Kā apiet VPN ierobežojumus: atbloķējiet VPN skolā vai darbā

Koledžas pilsētiņaNeatkarīgi no tā, vai jūs cenzē jūsu valdība vai privāta vai sabiedriska organizācija, jūs zināt, ka tiešsaistes cenzūra ir biežāka, nekā cilvēki domā. Savienojumu ar VPN ir viegli izdarīt, un problēma to parasti atrisinās. Tomēr, iespējams, esat pieredzējis situācijas, kas šo procesu aptur. Tajos ietilpst blokādes, ko veikušas valdības, skolas, koledžas un pat daudzi privāti uzņēmumi. Ja neatrodaties mērķa apgabalā, lai apskatītu kādu saturu, jūs tiksit bloķēts ģeogrāfisko ierobežojumu dēļ. Šajā rokasgrāmatā mēs palīdzēsim jums apiet VPN ierobežojumus.


RankVPN pakalpojumsVPN ventilators
PriceVisit
Vietnes serveris
VietasNē
LogsBrowser
PaplašinājumiSmart
DNS
1ExpressVPN6,67 USDExpressVPN160Izvēles rūtiņaIzvēles rūtiņaIzvēles rūtiņa
2NordVPN3,49 USDNordVPN87Izvēles rūtiņaIzvēles rūtiņaIzvēles rūtiņa
3IPVanish5,20 USDIPVanish76Izvēles rūtiņa

 Valdības cenzūra

CenzūraTā kā pasaule kļūst arvien savienotāka un arvien vairāk pilsoņu sāk izmantot internetu, šķiet, ka valdības cenzūra palielinās. Tas ir tāpēc, ka valdībām patīk kontrolēt, kādai informācijai ir pieejami viņu pilsoņi. Protams, daži novadi ir diezgan sliktāki nekā citi. Kategorijas, ko izmanto, lai tās atdalītu, un to definīcijas saskaņā ar OpenNet iniciatīvu ir:

 • Izplatīgs – Diezgan daudzās kategorijās ir bloķēts saturs.
 • Būtisks – Vidējs vai mazs satura saturs tiek filtrēts daudzās kategorijās.
 • Izvēles – Tiek filtrēts neliels skaits vietņu vai tēmu.
 • Aizdomas – Dažas vietnes var tikt bloķētas, taču oficiāla apstiprinājuma nav.
 • Nav pierādījumu – Kaut arī nav pierādījumu par vietņu bloķēšanu, var tikt izmantoti citi bloķēšanas rīki.

Preses brīvībā Ziņot, 30% pasaules valstu ir norādītas kā bezmaksas valstis. Ja esat veicis kādus pētījumus, jūs droši vien zināt, kurās valstīs valdības cenzūra ir visnelabvēlīgākā. To skaitā ir Ziemeļkoreja, Ķīna, Krievija, Irāna un diezgan daudz citu. Daži no mazāk acīmredzamiem vainīgajiem bloķē piekļuvi vietnēm, kurās var tikt pārkāptas valsts autortiesības. Par tādiem ierobežojumiem netiek runāts tik daudz.

Cenzūra institucionālajā un darba vietā

Neto aukleDaudzās mācību iestādēs ugunsmūri ir izplatīti. Viņu dēļ tika dibināts viens no pazīstamākajiem VPN uzņēmumiem. Varbūt daļu no cenzūras varētu attaisnot, ja studenti ir nepilngadīgi. Tomēr tiek bloķēti arī pieaugušie. Vietņu veidi, kas parasti tiek bloķēti, ir vietnes, kas ietver videospēles, pieaugušajiem paredzēts saturs, sociālie mediji, autortiesību pārkāpumi, neregulārs politiskais saturs (atkarībā no skolas) un citas. Skolas var iestatīt ugunsmūra noteikumus, pamatojoties uz morālo kompasu.

Cenzūra darba vietā kļūst arvien izplatītāka. Parasti tiek bloķētas vairākas dažādas kategorijas. Tajos var ietilpt pieaugušajiem paredzēts saturs, sociālie mediji, spēļu vietnes (derības vai videospēles) un citi. Viens no mērķiem ir pārliecināties, ka citi darbinieki netiek aizskarti. Protams, dažos gadījumos tas var arī palielināt produktivitāti. Viens no šāda veida darba vietu un iestāžu blokādi ir tas, ka jums var pietrūkt svarīgas informācijas. Lai parādītu, mēs ierosināsim piemēru.

