Kuras valstis vēlas aizliegt šifrēšanu?

Visas Amerikas Savienoto Valstu, Lielbritānijas un Nīderlandes valdības vēlas piekļūt šifrētiem datiem piekļuvei durvīm. Viņi vēlas, lai šifrēšanas atslēgas aizturētu privātos sakarus. Kā jūs redzēsit pēc brīža, katra valsts izmanto valsts drošību kā līdzekli, lai iegūtu atbalstu, cerot pieņemt jaunus likumus, lai tām nodrošinātu likumīgu piekļuvi šifrētiem sakariem. Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons vēlētos spert soli tālāk un aizliegt šifrēšanu Lielbritānijā. Ķīna plāno pieprasīt, lai visi uzņēmumi līdz 2020. gadam nodotu šifrēšanas atslēgas.


Šifrēšana Apvienotajā Karalistē

Apvienotās Karalistes premjerministrs Deivids Kamerons ir izteikts izteikt savu attieksmi pret šifrēšanu. Patiesībā viņš to vēlas aizliegt šifrēšanu Lielbritānijā.  Kamerona kungs norāda uz nesenajiem teroristu notikumiem, lai parādītu nepieciešamību Apvienotajā Karalistē aizliegt spēcīgu šifrēšanu. Mēs visi saprotam, ka ir jāgarantē pilsoņu drošība, bet kāda būs cena, ja vienlaikus atņemat ikviena tiesības uz privātumu. Ar to Lielbritānija cīnās jau gadiem ilgi.

Apvienotās Karalistes konservatīvā partija iepazīstināja ar Komunikāciju datu likumprojekts, kas pazīstams arī kā Snooper likumprojekts, 2012. gadā un gaidīja, ka tas tiks pieņemts līdz 2014. gadam. Tas neizdevās, jo premjerministra vietnieks Niks Klēgs atsauca savu atbalstu likumprojektam. Atšķirība ir tāda, ka Konservatīvā partija tagad ir pie varas un plāno atdzīvināt Snooper likumprojektu, kas tiks iesniegts vēlāk šajā gadā. Šoreiz viņu centienus būs grūtāk nomocīt.

Šifrēšana Amerikas Savienotajās Valstīs

Rīt Senāta Tiesu komitejas priekšā liecinās Federālā izmeklēšanas biroja (FBI) direktors Džeimijs Kjūijs Jr un Tieslietu departamenta ģenerālprokurora vietniece Sallija Kvianija Yates. Comey kungs jau iepriekš pauda savas bažas par darbībām, ko tehnoloģiju uzņēmumi veic, lai aizsargātu lietotāju privātumu. Viņš uzskata, ka federālajai tiesībaizsardzības iestādei vajadzētu būt piekļuvei jūsu saziņai, pat ja tā ir šifrēta. No FBI preses konferences pagājušajā rudenī:

“Es ļoti ticu likuma varai, bet es arī uzskatu, ka neviens šajā valstī nepārsniedz likumu,” FKI galvenajā mītnē Vašingtonā žurnālistiem sacīja Komeja. “Mani uztrauc tas, ka uzņēmumi kaut ko tieši tirgo, lai ļautu cilvēkiem sevi novietot ārpus likuma.”

Komeja komentārs parādījās neilgi pēc tam, kad Google un Apple paziņoja, ka viņi vairs neatbloķēs šifrēšanu savās ierīcēs. Viņi katrs izlaida jaunu mobilo operētājsistēmu versiju, kas padarīja neiespējamu tālruņa atbloķēšanu nevienam, izņemot lietotāju. Jums to vajadzētu pats atbloķēt, ja to pieprasa iestādes vai tiesas rīkojums. Tas Silīcija ieleju izņēma no cilpas, kad runa bija par piekļuvi lietotājiem šifrētiem datiem.

Paredzams, ka Komeja kungs un Yates kundze liecinās par tiesībaizsardzības iestāžu bažām, ka noziedznieki slēpsies aiz šifrētiem sakariem. Viņi vēlas, lai Kongress rīkotos, dodot piekļuvi šifrētām sistēmām un ierīcēm durvīm. Varbūt tas palīdzētu atturēt noziedzniekus, bet tas arī apdraudētu visu mūsu saziņu. Labi ievērotu kriptogrāfu un datorzinātnieku grupa atbrīvo a papīrs šodien tas ieskicēs riskus, ja tādām valdībām kā ASV un Lielbritānija ļaus piekļūt šifrētiem datiem. Īsāk sakot, viņi saka, ka pēc tam, kad dati ir pieejami, vairs nav tā, ka viņi tos atkal nonāk pudelē. Viņi ļoti izjūt, ka šifrēšanas pārkāpšana mūs visus apdraudēs.

