اجازه دهید با گفتن اینکه این یک سرویس VPN ترکیبی است که توسط تورنتو ، شرکت مستقر در کانادا Psiphon Inc. ارائه شده است ، اجازه دهید بررسی Psiphon را شروع کنیم ، بنابراین ، چه چیزی آن را به یک سرویس VPN ترکیبی تبدیل می کند؟ به بیان ساده ، این سرویس می تواند به عنوان یک VPN کامل با امنیت L2TP / IPsec استفاده شود. با این حال ، این هدف اصلی آن نیست. Psiphon یک ابزار دور زدن سانسور است که از فن آوری های پروکسی VPN ، SSH و HTTP استفاده می کند. اگر شما در یک کشور محدود زندگی می کنید و باید از نوعی سانسور اینترنتی دور بزنید ، سرویس Psiphon یکی از بهترین ابزارهای موجود است که به شما امکان دسترسی به اینترنت آزادتر و آزادتر را می دهد. استفاده از خدمات آنها می تواند شانس شما را در دور زدن موفقیت آمیز از سانسور تحت حمایت دولت به حداکثر برساند.

نقد و بررسی Psiphon

فيفون چيست?

Psiphon یک محصول نرم افزاری رایگان و منبع باز است که برای ضد سانسور آنلاین از طریق استفاده از فناوری های VPN ، SSH ، Obfuscated SSH (OSSH) و HTTP / SOCKS طراحی شده است. می توان از آن برای انسداد محتوا در فایروال های محلی در مشاغل و دانشگاه ها استفاده کرد. با این حال ، این در درجه اول برای دور زدن محدودیت های اعمال شده توسط دولت برای محتوای اینترنت در کشورهایی مانند چین ، ایران و سایر کشورهای خاورمیانه ، روسیه و سایر کشورها با سانسور اینترنت طراحی شده است..

هدف نهایی آن ارائه خدمات آسان برای استفاده است که از هر نقطه جهان امکان مشاهده بدون سانسور به اینترنت را برای همه فراهم می کند. هدف این است كه همواره دسترسی به این دسترسی را ارائه دهد ، خواه سانسور مذكور ماهیت موقت یا دائمی داشته باشد. این سازگاری در ایجاد اطلاعات بی طرفانه در اینترنت در انتخابات اخیر در ایران و اوگاندا مؤثر بوده است. همچنين احزاب حاكم مربوطه سانسور بيشتر اينترنتي را براي VPN هاي سنتي و ساير خدمات اجتماعي برقرار كردند..

تاریخچه Psiphon

Psiphon به عنوان ایده ای برای استفاده از یک شبکه کوچک از پروکسی های داوطلبانه برای کمک به کاربران کشورهای محدود کننده برای دور زدن سانسور اینترنت تحت حمایت دولت آغاز شد. در ابتدا به عنوان شبکه ای از دوستان و سرورهای پروکسی خانواده پیش بینی می شد و به آنها امکان دسترسی به مواردی را می داد که در کشورهای سانسور شده می دانستند. در دسامبر 2006 توسط Citizen Lab و دانشگاه تورنتو راه اندازی شد و به صورت نرم افزار منبع باز منتشر شد.

این پروژه به سرعت رشد کرد. در نتیجه در سال 2007 ، شرکت مستقل کانادایی ، Psiphon ، Inc. تأسیس شد. در طول سال ها ، به آنها به عنوان ارائه دهنده پیشرو در غلبه بر سانسور اینترنت جوایز مختلفی اعطا شده است. خدمات آنها به بسیاری از کاربران این امکان را داده است تا وعده اصلی اینترنت را به عنوان محصولی برای بیان آزاد و تبادل اطلاعات بدون سانسور تشخیص دهند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، این کار در ابتدا با اجازه دادن به کسانی که در کشورهای سانسور شده بودند ، برای فعالیت های آنلاین خود می توانند از روابط پروکسی دوستان و خانواده در مناطق کم تحرک استفاده کنند. این منجر به رشد محلی در جوامع با گروه های بزرگی از میهن پرستان سابق شد.

در سال 2008 ، پیفیون به چند زن کمک مالی از پارلمان اروپا و وزارت امور خارجه ایالات متحده اهدا شد. این کمک هزینه ها برای کمک به تبدیل آن از گروه کوچکی از شبکه های سرور پراکسی بومی شده به یک سرویس دورگهی قابل انعطاف در دسترس کاربران جهان است. این به آنها اجازه می دهد تا با اضافه کردن مهندسین مجرب امنیتی و نرم افزاری ، گروه اصلی خود را متنوع کنند. در نتیجه ، آنها از آغاز محلی خود به یک سرویس تجاری مبدل شده اند که راه حل های ایمن آنلاین دور زدن را برای میلیون ها کاربر در مکانهای متنوع در سراسر جهان فراهم می کند..

چگونه Psiphon کار می کند?

سرویس Psiphon یک شبکه متمرکز از لحاظ جغرافیایی متنوع از هزاران سرور پروکسی ارائه می دهد. بسیاری از زیرساخت های فعلی با ارائه دهندگان خدمات ابری میزبانی می شوند. این به آنها امکان می دهد تا به بازخورد پاسخ دهند و تغییرات لازم را در نرم افزار ایجاد کرده و به روزرسانی ها را به موقع توزیع کنند.

