הבה נתחיל בסקירת הפסיפון שלנו באמירה כי מדובר בשירות VPN היברידי המוצע על ידי חברת Psiphon Inc. המבוססת על טורונטו, קנדה. אז מה הופך אותו לשירות VPN היברידי? בפשטות, השירות יכול לשמש כ- VPN מלא עם אבטחת L2TP / IPsec. עם זאת, אין זו מטרתו העיקרית. פסיפון הוא כלי לעקיפת צנזורה המשתמש בטכנולוגיות פרוקסי VPN, SSH ו- HTTP. אם אתם גרים במדינה מגבילה וצריכים לעקוף צורה כלשהי של צנזורה באינטרנט, שירות פסיפון הוא אחד הכלים הטובים ביותר שקיימים כיום בכדי לאפשר לכם גישה לאינטרנט חופשי ופתוח יותר. השימוש בשירות שלהם יכול למקסם את הסיכוי שלך לעקוף בהצלחה את הצנזורה בחסות המדינה.

סקירה פסיפית

מה זה פיפהון?

Psiphon הוא מוצר תוכנה בחינם וקוד פתוח המיועד לשימוש בצנזורות מקוונות נגד צנזורה באמצעות שימוש בטכנולוגיות פרוקסי VPN, SSH, SSD (OSSH) ו- HTTP / SOCKS. ניתן להשתמש בו כדי לבטל את חסימת התוכן בחומות אש מקומיות בבתי עסק ואוניברסיטאות. עם זאת, הוא נועד בעיקר לעקוף מגבלות אכיפת ממשלתיות על תוכן אינטרנט במדינות כמו סין, איראן ומדינות מזרח תיכוניות אחרות, רוסיה, ומדינות אחרות שצונזרו באינטרנט..

מטרת העל היא לספק שירות קל לשימוש המאפשר לכולם מבט לא מצונזר באינטרנט מכל מקום בעולם. המטרה היא לספק גישה זו בכל עת בין אם צנזורה כאמור הינה זמנית או קבועה. יכולת הסתגלות זו סייעה לאפשר למשתמשים לקבל מידע אינטרנט חסר משוא פנים בבחירות האחרונות באיראן ובאוגנדה. זה גם עזר לקבוצות שונות לשמור על קשר במהלך תהליך הבחירות כאשר מפלגות השלטון בהתאמה הנהיגו צנזורה אינטרנטית גבוהה יותר של VPNs מסורתיים ושירותים חברתיים אחרים..

תולדות פסיפון

פסיפון החל כרעיון להשתמש ברשת קטנה של פרוקסי מתנדבים כדי לעזור למשתמשים במדינות מגבילות לעקוף צנזורה באינטרנט הממומנת על ידי המדינה. במקור זה הוצג לראשונה ויושם כרשת של שרתי פרוקסי חברים ובני משפחה המספקים גישה לאלה שהם הכירו במדינות מצונזרות. זה הושק על ידי Citizen Lab ואוניברסיטת טורונטו בדצמבר 2006 ושוחרר כתוכנת קוד פתוח.

הפרויקט צמח במהירות. כתוצאה מכך בשנת 2007 הוקמה התאגיד הקנדי העצמאי, Psiphon, Inc. במהלך השנים הם זכו בפרסים שונים כספק המוביל בהתגברות על צנזורה באינטרנט. השירות שלהם איפשר למשתמשים רבים להכיר בהבטחה המקורית של האינטרנט כפורום לביטוי חופשי ולחילופי מידע לא מצונזר. כפי שהזכרנו קודם, הדבר הושג במקור בכך שאפשר לאנשים במדינות מצונזרות להשתמש בקשרי פרוקסי של חברים ובני משפחה באזורים פחות מגבילים לצורך פעילותם המקוונת. זה הוביל לצמיחה מקומית ביישובים עם קבוצות גדולות של פטריוטים לשעבר.

בשנת 2008 הוענק פסיפון לזכותם של כמה מענקים מהפרלמנט האירופי וממשרד החוץ האמריקני. מענקים אלה נועדו לסייע בהפיכתו מקבוצה קטנה של רשתות שרת פרוקסי מקומיות לשירות עקיפות הניתן להתאמה העומד לרשות המשתמשים ברחבי העולם. זה מאפשר להם לגוון את קבוצת הליבה שלהם על ידי הוספת מהנדסי תוכנה ואבטחה מנוסים. כתוצאה מכך, הם התפתחו מההתחלה המקומית לשירות מסחרי המספק פתרונות עקיפה מקוונים מאובטחים למיליוני משתמשים במקומות שונים ברחבי העולם..

כיצד עובד פסיפון?

שירות פסיפון מספק רשת מנוהלת ומרכזית ומגוונת מבחינה גיאוגרפית הכוללת אלפי שרתי פרוקסי. מרבית התשתיות הנוכחיות מתארחות אצל ספקי שירותי ענן. זה מאפשר להם להגיב למשוב ולבצע שינויים נחוצים בתוכנה ולהפיץ עדכונים במועד.

