Visos JAV, Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų vyriausybės nori, kad prie šifruotų duomenų būtų prieiga prie durų. Jie nori, kad šifravimo raktai užfiksuotų asmeninius ryšius. Kaip akimirksniu pamatysite, kad kiekviena šalis naudojasi nacionaliniu saugumu kaip priemone, kad galėtų sulaukti paramos tikėdamiesi priimti naujus įstatymus, kad suteiktų joms teisėtą prieigą prie užšifruotų ryšių. JK ministras pirmininkas Davidas Cameronas norėtų žengti žingsnį toliau ir drausti šifravimą Didžiojoje Britanijoje. Kinija planuoja reikalauti, kad visos bendrovės iki 2020 m. Perduotų šifravimo raktus.

Šifravimas Jungtinėje Karalystėje

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas buvo atvirai nusiteikęs šifruoti. Iš tikrųjų jis to nori uždrausti šifravimą Didžiojoje Britanijoje.  Ponas Cameronas atkreipia dėmesį į nesenus teroristinius įvykius, kad parodytų, jog reikia uždrausti stiprų šifravimą JK. Visi galime suprasti, kad reikia užtikrinti piliečių saugumą, tačiau kokia bus kaina, jei tuo pačiu atimsite visų teises į privatumą. Tai yra tai, ko JK imtyniauja jau daugelį metų.

JK konservatorių partija pristatė Ryšių duomenų įstatymo projektas, kuris taip pat žinomas kaip „Snooper’s Bill“, 2012 m. ir tikėjosi, kad jis bus įstatymas iki 2014 m. Tai neveikė, nes ministro pirmininko pavaduotojas Nickas Cleggas atsiėmė savo paramą įstatymo projektui. Skirtumas tas, kad konservatorių partija dabar yra valdžioje ir planuoja atgaivinti „Snooper“ įstatymo projektą, kuris bus pateiktas vėliau šiais metais. Šį kartą jų pastangas bus sunkiau sutramdyti.

Šifravimas JAV

Rytoj Senato Teismų komitete duos parodymus Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey jaunesnysis ir Teisingumo departamento generalinio prokuroro pavaduotoja Sally Quillian Yates. Ponas Comey jau anksčiau išsakė savo susirūpinimą apie veiksmus, kurių imasi technologijų įmonės, siekdamos apsaugoti vartotojų privatumą. Jis mano, kad federalinė teisėsauga turėtų turėti prieigą prie jūsų pranešimų, net jei jie yra užšifruoti. Iš FTB spaudos konferencijos praėjusį rudenį:

„Aš labai tikiu įstatymų viršenybe, tačiau taip pat tikiu, kad niekas šioje šalyje neperžengia įstatymų“, – sakė Comey FTB būstinėje Vašingtone žurnalistams. „Man tai kelia nerimą tai, kad įmonės reklamuoja ką nors aiškiai, kad žmonėms būtų suteikta galimybė patekti už įstatymų ribų“.

Pono Comey komentaras pasirodė netrukus po to, kai „Google“ ir „Apple“ paskelbė, kad nebeatblokuos šifravimo savo įrenginiuose. Kiekvienas iš jų išleido naują savo mobiliųjų operacinių sistemų versiją, dėl kurios niekam, išskyrus vartotoją, tapo neįmanoma atrakinti telefono. Turėtumėte jį atrakinti patys, jei to reikalauja valdžios institucijos arba teismo įsakymas. Tai leido Silicio slėniui išeiti iš rinkos, kai reikia prisijungti prie užšifruotų duomenų.

Tikimasi, kad ponas Comey ir ponia Yates parodys teisėsaugos susirūpinimą, kad nusikaltėliai slėpsis užkoduotuose pranešimuose. Jie nori, kad Kongresas veiktų suteikdamas jiems prieigą prie užšifruotų sistemų ir prietaisų. Galbūt tai padėtų atgrasyti nusikaltėlius, bet kartu sukeltų pavojų ir mūsų bendravimui. Grupė gerai gerbiamų kriptografų ir kompiuterių mokslininkų paleidžia a popierius Šiandien bus apibūdinta rizika, kurią suteikia vyriausybėms, tokioms kaip JAV ir JK, prieiga prie užšifruotų duomenų. Trumpai tariant, jie sako, kad kai duomenys nebus pateikti, jų nebebus galima įpilti į butelį. Jie tvirtai jaučia, kad sulaužę šifravimą, mums visiems liks pavojus.

