האם VPN משתמש בנתונים? מה ההשפעה על כובעי נתונים?

מכסי נתוניםהרעיון של תוכנית הנתונים הבלתי מוגדרת עבור חברות הספק הניידות בארה”ב עדיין חדש יחסית. בעוד שלחלק מהמשתמשים יש תוכניות שלא נמדדו, רובם עדיין משתמשים בכובעי נתונים. במילים אחרות, הרוב עדיין משלמים עבור כמות הנתונים שהם משתמשים בהם. זה מוביל לבדיקה מתמדת של השימוש בנתונים כך שלא תעבור על הכובע שלך. עם זאת, חשוב מאוד לשמור על פרטיותך תוך כדי תנועה. אף אחד לא רוצה שהנתונים הרגישים שלהם יגנבו. לאלה שיש להם תוכנית בלתי מוגבלת ועוסקים בקשירת קשר (שימוש בשירות הסלולרי שלך כנקודה חמה wifi), אתה חשוף לגניבה. אם אתה מכיר VPN, אתה יודע מה היתרונות החיוביים של שימוש בכזה. אם לא, נוכל לעזור לך עם חלק מהבסיס ולהראות לך מדוע זה כל כך חשוב. נתחיל בכמה מהסיבות הגדולות שמאחורי השימוש ב- VPN ומה הוא עושה.


הסיבות לשימוש ב- VPN וכיצד זה עובד

יתכן ששמעת ש- VPNs יסייעו בהגנה על פרטיותך, אך יתכן שלא תדע כיצד, מדוע זה חשוב, או אפילו אם אתה צריך להשתמש באחד מהם. אם אתה אדם בעל אופי ביטחון, יתכן שכבר יודע את התשובה לכמה מהשאלות הללו. אם אתה חדש בקהילה, שימוש ב- VPN הוא רעיון טוב בכל עת שתוכל.

 • שימוש ב- VPN לצורך פרטיות – כשאתה מתחבר לשרת באמצעות תוכנת הלקוח, אתה יוצר מנהרה מאובטחת לשרת זה. לאחר מכן, כל התעבורה שלך מנותבת מחדש דרך החיבור הזה. משמעות הדבר היא שהנתונים שלך מוצפנים וקשים בהרבה להשיג באמצעים רגילים. אם שמתם לב לאחרונה, אתם יודעים שכמה ארגונים פדרליים כבר ניצלו את ההזדמנות לרגל אחרי אזרחים.
 • שימוש ב- VPN כדי לעקוף הגבלות – בין אם אתה נמצא בתוכנית נתונים מדודה או מכוסה, יכולות להיות מגבלות על אופן השימוש בשירות. עם התוכנית הממוקדת, הכל נחשב לכובע הנתונים שלך.

כפי שציינו, הנתונים שלך עוברים חיבור מאובטח כשאתה משתמש ב- VPN. זה אומר כן, אתה משתמש בנתונים כשאתה משתמש בנתונים. אם אתה מתכנן מכסה נתונים, תשתמש בסכום נוסף עם VPN. עלייה של 5% -15% ביחס לנתונים בהם היית משתמשת בדרך כלל שכיחה. הסיבה לכך היא כי נתונים מוצפנים גוזלים רוחב פס רב יותר מאשר נתונים לא מוצפנים. אם יש לך מכסה לתוכנית הנתונים שלך, יהיה עליך לפקח עליה. כדוגמה, אם אתה מתכוון להשתמש בנתונים של 10GB, זה יהיה הצפנה של 9GB + 1GB בלבד. למרות שאנחנו לא רוצים שזה ירתיע אתכם להשתמש ב- VPN כדי להגן על פרטיותכם, אתם בטח מודעים כמה מהר השימוש שלכם בנתונים יכול להגדיל. עקוב מקרוב אחר השימוש שלך. אחרת, אתה עלול בסופו של דבר לשלם 10- $ 15 $ לכל ג’יגה-בייט בשימוש, תלוי בספק בו אתה משתמש.

תכניות ללא הגבלה אינן תמיד בלתי מוגבלות

למרות שכל ספק אמריקאי מציע צורה כלשהי של תוכנית “בלתי מוגבלת”, הם לא תמיד באמת בלתי מוגבלים. לא משנה מה הסיבות שלך עשויות להיות בשימוש בתוכנית לא מוגבלת, בהחלט יש מגבלות. ישנם ספקים שמצמצמים נתונים על סמך אופן השימוש בשירות. כדוגמה, לקוחות T-Mobile מורשים להשתמש בעד 7 ג’יגה-בייט לפני שהם נתקלים במצערת. ב&הגבול של T הוא 22 ג’יגה-בתים. יש שמתחילים במהירויות מצערת אחרי 500Mb בלבד. אתה יכול גם לצפות כי שימוש מסוים מצמצם שימוש מסוים, כמו שימוש בתוכנת סחף, נטפליקס או אחרים. על ידי שימוש ב- VPN ושינוי היציאה בלקוח VPN, אתה יכול לעזור במניעתן של חברות אלה להצער את ההורדות שלך. לפני שהם יתחילו לעשות זאת, הם צריכים להיות מסוגלים לזהות את מה שאתה עושה באינטרנט. חיבור VPN בנמל 443 יפסיק הרבה את מצוקת התנועה.