Šifrēšana Nīderlandē

Nīderlande uzklausa sabiedrības viedokli par jaunu likumprojektu, kas atjauninātu izlūkdatus & 2002. gada drošības likums jauns rēķins tas ļautu Nīderlandes valdībai piespiest sakaru nodrošinātājus nodot šifrēšanas atslēgas. Saskaņā ar a pastu Nīderlandes tehniskās drošības konsultanta Matthijs R. Koota teiktais jaunais likumprojekts ikvienam liks atšifrēt datus vai sakarus:

“Izlūkdienesti ir pilnvaroti piespiest ikvienu palīdzēt atšifrēt datus [datorizētā sistēmā]… vai palīdzēt atšifrēt sarunas, telekomunikācijas vai datu pārsūtīšanu…; vai nu nododot atslēgas, vai nodrošinot atšifrētus datus. Vēl viena šifrēšanas novēršanas iespēja ir uzlaušanas jaudas izmantošana, lai ielauztos sistēmās.

Paies kāds laiks, pirms balso par jauno likumprojektu, bet pa to laiku Nīderlandes sabiedrībai ir iespēja izteikt savu viedokli. Cerams, ka viņi izstāsies pret jauno lielapjoma uzraudzību un paziņos valdībai, ka viņi nevēlas, lai viņu atšifrēšanai piekļūtu viņu privātajiem datiem..

Šifrēšana Ķīnā

Jūs varētu gaidīt, ka ķīnieši stingri iebildīs pret šifrēšanu. Tas attiecas uz Ķīnas pilsoņiem, kā arī ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumiem. Ķīnai ir piecu gadu plāns, lai piespiestu visus uzņēmumus, kas veic uzņēmējdarbību Ķīnā, nodot šifrēšanas atslēgas. Kad ASV prezidents Baraks Obama pauda bažas, Ķīnas valdība atbildēja, sakot, ka ASV un Lielbritānija jau gadiem ilgi cenšas panākt tādu pašu piekļuvi.

Tas ir no a Bloomberg Business raksts ievietots šī gada sākumā:

“Daudzas Rietumu valdības, ieskaitot ASV un AK valdības, daudzus gadus ir lūgušas tehnoloģiju uzņēmumus atklāt viņu šifrēšanas atslēgas,” trešdien Pekinā sacīja Ķīnas Nacionālā tautas kongresa pārstāve Fū Jinga. “Šis solis ir paredzēts teroristu darbību novēršanai un izmeklēšanai.”

Ķīna plāno līdz 2020. gadam aizliegt jebkuram uzņēmumam, kas nenodrošina šifrēšanas atslēgas, no savas komunikāciju infrastruktūras. Starptautisko debašu uzkarsēšanai ir nepieciešami mazāk nekā pieci gadi. Tikmēr Ķīna priecājas, ka likumsargi drošai mobilai ziņojumapmaiņai izmanto šifrētu Alibaba mobilās operētājsistēmas versiju..

Šifrēšanas nākotne

Spēja šifrēt datus un sakarus ir cilvēktiesību jautājums. Apvienoto Nāciju Organizācija publicēja Ziņot par šifrēšanu, anonimitāti un cilvēktiesību ietvaru šā gada sākumā. Vairākām valstīm tika uzdoti šādi jautājumi:

  1. Vai tiesības uz privātumu un viedokļa un vārda brīvība aizsargā drošu tiešsaistes saziņu?
  2. Pieņemot apstiprinošu atbildi, kādā mērā valdības saskaņā ar cilvēktiesību likumiem var noteikt šifrēšanas un anonimitātes ierobežojumus?

Es iesaku jums izlasīt atbildes, kas saistītas ar ziņojumu. Izlasot atbildes, kuras varat pateikt, nekā dažām valstīm ir jāveic vairāk nekā mazs darbs, kad runa ir par to nostāju attiecībā uz šifrēšanu. Daži respondenti, šķiet, pat nesaprata jautājumus vai, iespējams, izmantoja politisko žargonu tā vietā, lai patiesībā uz tiem atbildētu.

Seko mums @VPNFan jaunākajām tiešsaistes privātuma ziņām.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map