Greitis dažnai yra didelis veiksnys renkantis virtualų privatų tinklą (VPN). Nesvarbu, ar planuojate dažnai naudotis paslauga, ar tik retkarčiais, pasinaudodami geriausiu greičiu, galėsite greičiau atsisiųsti turinį arba gauti sklandesnį vaizdą srautiniu būdu. Žinoma, ne visos paslaugos yra vienodos. Net kai pasirenkate įmonę su greitais serveriais, daugelis veiksnių gali turėti įtakos jų tinklo veikimui. Šiame įraše apžvelgsime kai kurias VPN dalis, kurios dalys gali paveikti greitį, ir patarimų, kaip padaryti jūsų VPN spartesnį. Tokiu būdu turėsite geriausią patirtį. Pradėkime nuo pradžių.

Veiksniai, turintys įtakos VPN greičiui

Kaip minėjome, VPN greičiui gali turėti įtakos keli veiksniai. Atminkite, kad tai nėra jokia konkreti tvarka. Kai kuriuos iš jų galite valdyti, o kitus – ne.

 1. Serverio vieta – Svarbi yra jūsų pasirinkto serverio vieta. Kuo arčiau serveris yra jūsų dabartinė vieta, tuo didesnė tikimybė, kad greitis bus greitesnis.
 2. Šifravimo stiprumas – Kuo stipresnis šifravimas, tuo lėtesnis bus jūsų ryšys. Tačiau jei pakeisite šifravimo stiprumą, esate labiau pažeidžiami kompromisų.
 3. Tinklo sąranka – Nors daugelis vartotojų mėgsta „Wi-Fi“, jūsų VPN greitis šiek tiek pagerėja, jei tiesiogiai jungiate (kietą laidą LAN kabeliu) prie modemo ar maršrutizatoriaus..
 4. Maršrutas – VPN maršruto nustatymas gali paveikti jūsų ryšio greitį. Jei pasirinksite vieną iš naujesnių ar mažiau patyrusių VPN kompanijų, atminkite, kad jos gali nenukreipti eismo taip gerai, kaip veteranai. Aukščiausio lygio VPT patinka „IPVanish“ ir VyprVPN atlikti labai gerą darbą nukreipiant eismą.
 5. Serverių sutraukimas – VPN serveriai turi ribotą pralaidumo kiekį. Dėl to, daugiau vartotojų reiškia, kad turite dalintis didesniu pralaidumu. Tai tampa vis svarbesne VPN, siūlančių labai nebrangiai daugiametę ar visą gyvenimą trunkančią sąskaitą, problema. Stiprus išstūmimas yra viena iš priežasčių, dėl kurios mes nukreipiame vartotojus nuo gyvenimo VPN pasiūlymų.
 6. Protokolai – Jūsų pasirinktas protokolas gali paveikti jūsų ryšio greitį. Pavyzdžiui, UDP „OpenVPN“ versija yra greitesnė, nes ji nepatikrina, ar visi informacijos paketai patenka į savo vietą. TCP versija patikrina duomenų paketų pateikimą, tačiau ji yra lėtesnė.
 7. Įprastas ryšio greitis – Kuo didesnis jūsų įprastas ryšio greitis, tuo didesnė tikimybė gauti didelius numerius naudojant VPN. Negausite didesnių numerių nei įprasta ryšio sparta. Jei tai padarysite todėl, kad VPN teikėjas suspaudžia duomenis. Kartais tai gali suteikti klaidingus greičio įvertinimus.
 8. Serverio pakopa – Kai kuriose šalyse serverio pakopa gali būti žemesnė nei kitose. Jei įmonė turi aukščiausio lygio serverius, jie valdo visas ryšio dalis. Kaip pavyzdį naudosime „IPVanish“. Kai kurie jų serveriai yra pažymėti „A“, kiti – „C“. Pirmąjį serverių rinkinį kontroliuoja visiškai įmonė ir jie yra greitesni už antrąjį serverių rinkinį.

Greičio komponentai

Yra dvi dalys, kurias reikia paspartinti, kai jūs kalbate apie VPT. Tai yra vėlavimas (laikas, kurio reikia informacijos užklausai siųsti ir gauti) ir pralaidumas (duomenų kiekis, kurį galima perduoti per nustatytą laiką).