این فناوری از معماری “یک هاپ” برای رمزگذاری و ایمن کردن کاربران سانسور شده به سرورهای پروکسی منطقه ای در کشورهای بدون محدودیت استفاده می کند. این امر به کاربران در ایالات سانسور شده امکان دسترسی به اینترنت آزادتر و آزادتر را می دهد. در حال حاضر فقط برای سیستم عامل های زیر موجود است: Windows، Android و iOS.

به عبارت ساده تر ، کاربران لیست خارج از سرورهای پروکسی منطقه ای را در خارج از کشور محدود خود قرار می دهند. هنگامی که کاربر به یکی از این موارد متصل شد ، بعنوان وکیل خود در معاملات اینترنتی عمل می کند و از طرف وی درخواست هایی را انجام می دهد. محتوای سانسور نشده درخواست شده سپس به پروکسی ارسال می شود. این محتوا سپس با اطمینان به کاربر ارسال می شود.

اگر پروکسی اصلی افت کند یا در غیر این صورت در دسترس نباشد ، کاربر به طور خودکار به دیگری متصل می شود. این بدان معنی است که شما می توانید هنگام استفاده از سرویس Psiphon ، تغییرات IP را تجربه کنید.

چگونه Psiphon از VPN های سنتی متمایز می شود?

آنچه آنها را از VPN های سنتی جدا می کند ، توانایی آنها در استفاده از معماری های مختلف برای دور زدن سانسور دولت است. می توانید با استفاده از L2TP / IPsec برای رمزگذاری و امنیت داده ها ، نرم افزار ویندوز را به عنوان یک VPN سنتی عمل کنید..

با این حال ، اگر اتصال شما به سرور VPN خراب شود ، می توانید با استفاده از SSH سعی کنید اتصال برقرار کنید. اگر SSH از موقعیت مکانی شما مسدود شده باشد ، نرم افزار همچنین از قسمت لرزش دستی در قسمت اتصال استفاده می کند. این هدف برای پنهان کردن این واقعیت است که شما برای دسترسی به محتوای اینترنت از یک ابزار فرار سانسور استفاده می کنید. این کار را با تصادفی کردن امضای استاتیک مورد استفاده SSH برای تشخیص و جلوگیری از انگشت نگاری پروتکل سخت تر می کند. این امر به آن اجازه می دهد تا بسیاری از اشکال بازرسی Deep Packet (DPI) را که توسط برخی دولت ها به کار رفته است ، دور بزند.

نکته دیگر که آن را از بسیاری از VPN ها جدا می کند این است که فقط زیر مجموعه شبکه خصوصی سرورهای پروکسی خود را برای هر کاربر فراهم می کند. این بدان معنی است که هیچ کس از تنوع آدرسهای IP شبکه خود اطلاع ندارد. بنابراین مسدود کردن شبکه آنها با استفاده از روشهای سنتی مسدود کردن IP دشوار می شود.

چقدر امن Psiphon است?

Psiphon از L2TP / IPsec به عنوان پروتکل VPN برای سرویس دهنده Windows خود استفاده می کند. اگرچه کندتر از OpenVPN است ، پروتکل که معمولاً توسط VPN ها استفاده می شود ، اما این پروتکل هنوز هم برای اکثر مردم از نظر ایمنی در نظر گرفته شده است. هنگامی که در حالت VPN هستید ، تمام سرویس های کاربران رمزگذاری و تونل شده از طریق سرویس آنها. با این حال ، کاربران باید آگاه باشند که پروتکل پیش فرض مورد استفاده سرویس آنها OSSH است.

پروتکل OSSH از SSL به همراه تأیید رمز عبور برای تونل کردن اطلاعات بین مشتری و سرور با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می کند. همچنین امکان دسترسی به کلید واژه ایمن از راه دور و احراز هویت کاربران را فراهم می کند تا امنیت سرور خود را افزایش دهد. اگرچه در بیشتر موارد ایمن در نظر گرفته می شود ، مانند سایر پروتکل های VPN ایمن نیست.

همچنین ، توجه داشته باشید که ممکن است تمام ترافیک کاربر از طریق سرویس Psiphon با استفاده از این پروتکل منتقل نشود زیرا تنها کسانی که از آن پشتیبانی می کنند و به درستی پیکربندی شده اند ، از آن استفاده می کنند. به طور خاص ، هنگامی که حالت VPN فعال نیست ، فقط برنامه هایی که از پروکسی های HTTP و SOCKS محلی استفاده می کنند از طریق تونل پروکسی رمزگذاری شده ارسال می شوند.

علاوه بر این ، برخی از آژانس های دولتی ایالات متحده (CIA و NSA) نشان داده شده اند که ابزارهایی را در اختیار آنها قرار می دهند تا بتوانند معاملات رمزگذاری شده SSH را ردیابی کنند و حتی بخشی را رمزگشایی کنند. اما از آنجا که تأمین اطلاعات شما هدف اصلی Psiphon نیست ، این نگرانی عمده برای بسیاری از کاربرانی که فقط سعی در دور زدن سانسور اینترنت تحت حمایت دولت دارند وجود ندارد..