ההשפעה של שימוש ב- VPN בכובעי הנתונים שלך

אם אתה מוצא את עצמך זקוק להשתמש ב- VPN ברשת הסלולרית שלך במקום wifi, לפרוטוקולים ועוצמות הצפנה שונות יש השפעות שונות על השימוש בנתונים. אלה חלים בין אם אתה משתמש בתוכנית מדודה או מכוסה. להלן רשימה של הפרוטוקולים, רמות ההצפנה וההשפעות שיש להם. נתחיל בפחות, ראשית.

 • PPTP (128 סיביות)
 • IKEv2 (128 סיביות)
 • L2TP / IPsec (128 סיביות)
 • OpenVPN (128 סיביות)
 • התגנבות / ערפל OpenVPN (128 סיביות) (תראה את ההגדרה לכך בחלק מהשירותים)
 • IKEv2 (256 סיביות)
 • L2TP / IPsec (256 סיביות)
 • OpenVPN (256 סיביות)
 • OpenVPN התגנבות / מעורפל (256 סיביות)

למרות ש- OpenVPN הוא הפופולרי ביותר בגלל המהירות והביטחון שלו, מומלץ לנסות גם את שאר האפשרויות. אם מוצעת לך אפשרות PPTP, זכור כי היוצר שלה אינו מרגיש שהיא מציעה הגנה מספקת יותר. עם זאת, האחרים צריכים להציע לך הגנה הגונה. כפי שוודאי ניחשתם, גרסת ה- 256 סיביות המעורפלת היא המאובטחת ביותר אך היא האיטית ביותר. אנו ממליצים להשתמש ב- IKEv2 עבור אייפון קשרים. יתרון אחד גדול על פני L2TP / IPSec הוא ש- IKEv2 מתחבר מחדש במהירות אם החיבור שלך נופל או שאתה עובר בין רשתות.

כשאתה מסתכל על הרשימה יתכן שאתה תוהה מה ההבדל בין OpenVPN לבין גרסאות התגנבות / ערפול של הפרוטוקולים. מה שהתגנבות עושה זה להפוך את ה- VPN שלך כמעט בלתי ניתן לגילוי. כמובן, זה מועיל מאוד אם אתה מבקר במדינה שבה מצויים השימוש ב- VPN. זה דורש רוחב פס רב יותר מהגרסה הסטנדרטית של OpenVPN, אך זה עשוי לחסוך מכם מצערת אינטרנט במקרים מסוימים או למנוע ממך להסתבך באחרים.

כעת, נסקור כמה פריטי נתונים סטנדרטיים ועלות רוחב הפס המשוער שלהם. זכור כי אלה רק הערכות, כך שהשימוש בפועל שלך עשוי להשתנות. זכור כי השימוש ב- VPN יכול להגדיל את המספרים הללו ב- 5% -15%. העלייה הקטנה שווה את זה כדי להבטיח את פרטיותך.

 • דוא”ל (נשלח או התקבל, טקסט בלבד) = 35KB
 • דוא”ל (נשלח או התקבל) עם קבצים מצורפים קטנים = 350 KB
 • דקה של משחק מחובר = 1MB
 • פוסט מדיה חברתית = 250 קילוגרם
 • דף אינטרנט רגיל = 180 KB
 • דקה 1 של הזרמת מוסיקה = 1MB
 • הורדת אפליקציה / משחק / שיר = 4MB
 • דקה 1 של סטרימינג וידאו (SD) = 4.5MB
 • דקה 1 של סטרימינג וידאו (HD) = 16.5MB

לסיכום, אנו מקווים שענינו על כמה משאלותיכם וגרמנו לכם לחשוב קצת יותר על הדרך הטובה ביותר להשתמש ב- VPN כדי להגן על הנתונים הניידים שלכם. למרות שזה יגדיל את השימוש ברוחב הפס שלך בכמות קלה, היתרונות, האבטחה ושקט הנפשי שתשיג משימוש ב- VPN בהחלט שווים את זה. אנא אל תהסס לפנות לשימוש @VPNFan אם יש לך שאלות נוספות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map