 • Latencija – matuojant milisekundėmis, galite tai pastebėti ar nepastebėti. Jei esate transliacija, viskas ten pateks, tik ne taip greitai. Tačiau delsimas tampa svarbesnis, jei darai dalykus internete ten, kur tai svarbu. Pavyzdžiai, kai bandoma nusipirkti ką nors internete, kas gali greitai parduoti, ar atkurti vaizdo įrašą žaidimas kur lemiamą reikšmę turi greitis.
 • Pralaidumas – Tikriausiai matėte tokio tipo greičio matavimą. Paprastai galite išreikšti greitį kaip Mbps (megabaitai per sekundę), MBps (megabaitai per sekundę) ar net Gbps (gigabaitai per sekundę). Jei naudojate 1 Gbps jungtį ir atsisiunčiate 5 GB, atsisiuntimas turėtų užtrukti apie 40 sekundžių. Kadangi baite yra 8 bitai, galite įvertinti, kiek laiko truks atsisiuntimas padauginus.

Patarimai, kaip gauti geriausius greitus VPN

 1. Vietos – Išskyrus tuos atvejus, kai jūsų tikslai apima prisijungimą prie konkrečios šalies, pasirinkite vietą, kuri yra arti jūsų.
 2. Šifravimas Stiprumas – Priklausomai nuo jūsų pasirinkto tiekėjo, stiprumas nėra keičiamas. Pagal numatytuosius nustatymus teikėjai paprastai būna 256 MB. Jei galite pakeisti jį į mažesnį šifravimo stiprumą, paliksite save labiau pažeidžiamą.
 3. Tinklo sąranka – Jei norite geriausio greičio ir turite galimybę, prisijunkite tiesiai prie modemo ar maršrutizatoriaus naudodami CAT5 arba CAT6 (LAN kabelį). Tai padidins jūsų greitį.
 4. Maršrutas – Pasirinkę veteraną ar nusistovėjusį paslaugų teikėją, užtikrinsite, kad turėsite prieigą prie geriausių galimų maršruto konfigūracijų.
 5. Serverio sutraukimas – Tokiu atveju norite pasirinkti kuo mažiau serverių. Tokiu būdu gausite didžiausią pralaidumą. Jei leisite teikėjui pasirinkti serverį jums, jis gali būti ne pats geriausias.
 6. Protokolai – Kadangi paprastai norite pasirinkti „OpenVPN“ protokolą, rinkitės UDP versiją. Jei kyla ryšio problemų, turėtumėte pasirinkti TCP versiją. Mobiliųjų įrenginių vartotojai taip pat gali norėti išbandyti „IKEv2“.
 7. Įprastas ryšio greitis – Panašiai kaip tinklo sąranka, jungtis su kabeliu yra spartesnė. Žinoma, kuo geresnis ryšys, tuo geresnių rezultatų gausite.
 8. Serverio pakopa – Kaip minėjome, norėsite pasirinkti aukščiausią turimą serverį, jei jums bus suteikta galimybė.

Santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad yra nemažai įvairių veiksnių, turinčių įtakos jūsų VPN greičiui. Kai kuriuos iš jų galite valdyti, o kitus – ne. Jei vis dar kyla problemų dėl dalykų, kuriuos galite valdyti, turėtumėte apsvarstyti galimybę padidinti interneto greitį. Kai greitis tampa greitesnis, atnaujinę interneto ryšį suteiksite papildomos galios. Tokiu būdu galite pasiekti gerą greitį ir vis tiek apsaugoti savo privatumą. Kita galimybė, kurią turite, yra perjungti į greitesnę VPN paslaugą. Pažvelkite į keletą geriausių, nedvejodami apsižvalgykite mūsų 5 greičiausių VPN sąraše.

„RankVPN ServiceVPN“ ventiliatorius
„PriceVisit“
Svetainės serveris
VietosNe
„LogsBrowser“
„ExtensionsSmart“
DNS
1„ExpressVPN“6,67 USD„ExpressVPN“160Žymimasis langelisŽymimasis langelisŽymimasis langelis
2„NordVPN“3,49 USD„NordVPN“87Žymimasis langelisŽymimasis langelisŽymimasis langelis
3Privatus interneto ryšys3,33 USDVIP49Žymimasis langelisŽymimasis langelis
4„CyberGhost“2,75 USDVIP112Žymimasis langelisŽymimasis langelis
5„IPVanish“5,20 USD„IPVanish“76Žymimasis langelis
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me