سرانجام ، Psiphon نیز امنیت نرم افزار آنها را تضمین نمی کند. به قول خودشان:

با این حال ، توجه داشته باشید که Psiphon به عنوان ابزاری برای دور زدن سانسور طراحی شده است ، و به طور خاص برای اهداف ضد نظارت طراحی نشده است. Psiphon باعث افزایش حریم خصوصی آنلاین شما نمی شود و نباید از آن به عنوان یک ابزار امنیتی آنلاین در نظر گرفته یا استفاده شود.

درباره حریم خصوصی شما هنگام استفاده از فایفون چه می توانید بگویید?

در نگاه اول ، Psiphon از حریم خصوصی شما محافظت می کند زیرا به طور معمول آدرس های IP را برای کاربران خود وارد نمی کند. علاوه بر این از آنجا که Psiphon نیازی به حساب کاربری ندارد ، آنها به طور پیش فرض آدرس های ایمیل ، نام کاربری یا گذرواژه ها را جمع نمی کنند. با این حال آنها مقدار زیادی از اطلاعات جمع آوری شده با شرکای تجاری خود را جمع می کنند.

در زیر چند نمونه از صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی آنها درباره اطلاعات جمع آوری شده توسط سرورهای Psyphon آورده شده است.

ما داده های زیر را جمع می کنیم تا دریابیم که Psiphon چقدر خوب کار می کند ، چه سایت هایی محبوب است و چه راهکارهای تبلیغاتی مؤثر است. این اطلاعات با شرکای ما به اشتراک گذاشته شده است تا بتوانند ، به عنوان مثال ، ببینند که چند بار سایتهای آنها از طریق Psiphon بازدید می شود و از کدام کشورها.

تعداد درخواست های ایمیل برای لینک بارگیری مشتری
تعداد به روزرسانی ها
هر چند وقت یکبار از هر پروتکل استفاده می شود و پس از خرابی کد خطا را کد می کند
چند بار سرورهای جدید کشف می شوند
شمارش جلسه و مدت زمان جلسه
کل بایت های منتقل شده و بایت ها برای برخی از دامنه های خاص منتقل می شوند
پلت فرم مشتری (لیست ساده سیستم عامل ؛…)

سیاهههای مربوط به رویدادها شامل نشانهای زمانی ، کدهای منطقه (کشور و شهر) و ویژگیهای شناسایی نشده از جمله شناسه حامی (مشخص می شود که توسط مشتری مشتری Psiphon استفاده شده است) ، نسخه مشتری و نوع پروتکل است. بازدیدهای صفحه قبل از ورود به سیستم توسط زمان و / یا جلسه جمع می شوند.

کلیه آماری که با حامیان مالی به اشتراک گذاشته می شود بیشتر توسط تاریخ ، حامی و منطقه جمع می شود.

همانطور که مشاهده می کنید ، Psiphon نه تنها اطلاعات را برای اهداف نگهداری جمع می کند بلکه داده های جمع آوری شده را نیز برای حامیان مالی تجاری جمع می کند. در دفاع از خود ، آنها کاملاً تشریح می کنند که چه اطلاعاتی را می توانند جمع آوری کنند و چگونه از آن در خط مشی رازداری استفاده می شود. شما باید آن را برای خودتان بررسی کنید. علاوه بر این ، آنها به وضوح اعلام می کنند که Psiphon باعث افزایش حریم خصوصی آنلاین شما نمی شود و اگر این هدف اصلی شماست ، باید به جای آن از شبکه Tor استفاده کنید.

پشتیبانی Psiphon

Psiphon پشتیبانی مستقیمی را برای کاربران خاص ارائه نمی دهد اما نگرانی های بسیاری از کاربران را از طریق پایگاه داده FAQ در وب سایت خود دارد. آنها همچنین از طریق مشتری های نرم افزاری خود بازخورد جمع می کنند تا به برخی از مسائل مانند خرابی اتصال منطقه ای بپردازند. در نتیجه ، آنها توصیه می کنند در صورت دریافت بسیاری از خرابی در اتصال ، مجدداً بارگیری مجدد مشتری برای به روزرسانی لیست سرورهای پروکسی شبکه خود را در صورت مسدود شدن برخی از موارد ، انجام دهید..

بازدید از Psiphon

Psiphon در عمل

Psiphon را می توان در سیستم عامل های Windows ، Android و iOS استفاده کرد. این برنامه های نرم افزاری برای افزایش تأثیر جهانی خود ، بیش از بیست زبان مختلف را پشتیبانی می کنند. اینها شامل انگلیسی ، اسپانیایی ، عربی ، اندونزیایی ، فارسی ، چینی ساده شده و سنتی ، ترکی ، ویتنامی و موارد دیگر است.

لینک های بارگیری وب سایت Psiphon

بارگیری نرم افزار Psiphon

صفحه بارگیری وب سایت Psiphon شامل پیوندهایی برای بارگیری نرم افزار آنها برای همه سیستم عامل هایی است که از آنها پشتیبانی می کند. برنامه iOS آنها فقط در فروشگاه iTunes در دسترس است. نرم افزار Windows و Android برای بارگیری مستقیم از وب سایت آنها در دسترس است.