Ja rodas bīstama situācija, iespējams, kāds mēģina dalīties ar kritisko informāciju sociālajos medijos. Šiem cilvēkiem var nebūt laika vai piekļuves ziņai katram cilvēkam atsevišķi, taču jūs varētu būt briesmās, ja nevarat apskatīt vai ievietot sociālajos medijos. Vairāki cilvēki ir spējuši izvairīties no katastrofām šāda veida izmantošanas dēļ. Būtu kauns slikto situāciju pasliktināt, jo organizācija nevēlējās, lai jūs tērzētu ar draugiem vai paziņām.

Ko darīt par VPN ierobežojumiem

Lai gan mēs šeit neesam aptvēruši visus ierobežojumu veidus, jūs noteikti varat redzēt, kā VPN bloķēšana rada plašu problēmu loku. Neviens nevēlas, lai viņam tiktu liegts redzēt saturu, un, kā mēs minējām, dažos gadījumos tas var būt kaitīgs. Ja jums tiek liegts izmantot savu VPN, jums ir vairākas iespējas.

 • Mainiet savu portu uz 443 – Izmantojot OpenVPN protokolu, noklusējuma ports ir 1194. Lai arī tas var atšķirties, noklusējuma izmantošana tiks atzīmēta kā VPN trafiks. Tā vietā izvēloties portu 443, trafiks parādīsies tāpat kā drošs darījums. Parasti tā ir osta, kas paredzēta HTTPS vietnēm.
 • Izmantojiet slepenu VPN vai apjukumu – Dažiem VPN uzņēmumiem ir iespēja izmantot to, ko var saukt par a Maskēšanās opcija vai apjukums. Tas ļauj lietotājam slēpt savu VPN lietojumu, noņemot šifrēšanas informāciju un liekot tai izskatīties citādāk. Atkarībā no uzņēmuma to var norādīt ar vairākiem dažādiem nosaukumiem. Tas ir vieglākais veids, kā atbloķēt ierobežojumus, un tā panākumu līmenis ir vismaz 90%.
 • Izmantojiet Tor tīklu – Izmantojot šo metodi, tiek izveidoti vairāki dažādi šifrēšanas slāņi, ņemot vērā tā izstrādāšanas veidu. Tomēr tas mēdz padarīt jūsu interneta ātrumu ārkārtīgi lēnu. Jūs iegūstat vairāk privātuma un drošības, bet jūs kompromitējat ātrumu.
 • Izmantojiet bezvadu savienojumu – Lai gan tas nedarbosies attiecībā uz valstu ierobežojumiem, tas noteikti darbosies gan skolas, gan darba vietā. Protams, jums būs jāizmanto savs datu plāns. Tas darbosies, taču tas ne vienmēr ir labākais risinājums.

Bažas par ierobežojumu apiešanu

Ir vairākas lietas, kuras jums vajadzētu zināt un padomāt pirms šāda veida darbības veikšanas. Lai gan var būt augsts panākumu līmenis, tas nav 100%. Ja esat pieķerts, jums jābūt gatavam sekām. Šeit ir dažas no iespējamām problēmām, ar kurām jūs varētu saskarties.

Ja mēģināt izmantot VPN valstī, kurā tie aizliedz VPN izmantošanu, jūs varētu saskarties ar cietuma laiku, naudas sodiem vai vēl sliktāk. Atcerieties, ka valstis, kurās ir šāda veida aizliegumi, nebūs pazīstamas ar lielisku tieslietu sistēmu. Ja plānojat izmantot VPN skolā, jūs varētu nonākt nepatikšanās. Kaut arī jums kādu laiku var būt labi, pastāvīga noteikumu pārkāpšana un pieķeršanās var radīt problēmas. Tiem, kas vēlas izmēģināt darbu, tas ir atkarīgs no uzņēmuma. Ja nozvejotas, sākumā varēja izteikt aizrādījumu vai galu galā atlaist.

Noslēguma domas par VPN lietošanas atbloķēšanu

Kā redzat, noteikti ir daži labi iemesli, lai atbloķētu VPN izmantošanu. Tomēr jūs vēlēsities būt uzmanīgs, ja tas ir iespējams. Jūsu rīcībai var būt skarbas sekas, tāpēc pirms mēģināt tos pārkāpt, izpētiet, kādi ir noteikumi. Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata jums bija noderīga, lai nedaudz izskaidrotu VPN lietojuma atbloķēšanu un abu pušu iemeslus.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map