to, izmantojot vienu stundu garu, vienkārši pārvietojiet slīdni pa labi, lai to aktivizētu. Rakstīšanas laikā starpnieks izdara to, kas tam ir paredzēts. Tomēr, veicot pārbaudi, mēs varējām “salauzt” starpniekserveri. Tiklīdz mēs izpildījām testu, starpniekserveris tika izslēgts. Protams, tas tiks novērsts, taču jūs varat saskarties ar to pašu problēmu, vismaz sākuma posmā. Pilnīga ierīces aizsardzība ir atšķirīgs stāsts. Tas ir partnerattiecību ar Mullvad VPN produkts. Dažas funkcijas ietver:

  • Iespēja vienlaikus savienot līdz 5 ierīcēm
  • Pieejamas vairāk nekā 30 valstis
  • Vadu šifrēšana
  • Pielāgotas mobilās lietotnes

FPN klientu konsoleVar redzēt, ka pat FPN klients ir vienkārši lietojams. Kad esat izvēlējies serveri vienā no vairāk nekā 30 valstīm, jūs vienkārši pārvietojat slīdni pozīcijā ON. Lai arī klienta iespējas ir lieliskas, “Wireguard Encryption Protocol” ir interesanta šifrēšanas tehnikas izvēle. Tā kā drošība ir tāda pati kā Mozilla, relatīvi nepārbaudīta un neauditēta protokola izmantošana pa izmēģinātām un patiesām metodēm ir ārkārtēja. Tas nozīmē, ka Wireguard ir dažas priekšrocības, salīdzinot ar zelta standartu (OpenVPN). Wireguard rakstīšanas kods ir ievērojami mazāks nekā OpenVPN. Teorētiski tam vajadzētu būt ātrākam un darboties labāk. Turklāt tas jūsu datorā izmanto mazāk resursu. Tādā veidā jūs varat darīt vairāk lietu, nepiedzīvojot kavēšanos. Mums ir viens liels jautājums – kādi protokoli ir plānoti mobilajām versijām? Šajā laikā ir jautājums par to, cik labi šī tehnoloģija darbosies arī citās platformās, izņemot Windows.

Firefox privātā tīkla pārlūka ātruma pārbaude

FPN pārlūka ātruma pārbaudeĀtrumi ir ļoti svarīgi, izmantojot jebkuru VPN vai starpniekserveri. Tā kā starpniekserveri īsti šifrē satiksmi tikai novirzīt to no jauna, nevajadzētu būt pārsteigumam, ka ir tikai nedaudz zaudēts ātrums. Protams, tā kā mēs varam pārbaudīt visas ierīces versiju, mēs parādīsim arī šīs pārbaudes rezultātus. Šeit ir mūsu ātruma pārbaude no pārlūka versijas. Pārbaudot FPN VPN klientu, mūsu rezultāti nebija tik labvēlīgi. Šajā attēlā jūs varat redzēt ievērojamu ātruma samazināšanos. Protams, tas joprojām ir ātrs, taču tas bija vairāk nekā 75% ātruma zaudējums.

FPN klienta ātrākais

Kāpēc jums vajadzētu izmantot VPN?

Tā kā tagad tik daudz uzņēmumu piedāvā bezmaksas WiFi, izveidojiet savienojumu, izmantojot savienojumu. Lai gan WiFi ir lielisks, kibernoziedznieki domā, ka tas ir arī lieliski. Pieslēdzoties izvēlētajam serverim, jūs izveidojat drošu un šifrētu savienojumu. Tādā veidā jūs ievērojami samazināsit risku, ka noziedznieki vai kibernoziedznieki nozags jūsu privāto informāciju.

Vēl viens iemesls VPN izmantošanai ir palīdzēt apiet ģeogrāfiskos ierobežojumus. Neatkarīgi no tā, kur atrodaties, palīdzēs izveidot savienojumu ar serveri. Tas ir tāpēc, ka tas bloķējošajai programmatūrai liek domāt, ka atrodaties kaut kur citur. Tā var būt reāla priekšrocība, ja mēģināt piekļūt noteiktiem reģioniem vai arī jums tiek liegts skatīt saturu. Vienkārši izveidojiet savienojumu ar serveri, un jūs varat sākt pārlūkot vai apskatīt saturu, kuram vēlaties piekļūt.

Vai tas noplūst?

FPN pārlūka noplūdes pārbaudeAtbildot uz šo jautājumu, jums atkal ir jānoskatās, cik jauns ir pakalpojums. Mēs veicām noplūdes testus no 2 dažādām vietnēm. Diemžēl mēs nevarējām veikt testu no savas iecienītās vietnes, jo, tiklīdz mēs izpildījām testu, tas pieklauvēja starpniekserverim bezsaistē. Otrā vietnē mēs varējām veikt pārbaudi. Kā redzams zemāk redzamajā attēlā, jā, tas tomēr noplūst. Mēs negaidījām šādu rezultātu, jo vairāk izveidoti starpnieki neuzrāda šāda veida noplūdi. Ja Mozilla plāno atbrīvot FPN pārlūku vai pilnu ierīces produktu, viņiem šī problēma noteikti būs jānovērš. Tas nozīmē, ka mums bija daudz labākas veiksmes, izmantojot reālo lietotni. Tā vietā, lai atrastu vairākus serverus, piemēram, starpniekserveri, tas parādījās kā viens serveris. Turklāt mums bija veiksme ar otru testu.FPN Leaktest 2 Kā redzat šajā testā, vienīgais, kas parādās, ir liels apiņu skaits. Šobrīd nav zināms, vai jūs varat pielāgot apiņu skaitu (serveri, pa kuriem trafiks tiek virzīts), vai nē. Tā kā tas parāda 11 apiņus, tas saka, ka tas, iespējams, varētu norādīt starpniekservera vai VPN izmantošanu. Apiņu skaita samazināšana palielinātu apkalpošanas ātrumu un mazinātu aizdomas ikvienam, kurš uzskata, ka skaitlis ir pārāk liels.

Vai man vajadzētu izmantot šo VPN??

Lai apskatītu pilno ierīces versiju, mēs uzskatām, ka pakalpojums joprojām darbojas labi, neskatoties uz ātruma zudumiem. Tas noteikti aizsargās jūsu privātumu un palīdzēs apiet ģeogrāfiskos ierobežojumus. Šīs pārskatīšanas laikā mums nebija problēmu piekļūt saturam no citiem reģioniem. Pakalpojums, iespējams, nepiedāvā visus zvanus un svilpes, ko jūs varētu sagaidīt no citiem pakalpojumiem, taču mēnesī 5 USD tas darbojas labi un noteikti palīdzēs sasniegt jūsu mērķus. Mēs sakām, ka jā, pakalpojums nodrošina labu vērtību un aizsargā jūsu privātumu.

Noslēguma domas par Firefox privāto tīklu

FPN pārlūks un pilns VPN pakalpojums, ņemot vērā Mozilla komandas reputāciju, daudz ko sola. Tomēr ir dažas problēmas, kuras šīs pārskatīšanas laikā ir jānovērš, pirms mēs varam sniegt jums pārliecinošu atbildi uz to. Tikai laiks var pateikt, vai tiks ņemti vērā faktori, kas mūs uztrauc, un kā Firefox privātais tīkls darbosies. Pa to laiku Windows 10 lietotāji Amerikas Savienotajās Valstīs var reģistrēties Firefox VPN beta versijai, lai iegūtu piekļuvi savam tīklam. Izmaksas ir 4,99 USD mēnesī ar kredītkarti kā vienīgo maksājuma iespēju.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me