ممکن است شما مجبور شوید تنظیمات امنیتی Android خود را تنظیم کنید تا به برنامه هایی از منابع ناشناخته (به معنی سایتهای غیر از فروشگاه Google Play) اجازه دهید قبل از اینکه بتوانید فایل “apk” آن را مستقیماً در دستگاه Android خود بارگیری کنید و نصب کنید (“جانبی”). همچنین می توانید از لینک فروشگاه Google Play استفاده کنید تا در صورت وجود از مکان خود ، آن را نصب کنید. اگر وب سایت Psiphon یا پیوندهای بارگیری آن در مکان شما سانسور شده اند ، می توانید درخواست کنید که پرونده ها را از طریق ایمیل با استفاده از [email protected] برای شما ارسال کنند..

مرورگر Psiphon برای کاربران iOS

آیفون ها و iPad ها از طریق مرورگر Psiphon برای برنامه iOS پشتیبانی می شوند. این یک برنامه فقط مرورگر است. این بدان معنی است که فقط ترافیک مرورگر Psiphon از طریق شبکه پروکسی های موجود در iPhone یا iPad شما تونل می شود. تمام ترافیک های دیگر از طریق Wi-Fi یا اتصال تلفن همراه معمولی شما عبور می کنند.

در نتیجه ، اگر می خواهید از یک فیس بوک ، توییتر یا سایر حساب های رسانه های اجتماعی مسدود شده در دستگاه iOS خود استفاده کنید ، ابتدا باید از طریق برنامه مرورگر به آن دسترسی پیدا کنید. اگر سعی کنید مستقیم آن را باز کنید ، توسط ارائه دهنده معمولی شما مسدود خواهد شد.

این برنامه برای نصب iOS 8.0 یا بالاتر نیاز دارد. به طور خودکار پروتکل های اتصال شما را انتخاب می کند اما به شما امکان می دهد مکان سرور خود را انتخاب کنید. این باعث می شود که هر کسی بدون توجه به توان فنی خود استفاده از آن را آسان کند.

Psiphon برای کاربران Windows

Psiphon for Windows روی Windows XP ، Windows Vista ، Windows 7 ، Windows 8 و Windows 10 کار می کند. ابتدا اجرای آن را در رایانه Windows خود بارگیری کنید. Psiphon از پرونده های نصب استفاده نمی کند بلکه از یک اجرایی امضا شده برای توزیع مشتری Windows خود استفاده می کند.

اگر این نسخه قابل اجرا را از منبع دیگری بارگیری کنید ، می توانید صحت آن را با مقایسه امضای آن با آنهایی که در بخش سوالات متداول در وب سایت آنها یافتید ، تأیید کنید. روش انجام این کار همچنین می تواند برای هر دو سرویس گیرنده Windows و Android آنها پیدا شود.

با استفاده از Windows Psiphon Client

هنگامی که شما راضی است که پرونده ای که بارگیری کرده اید معتبر باشد ، می توانید آن را در فهرست خود کپی کنید یا آن را به سادگی از منطقه بارگیری خود اجرا کنید. اگر می خواهید در حالت کامل VPN از آن استفاده کنید ، باید آن را به عنوان یک مدیر اجرا کنید. این کار مشتری را باز می کند و به طور خودکار شما را از سریع ترین مکان از موقعیت مکانی شما متصل می کند. این اتصال توسط یک برگه سبز محصور شده ، متن سبز “متصل” و دکمه قرمز “قطع اتصال” نشان داده شده است.
اتصال اولیه ویندوز Psiphonاتصال اولیه همیشه به سریعترین مکان برای ارائه عملکرد مداوم است. اما اگر می خواهید برای استفاده از وب سایتها یا خدمات با استفاده از آن مکان مجازی به یک کشور خاص وصل شوید ، می توانید در کادر زیر “اتصال از طریق” کلیک کنید و مکان سرور خود را از 17 کشور مختلف انتخاب کنید. با این کار شما را از موقعیت فعلی خود جدا می کنید و سپس به طور خودکار شما را به یک سرور در مکان مجازی جدید خود متصل می کنید.

کشورهایی که Psiphon دارای سرورهایی از جمله اتریش ، بلژیک ، کانادا ، سوئیس ، جمهوری چک ، آلمان ، اسپانیا ، انگلستان ، مجارستان ، هند ، ایتالیا ، ژاپن ، هلند ، رومانی ، سنگاپور و ایالات متحده است..

تغییر کشورها در ویندوز مشتری Psiphon

قطع ارتباط از این سرویس بسیار ساده است ، به سادگی بر روی دکمه “قطع اتصال” کلیک کنید.

قطع ارتباط سرویس Psiphon با Windows Client

پیکربندی Windows Psiphon Client

مشتری Psiphon Windows دارای چندین تنظیم دستی است که به شما امکان می دهد عملکرد آن را پیکربندی کنید. با انتخاب “تنظیمات” در منوی اصلی مشتری واقع در سمت چپ پنجره مشتری ، به این موارد قابل دسترسی است.

منوی تنظیمات مشتری Psiphon Windows

آنها شامل تنظیمات پیکربندی ضامن تنها زیر هستند:

 • به سینی سیستم کمینه کنید – اگر به مدت طولانی متصل به سرویس هستید ، نوار وظیفه و فضای دسک تاپ را آزاد می کنید.

