Kaip nustatyti „uMatrix“ „Chrome“ ar „Firefox“

Pastaraisiais metais plačioji visuomenė pradėjo daugiau mokėti už savo privatumą internete. Vienas iš būdų tai padaryti yra įdiegti „uMatrix“ plėtinį į „Chrome“ iš „Firefox“ naršyklę. Šis galingas privatumo įrankis yra lengvai naudojamas ir turi keletą pažangių funkcijų, kurios gerai veikia. Kaip ir naudodamiesi bet kokiu įrankiu, turite atsiminti, kad per daug keisdami gali sukelti problemų mėgstamiausioje svetainėje. Pridėję jį prie savo naršyklės, viršutiniame dešiniajame kampe pamatysite piktogramą su numeriu. Trumpam pakalbėsime apie specifiką.


uMatrix

Kaip veikia „uMatrix“?

Kaip minėjome, „uMatrix“ paprasta naudoti, ji yra taškas ir spustelėkite. Konsolės viduje galite lengvai valdyti, tiesiog pasirinkite elementus, kuriuos norite blokuoti. Tai tikrai gerai, jei norite sustabdyti bloatware, kenkėjiškų programų, slapukų, stebėjimo priemonių naudojimą ir beveik visa kita, kas gali sukelti problemų jūsų sistemoje. Tai reiškia, kad jūsų naršymas tampa saugesnis ir greitesnis, nes jums nereikia atlikti jokių su fonine veikla susijusių veiksmų. Yra ir dar vienas privalumas, jei juo naudojatės. Jei naudojatės matuotu interneto ryšiu arba jūsų duomenų naudojimas yra tiesiog svarbus, „uMatrix“ padės jums sumažinti sunaudotus duomenis dėl visų blokuojamų dalykų.

Kodėl pernelyg didelis blokavimas gali sukelti problemų?

Kadangi „uMatrix“ yra toks galingas įrankis, jis pagal nutylėjimą blokuoja trečiųjų šalių veiksmus. Nors tai gali pasirodyti gera idėja, daugeliui jūsų aplankytų svetainių neveiks tinkamai. Tai blokuoja juos kaip saugos priemones, tačiau tai tikrai gali erzinti. Užuot įkelę tinklalapį, kaip tikėjotės, galite gauti pranešimą, tik nurodantį, kad jis vis dar įkeliamas. Jei susidursite su šia problema, galite išjungti problemų blokavimą arba ją išjungti visoje svetainėje. Žinoma, tai visiškai priklauso nuo jūsų.

Vartotojo sąsaja

Nors tikriausiai matėte keletą aukščiau pateiktų variantų, mes padarysime viską, kad peržvelgtume vartotojo sąsajos (vartotojo sąsajos) specifiką. Pirmiausia pradėkime nuo pagrindų. Kadangi „uMatrix“ naudoja spalvas, žalia reiškia, kad leidžiate elementą, o raudona reiškia, kad jūs jį blokuojate. Šviesesnė žalia ir šviesesnė raudonos spalvos žymi daiktus, kurie yra natūraliai užblokuoti. Dešinėje, kur matote adreso juostą, yra pilka žvaigždė. Spustelėjus viską užblokuojama arba jūsų atlikti pakeitimai gali paveikti visas svetaines visame pasaulyje. Tiems, kurie nori užblokuoti tam tikrą svetainę, naudodami visą jūsų naršymo veiklą, tai yra tą, kurią turite įvesti. Jei nuspręsite pakeisti tai, ką leidžiate vėliau, turėsite grįžti prie jo ir ten jį pakeisti.

Jei esate patenkinti pakeitimais, kuriuos atlikote konkrečioje svetainėje, kurioje esate (aukščiau esančiame paveikslėlyje, tai yra thesaurus.com), galite pasirinkti užrakto piktogramą, kad ją užrakintumėte. Jei jums nepatinka visi atlikti pakeitimai, užrakto dešinėje esanti piktograma yra trintukas. Tai leis jums jį iš naujo nustatyti. Kai atliksite pakeitimus, būtinai paspauskite atnaujinimo mygtuką, kad pamatytumėte pakeitimus.

Blokavimo galimybės

Vienas iš malonių dalykų, susijusių su „uMatrix“ naudojimu, yra galimybė blokuoti tam tikrų tipų elementus. Tai apima domeno vardą (visus), slapukus, CSS, vaizdus, ​​laikmenas, scenarijus, XHR, „iframe“ ir kt. Nors jie yra puikūs, galite duoti du parametrus. Nustatymas, kurį turėsite pakeisti, yra „YouTube“ (taip, jis užblokuos „YouTube“). Žiniatinklio adresas, kurį turite įsitikinti, ar leidžiate s.ytimg.com. Kai leisite tą, galėsite dar kartą žiūrėti „YouTube“, nereikia pakenkti kitiems jūsų nustatymams. Antrasis, kurį norite leisti, yra googlevideo.com. Jei svetainė naudoja „Google Video“.

„UMatrix“ naudojimo patarimai

Yra keli patarimai, kuriuos galime jums pasiūlyti, kai naudojate „uMatrix“. Pradėsime nuo privatumo nustatymų. Galite pasiekti spustelėję ekrano viršuje esančią ploną pilką juostą, kurioje rašoma „uMatrix“ ir pateikiama plėtinio versija. Spustelėkite „Privatumas“. Žinoma, čia galite įjungti privatumo nustatymus, atsižvelgiant į tai, kokių norite. Norėdami blokuoti kenkėjiškas programas, pasirinkite skirtuką „Turtas“, kuriame radote skirtuką „Nustatymai“. Tokiu atveju būtinai pažymėkite langelį, kuriame parašyta „automatinio atnaujinimo ištekliai“. Tada įsitikinkite, kad pažymėjote kenkėjiškų programų scenarijų laukelį..

Kaip matote, „uMatrix“ naudojimas veikia labai gerai ir padės keliais skirtingais būdais. Prašome pasidalinti šiuo įrašu su draugais, kad jie taip pat galėtų džiaugtis „uMatrix“. Sekite mus @VPNFan už naujausias VPN apžvalgas ir populiariausių teikėjų reklamas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map