Šifravimas Nyderlanduose

Nyderlandai girdi viešąją nuomonę dėl naujo įstatymo projekto, kuris atnaujintų žvalgybą & 2002 m. Saugumo įstatymas naujas vekselis tai leistų Nyderlandų vyriausybei priversti ryšių tiekėjus perduoti šifravimo raktus. Pagal a paštu pateikė olandų techninio saugumo konsultantas Matthijs R. Koot, naujasis įstatymas privers bet kurį asmenį iššifruoti duomenis ar ryšius:

„Žvalgybos tarnybos įgaliotos priversti bet kurį asmenį padėti iššifruoti duomenis [kompiuterizuotoje sistemoje] … arba padėti iššifruoti pokalbius, telekomunikacijas ar duomenų perdavimą …; perduodant raktus arba pateikiant iššifruotus duomenis. Kitas būdas nugalėti šifravimą yra įsilaužimo galios panaudojimas įsilaužti į sistemas.

Dar bus šiek tiek laiko, kol bus balsuojama dėl naujojo įstatymo projekto, tačiau tuo tarpu Nyderlandų visuomenė turi galimybę pareikšti savo nuomonę. Tikimės, kad jie susidurs su naujuoju masiniu stebėjimu ir praneš vyriausybei, kad nenori, kad jų privatūs duomenys būtų prieinami iššifruojant..

Šifravimas Kinijoje

Galite tikėtis, kad kinai laikysis tvirtos pozicijos prieš šifravimą. Tai pasakytina apie Kinijos piliečius ir užsienio technologijų kompanijas. Kinija turi penkerių metų planą priversti visas įmones, kurios užsiima verslu Kinijoje, perduoti šifravimo raktus. Kai JAV prezidentas Barackas Obama išreiškė susirūpinimą, Kinijos vyriausybė atsakė sakydama, kad JAV ir JK jau daugelį metų siekia tos pačios prieigos..

Tai yra iš a „Bloomberg Business“ straipsnis paskelbtas anksčiau šiais metais:

„Daugelis Vakarų šalių vyriausybių, įskaitant JAV ir JAV vyriausybes, daugelį metų prašė technologijų kompanijų atskleisti savo šifravimo raktus“, – trečiadienį Pekine sakė Kinijos nacionalinio žmonių kongreso atstovė Fu Ying. „Šis žingsnis skirtas teroristinės veiklos prevencijai ir tyrimui.“

Kinija ketina uždrausti bet kurią bendrovę, kuri iki 2020 m. Nepateikia šifravimo raktų iš savo ryšių infrastruktūros. Lieka mažiau nei penkeri metai, kol įsibėgės tarptautinės diskusijos. Tuo tarpu Kinija džiaugiasi, kad teisėsaugos pareigūnai saugiam mobiliųjų pranešimų perdavimui naudoja užšifruotą „Alibaba“ mobiliosios operacinės sistemos versiją..

Šifravimo ateitis

Gebėjimas užšifruoti duomenis ir ryšius yra žmogaus teisių problema. Jungtinės Tautos paskelbė ataskaita dėl šifravimo, anonimiškumo ir žmogaus teisių pagrindų šiais metais. Kelios valstybės narės uždavė šiuos klausimus:

  1. Ar teisės į privatumą ir nuomonės bei saviraiškos laisvė apsaugo saugų internetinį bendravimą?
  2. Jei atsakymas būtų teigiamas, kokia apimtimi vyriausybės, laikydamosi žmogaus teisių įstatymų, gali nustatyti šifravimo ir anonimiškumo apribojimus?

Siūlau perskaityti atsakymus, susietus iš ataskaitos. Perskaitę atsakymus galite pasakyti, kad kai kurios šalys turi daugiau nei nuveikti, kai reikia išsiaiškinti jų požiūrį į šifravimą. Atrodė, kad kai kurie respondentai net nesuprato šių klausimų arba galbūt pasinaudojo politiniu žargonu vietoje to, kad iš tikrųjų atsakytų į juos.

Sekite mus @VPNFan už naujausias internetines privatumo naujienas.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me