به حداقل رساندن مشتری Windows Psiphon به سینی سیستم

 • تونل تقسیم شده – تنظیم این کار باعث می شود درخواست های سرورهای ساخته شده در کشور خود از تونل کردن از طریق سرویس Psiphon معاف شود. این به شما امکان می دهد سریعتر به این سایت ها دسترسی داشته باشید و احتمالاً هزینه استفاده از داده های خود را کاهش دهید.

گزینه تقسیم Psiphon

 • غیرفعال کردن وقتهای شبکه برای شبکه های کند – فعال کردن این امر می تواند قطع ارتباطات غیر منتظره در شبکه های کند را کاهش دهد.

Psiphon غیرفعال کردن زمان بندی شبکه های کند

 • منطقه سرور Psiphon – این امکان را به شما می دهد تا یک کشور خاص را انتخاب کنید تا به آن متصل شوید و همان کارکرد را با کلیک در کادر زیر “اتصال از طریق” در صفحه اصلی اتصال فراهم می کند..

انتخاب کشور مجازی Psiphon

 • پورت های پروکسی محلی – در صورت داشتن ابزاری که نیاز به پیکربندی دستی برای کار با سرویس Psiphon داشته باشید ، باید این کار را تنظیم کنید.

راه اندازی بنادر محلی Psiphon

 • پروکسی بالادست – به طور پیش فرض ، مشتری Psiphon برای ایجاد تونل خود از هر پروکسی از پیش تنظیم شده در رایانه شما استفاده می کند. تنظیم پروکسی Upstream به شما امکان می دهد با پیکربندی دستی یک پراکسی برای استفاده از این رفتار پیش فرض نادیده بگیرید و یا به آن بگویید از هیچ پروکسی موجود استفاده نکنید. برخی از مشاغل و شبکه های دانشگاهها ممکن است از شما بخواهند که یک پروکسی بالادست برای دسترسی به اینترنت پیکربندی کنید. در این صورت می توانید تنظیمات را به صورت دستی وارد کنید.

راه اندازی پروکسی Psiphon در بالادست برای ویندوز

 • از حالت L2TP / IPsec استفاده کنید – آخرین تنظیم به شما امکان می دهد مشتری را تنظیم کند تا از قابلیت های کامل VPN استفاده کند. با این کار همه تنظیمات دیگر غیر از حداقل کردن یکی غیرفعال می شوند زیرا با این حالت سازگار نیستند. تنظیم این کار باعث می شود همه ترافیک رایانه شما از طریق تونل Psiphon تونل شود ، اما می تواند مانع از توانایی شما در دور زدن سانسور شود زیرا این امر هیچ گونه مشکل ایجاد اتصال نمی کند و مسدود کردن آن ممکن است آسان تر باشد..

حالت PSPhon VPNاگر تغییری در پیکربندی مشتری ایجاد کنید ، از شما خواسته می شود قبل از ترک منوی تنظیمات ، آنها را ذخیره یا دور بیندازید. احتمالاً فقط باید تنظیمات پیش فرض را بپذیرید مگر اینکه نیازهای خاص پروکسی داشته باشید ، مشکلات اتصال را تجربه کرده یا در دسترسی به وب سایت های آنلاین مشکلی نداشته باشید.

دو مورد دیگر از منوی مشتری بازخورد و About هستند. منوی بازخورد به شما امکان می دهد تا پاسخ های مثبت یا منفی را به کارمندان Psiphon ارائه دهید تا به آنها در بهینه سازی عملکرد آن کمک کند. همچنین می توانید مشکلات را گزارش داده و از طریق ایمیل پاسخ دهید. آگاه باشید که پاسخهای فردی ممکن است مدتی طول بکشد. منوی مورد نظر شماره نسخه فعلی شما را نشان می دهد و پیوندهایی برای دریافت آخرین نسخه یا دسترسی به سؤالات وب سایت آنها دارد.

بازخورد Psiphon و درباره منوها

دو مورد آخر فهرست ها Logs و Language هستند. منوی سیاهه اطلاعات اطلاعات ورود به جلسه فعلی را نشان می دهد و می تواند به شما یا کارکنان Psiphon کمک کند تا هرگونه مشکل اتصال را برطرف کنید. منوی آخر دامنه جهانی برنامه را نشان می دهد و در صورت نیاز می توانید زبان مشتری را تغییر دهید.

سیاهههای مربوط به Psiphon و فهرستهای زبانشما به وضوح می بینید که Psiphon برای بسیاری از کاربران ویندوز غلبه بر فایروال ها و سانسور تحت حمایت دولت را در بسیاری از نقاط جهان آسان می کند. مشتری نرم افزار آنها بارگیری و استفاده آسان است. چند کلیک برای اتصال به شبکه آنها برای اکثر کاربران لازم است و از یک تجربه اینترنت بدون سانسور اینترنت بازتر لذت می برید.

Psiphon برای کاربران Android

برنامه Android برخلاف سرویس Windows خود ، از حالت VPN کامل پشتیبانی نمی کند اما دارای حالت Tunnel Whole Device است. همچنین به طور خودکار از پروتکل OSSH استفاده می کند تا شانس خود را برای دور زدن سانسور بدون شناسایی به حداکثر برساند.

برنامه Psiphon Android از VpnService با Android به همراه tun2socks برای ارائه حالت کامل دستگاه های Android استفاده می کند. فرعی tun2socks یک رابط شبکه مجازی TUN ایجاد می کند. تمام اتصالات TCP ورودی توسط این رابط رهگیری می شوند و سپس به سرور SOCKS فرستاده می شوند. این امر به آنها اجازه می دهد تا بدون نیاز به پشتیبانی برنامه ، تمامی ترافیک دستگاه را از طریق سرویس SSH تونل شده خود هدایت کنند.

برنامه Android Psiphon را بارگیری کنید

ما تصمیم گرفتیم که برنامه Android Psiphon را به طور مستقیم از وب سایت آنها کنار بگذاریم. ابتدا تنظیمات امنیتی خود را تنظیم کردیم تا بتوانیم برنامه هایی را از مکان های دیگری غیر از فروشگاه Goggle Play بارگیری کنیم. سپس برنامه را از صفحه بارگیری وب سایت Psiphon بارگیری کردیم. پس از بارگیری ما برنامه را نصب کردیم. پس از باز کردن ، ما تصمیم به تونل کردن کل دستگاه گرفتیم و به آن اجازه ساخت سرویس VPN را دادیم. هنگامی که این مقدمات مورد توجه قرار گرفت ، نرم افزار Psiphon به طور خودکار ما را با بهترین عملکرد به سرور وصل کرد.

برنامه Android Psiphon را بارگیری کنید

با استفاده از برنامه Android Psiphon

بالای برنامه Android Psiphon دارای یک فضای تبلیغاتی کوچک با منوی زبانه های زیر آن برای صفحه های مختلف آن است. صفحه اول “آمار” است که نمایش گرافیکی از داده های ارسال شده و دریافت شده در طول جلسه را نشان می دهد.

برگه دوم ، “گزینه ها” به شما امکان پیکربندی نحوه عملکرد سرویس Psiphon را می دهد. این شامل سه تنظیمات جابجایی است:

 • دستگاه کامل تونل – این تضمین می کند که تمام ترافیک ها از طریق خدمات آنها تونل می شوند. اگر این گزینه را خاموش کنید ، به حالت مرورگر Psiphon تغییر کرده و مرورگر را باز می کنید. در این حالت ، فقط ترافیک از طریق مرورگر Psiphon تونل می شود.
 • فقط نسخه های WiFi را بارگیری کنید – تنظیم این ضامن می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه قبض داده های تلفن همراه کمک کند.
 • غیرفعال کردن وقتهای شبکه برای شبکه های کند – اگر قطع ارتباط تصادفی دارید ، باید این ضامن را تنظیم کنید.

منوی Tabs Android Psiphon

برگه گزینه ها همچنین به شما امکان می دهد یک کشور مجازی جدید را انتخاب کنید. به طور مشابه با مشتری Psiphon Windows ، هنگامی که یک مکان جدید را انتخاب می کنید برنامه شما را به آن متصل می کند. با ضربه زدن روی دکمه “بازخورد” صفحه ای باز می شود که به شما اجازه می دهد عملکرد برنامه را اظهار نظر کنید و مشکلات را به پشتیبانی فنی Psiphon گزارش دهید.

حال بگذارید نگاهی به گزینه های دیگر برنامه Android Psiphon بیندازیم. با ضربه زدن روی دکمه “گزینه های بیشتر” اینها نمایش داده می شوند. دو گزینه اول به شما امکان می دهد تا هشدارهای شنوایی و لمسی را تنظیم کنید تا به شما اطلاع دهد چه زمان اتصال افت می کند تا بتوانید مجدداً آن را راه اندازی کنید..

گزینه های برنامه Psiphon Android

با ضربه زدن روی گزینه “حذف برنامه ها” ، صفحه ای باز می شود که به شما امکان می دهد برنامه هایی را که نمی خواهید از طریق سرویس Psiphon تونل شوید ، انتخاب کنید. پس از انتخاب برنامه هایی که می خواهید آنها را حذف کنید ، برای ذخیره آنها روی “تنظیم” ضربه بزنید. این ممکن است با محدود کردن مقدار داده ای که برای تونل دارد ، به بهبود سرعت آن برنامه ها و افزایش عملکرد برنامه کمک کند.

به طور پیش فرض ، برنامه از تنظیمات شبکه سیستم شما برای ایجاد تونل SSH خود استفاده می کند ، اما می توانید این مورد را تغییر دهید. ضربه زدن روی گزینه “ایجاد از طریق پروکسی HTTP” به شما امکان می دهد پروکسی HTTP را که هنگام ایجاد شبکه SHH خود استفاده می کند ، تنظیم کنید. این مشابه تنظیمات پروکسی بالادست است که توسط سرویس دهنده Windows استفاده می شود.

قطع ارتباط از خدمات Psiphon به آسانی و اتصال به آن آسان است. به سادگی بر روی دکمه “Stop” در پایین صفحه اصلی برنامه ضربه بزنید. نشان آبی Psiphon به رنگ سفید روشن خواهد شد تا نشان دهد که شما دیگر ترافیک خود را تنظیم نمی کنید. همچنین یک برگه وجود دارد که به شما امکان می دهد تا جلسات جلسه را بررسی کنید. آخرین تصویر از مرورگر Psiphon است.

Psiphon Android App قطع ارتباط

برنامه Psiphon 3 آندروید برای استفاده و نصب آسان است. می توانید آن را تنظیم کنید تا همه ترافیک Android خود را از طریق برنامه تونل کند یا فقط از طریق مرورگر Psiphon مانند برنامه iOS ترافیک کند. این امکان را به شما می دهد که برنامه ها را فقط با چند ضربه بزنید به راحتی حذف کنید. اتصال یا قطع اتصال فقط به یک شیر آب روی صفحه نیاز دارد. این ویژگی دارای ویژگی هایی شبیه به سرویس گیرنده ویندوز خود است و عبور از دیوارهای آتش یا سانسور را برای همه آسان می کند بدون نیاز به تخصص فنی گسترده.

بررسی اجمالی برنامه آندروید Psiphon Pro

برنامه Android Psiphon Pro را می توانید از فروشگاه Google Play بارگیری و نصب کنید. این تبلیغ پشتیبانی می شود و اولین تلاش Psiphon برای کسب درآمد از نرم افزار دور زدن آنها است. اولین چیزی که در مورد آن متوجه خواهید شد این است که بیش از نیمی از صفحه نمایش توسط تبلیغات پوشانده شده است. این بدان معنی است که فقط حدود یک چهارم صفحه برای نمایش گزینه های صفحه نمایش و سایر صفحه نمایش ویژگی ها در دسترس است.

برنامه Psiphon Pro تقریباً با برنامه sidipoaded Psiphon 3 که در بالا بررسی کردیم یکسان است. این امکان را به شما می دهد تا کشورهای مجازی جدید را انتخاب کرده و شما را به آنها متصل کنید. امکان به روزرسانی فقط از طریق Wi-Fi دیگر موجود نیست اما سایر تب ها و گزینه ها یکسان هستند. پهنای باند آن محدود به 2 مگابیت در ثانیه است. تست سرعت ما در نسخه رایگان بین 1 تا 2 مگابایت در ثانیه بود.

بررسی اجمالی برنامه آندروید Psiphon Pro

علاوه بر تبلیغات استاتیک ، هنگام تغییر زبانه ها یا اتصالات ، تبلیغات و فیلم های کامل صفحه را نشان می دهد. به عنوان نمونه ، هنگام تلاش برای تغییر مکان های مجازی ، مجبور شدیم دو تبلیغات کامل صفحه را لغو کنیم و یک ویدیوی هشت ثانیه ای را تماشا کنیم تا برنامه در نهایت به کشور مجازی جدید ما متصل شود. تقریباً هر بار که روی برنامه ضربه بزنید ، اتفاقات مشابه رخ داده است. ما این تبلیغات را کاملاً آزار دهنده دیدیم و فکر می کنیم که شما هم همینطور.

اگر می خواهید از برنامه Psiphon Pro استفاده کنید ، احتمالاً می خواهید به سرعت عضو شوید. پرداخت هزینه برنامه باعث حذف تبلیغات از آن خواهد شد. همچنین با توجه به سطح بسته خود ، به سرعت سریعتر اتصال نیز ارتقا خواهید یافت. پرداخت را می توان از طریق فروشگاه Google Play انجام داد. Psiphon خدمات را در دو مدل ارائه می دهد: سرویس بی وقفه و حداکثر سرعت عبور موقت.

پرداخت برای اشتراک های بدون وقفه باید با استفاده از کارت اعتباری انجام شود و یک آزمایش 30 روزه رایگان را شامل شود. قیمت های آن به شرح زیر است:

 • حداکثر سرعت، بیشینه سرعت – 9.99 دلار در هر ماه ، تقریباً 5 مگابایت در ثانیه؛
 • سرعت بالا – 4.99 دلار در هر ماه ، سرعت ناشناخته است.

هزینه های حداکثر سرعت موقت را می توان با کارت اعتباری یا کارتهای هدیه Google Play یا اعتبار پرداخت کرد. قیمت آن به شرح زیر است؛

 • گذشت 7 روزه – 4.99 دلار
 • 30 روز گذشت – 9.99 دلار
 • گذر 360 روزه – 119.99 دلار

تست های سرعت Psiphon

ما تصمیم گرفتیم تا با استفاده از هر دو حالت VPN کامل که از پروتکل L2TP / IPsec و حالت پیش فرض OSSH استفاده می کند ، تست های سرعت را در سرویس دور زدن Psiphon انجام دهیم. آزمون OSSH با استفاده از گزینه “سریعترین کشور” آنها انجام شد. همانطور که گمان کردیم ، به دلیل ماهیت ترکیبی Psiphon ، این آزمایشات نتایج بسیار متفاوتی داشتند.

تست های سرعت کامل Psiphon VPN

Psiphon در تست سرعت کامل VPN ما خیلی خوب عمل نکرد. مشتری موقعیت سرور VPN ما را انتخاب کرد و ما نتوانستیم آن را به یک سرور نزدیکتر تغییر دهیم زیرا با فعال کردن این حالت امکان تغییر منطقه ما غیرفعال شده است. ما انتظار داشتیم که این تست به دلیل پروتکل L2TP / IPsec که از این سرویس استفاده می کند ، از برخی سرویس های VPN کندتر باشد. اگرچه ایمن است ، این یکی از پروتکل های VPN کندتر به دلیل کپسوله کردن مضاعف داده ها و همچنین بررسی خطا در کاربرد آن است..

تست سرعت کامل VPN Psiphon

تست سرعت نشان می دهد که رمزگذاری سرعت بارگیری اتصال پایه ما را از 24.09 Mb / s به 4.80 Mb / s کاهش داده است. این افت حدود 80٪ از سرورهای لندن ، انگلیس است. این یک افت بسیار زیاد در سرعت اتصال در مقایسه با بیشتر سرویس های VPN است که ما آزمایش کرده ایم. علاوه بر این ، استفاده از خدمات در این حالت تشویق نمی شود زیرا شانس شما را برای دور زدن دیوارهای آتش و سانسور دولتی کاهش می دهد..

تست سرعت Psiphon OSSH

نتایج برای سرویس Psiphon با استفاده از پروتکل پیش فرض OSSH بسیار عالی بود. اگرچه به طور خاص برای امنیت منظور نشده است ، این پروتکل به دلیل ماهیت آن ، همان سطح حفاظت از رمزگذاری را به عنوان SSL ارائه می دهد. اما آنچه که برای بیشتر کاربران Psiphon مهمتر است این است که شانس آنها برای غلبه بر سانسور از دولت را به حداکثر می رساند.

تست سرعت Psiphon OSSH

سرویس Psiphon با استفاده از پروتکل پیش فرض و تنظیمات تست عملکرد ما بسیار بهتر عمل کرد. تست سرعت نشان می دهد که سرعت بارگیری اتصال پایه ما از 33.82 Mb / s به 30.73 Mb / s رسیده است. این افت حدود 9.1٪ نسبت به سرور در انتاریو ، کالیفرنیا است. هنگام استفاده از سرورهای پروکسی آنها سرعت اتصال نسبتاً ناچیز است. با افزودن توانایی اضافی در دور زدن فایروال ها و سانسور تحت حمایت دولت ، این قیمت کمی برای پرداخت در عملکرد است.

نقد و بررسی Psiphon: نتیجه گیری

Psiphon یک سرویس دور زدن سانسور اینترنتی است که توسط شرکت کانادایی Psiphon Inc. ارائه شده است. این به عنوان ابزاری فراهم شد تا دوستان و خانواده بتوانند پروکسی را به افرادی ارائه دهند که آنها می دانستند برای کمک به آنها برای دور زدن سانسور کشورشان و لذت بردن از اینترنت بازتر. امروز ، این سرویس به یکی از خدمات برتر تبدیل شده است که افراد در همه جا در کشورهای مظلوم می توانند از آن برای غلبه بر سانسور دولت و تعامل با جهان خارج استفاده کنند..

نرم افزار Psiphon دارای منبع باز است و خود سرویس نیز رایگان است اما از تبلیغات پشتیبانی می کند. اخیراً ، آنها یک سرویس اشتراک پیشرفته را برای کاربران اندرویدی خود معرفی کرده اند. آنها از نرم افزاری آسان برای ویندوز ، اندروید و iOS برای کمک به کاربران برای اتصال به شبکه خود استفاده می کنند.

نرم افزار آنها به طور پیش فرض در پروتکل OSSH ترافیک برنامه هایی را که از پروکسی HTTP / HTTPS و SOCKS پشتیبانی می کنند ، تونل می کند. این شامل بهترین مرورگرهای تنظیم شده است. سرویس گیرنده ویندوز آنها توانایی اجرا در حالت کامل VPN را با استفاده از پروتکل L2TP / IPsec دارد. برنامه Android در حالت کامل دستگاه یا مرورگر قابل اجرا است و برنامه iOS فقط در حالت مرورگر است.

اگرچه منظور از Psiphon به عنوان ابزاری برای امنیت اینترنت نیست ، اما به دلیل ماهیت آن ، از برخی محافظت ها برخوردار است. با این حال ، هدف آن کمک به غلبه بر دیوارهای آتش و سانسور تحت حمایت دولت در کشورهای محدود کننده در سراسر جهان است. برای کمک به تحقق این هدف به چندین زبان ترجمه شده است.

آنچه ما بیشتر در مورد خدمات Psiphon دوست داشتیم:

 • آنها نرم افزارهای سفارشی برای رایانه های ویندوز دارند.
 • Psiphon برای دستگاه های Android و iOS برنامه های تلفن همراه دارد.
 • این به هر کسی امکان می دهد که بدون نیاز به دانش فنی ، سانسور را دور بزند.

ایده هایی برای بهبود خدمات:

 • سرعت برنامه های تلفن همراه خود را بهبود بخشید.
 • تعداد تبلیغات را برای کاربران اندرویدی رایگان کاهش دهید.

نرم افزار Psiphon برای دور زدن سانسور با استفاده از فناوری های VPN ، SSH ، Obfuscated SSH (OSSH) و HTTP / SOCKS Proxy طراحی شده است. فناوری انسداد که از آن استفاده می کند ، اغلب می تواند به آن اجازه دهد استراتژی های DPI را که توسط کشورهایی مانند چین استفاده می شود ، فریب دهد. اگر شما باید بر سانسور اینترنت در کشور خود غلبه کنید ، Psiphon می تواند به شما در حداکثر رساندن شانس موفقیت شما کمک کند. با این کار به شما امکان می دهد از اینترنت بدون سر و صدایی لذت ببرید.

بازدید از Psiphon

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me