הטכנולוגיה משתמשת בארכיטקטורת “הופ אחד” כדי להצפין ולקשר באופן מאובטח משתמשים מצונזרים לשרתי פרוקסי אזוריים במדינות בלתי מוגבלות. זה מאפשר למשתמשים במדינות מצונזרות גישה לאינטרנט חופשי ופתוח יותר. כרגע הוא זמין רק לפלטפורמות הבאות: Windows, Android ו- iOS.

במונחים פשוטים יותר, למשתמשים מופיעה רשימה פרטית של שרתי פרוקסי אזוריים מחוץ למדינתם המוגבלת. ברגע שהמשתמש מתחבר לאחד מאלה, הוא פועל כפרוקסי שלו לעסקות באינטרנט ומגיש בקשות בשמו. לאחר מכן התוכן הלא מצונזר המבוקש נשלח לפרוקסי. לאחר מכן תוכן זה מועבר באופן מאובטח למשתמש.

אם ה- Proxy המקורי נופל או שלא יהיה זמין אחרת, המשתמש יתחבר אוטומטית לאחר. המשמעות היא שתוכלו לחוות שינויים ב- IP בזמן השימוש בשירות Psiphon.

במה שונה פסיפון מ- VPNs מסורתיים?

מה שמבדיל אותם מ- VPNs המסורתיים הוא היכולת שלהם להשתמש בארכיטקטורות שונות כדי לעקוף צנזורה ממשלתית. באפשרותך להגדיר את תוכנת Windows לפעול כ- VPN מסורתי באמצעות L2TP / IPsec לצורך קידוד ואבטחה של נתונים.

עם זאת, אם החיבור שלך לשרת VPN נכשל, אתה יכול לנסות להתחבר באמצעות SSH. אם SSH חסום ממיקומך, התוכנה מפעילה ערפול גם בלחיצת היד של החיבור. מטרה זו להסתיר את העובדה שאתה משתמש בכלי התחמקות צנזורה כדי לגשת לתוכן באינטרנט. זה עושה זאת על ידי אקראי חתימות סטטיות המשמשות את SSH כדי להקשות על זיהוי והימנעות של טביעות אצבעות פרוטוקול. זה מאפשר לעקוף צורות רבות של פיקוח חבילות עמוק (DPI) המועסקות על ידי כמה ממשלות.

דבר נוסף המבדיל אותו מהרבה VPNs הוא שהוא מספק רק תת-קבוצה של שרתי פרוקסי פרטיים שלה לכל משתמש. המשמעות היא שאף אחד מהמשתמשים אינו יודע את המגוון של כתובות ה- IP שלהם ברשת. לכן זה מקשה על חסימת הרשת שלהם בשיטות חסימת IP מסורתיות.

כמה בטוח הפסיפון?

פסיפון משתמש ב- L2TP / IPsec כפרוטוקול ה- VPN שלהם עבור לקוח Windows שלהם. למרות שהוא איטי יותר מ- OpenVPN, הפרוטוקול הנפוץ ביותר על ידי VPNs, פרוטוקול זה נחשב עדיין לאבטוח על ידי מרבית האנשים. כאשר במצב VPN, כל תנועת המשתמשים תוצפן ומנהרה דרך השירות שלהם. עם זאת, המשתמשים צריכים להיות מודעים לכך שפרוטוקול ברירת המחדל המשמש את השירות שלהם הוא OSSH.

פרוטוקול OSSH משתמש ב- SSL יחד עם אימות סיסמה כדי להוביל את המידע בין הלקוח לשרת באמצעות קריפטוגרפיה של מפתח ציבורי. זה גם מאפשר גישה לאבטחה מרחוק של מילות מפתח ואימות של משתמשים כדי להגדיל את אבטחת השרת שלה. למרות שנחשב לאובטח ברוב המקרים, אינו מאובטח כמו כמה פרוטוקולי VPN אחרים.

כמו כן, שימו לב כי כל תעבורת משתמשים לא תועבר דרך שירות Psiphon באמצעות פרוטוקול זה, מכיוון שרק אלה התומכים בו והוגדרו כראוי ישתמשו בו. באופן ספציפי, כאשר מצב VPN אינו מופעל, רק יישומים המשתמשים בפרוקסי ה- HTTP ו- SOCKS המקומיים יישלחו דרך מנהרת הפרוקסי המוצפנת..

בנוסף, סוכנויות ממשלתיות אמריקאיות (CIA ו- NSA) הוכחו כבעלי כלים המאפשרים ליירט ואף לפענח חלקית עסקאות מוצפנות של SSH. עם זאת מכיוון שאבטחת הנתונים אינה המטרה העיקרית של פסיפון, הדבר אינו מהווה דאגה משמעותית עבור משתמשים רבים שרק מנסים לעקוף את צנזורת האינטרנט הממומנת על ידי המדינה..

לבסוף, וגם פסיפון לא מבטיח את אבטחת התוכנה שלהם. במילים שלהם:

עם זאת, זכור כי פסיפון נועד להיות כלי לעקיפת צנזורה, ואינו מיועד במיוחד למטרות נגד מעקב. פסיפון אינו מגביר את פרטיותך המקוונת, ואין להתייחס אליו או להשתמש בו ככלי אבטחה מקוון.

מה לגבי פרטיותך בעת השימוש בפיפאון?

במבט ראשון, פסיפון מגן על פרטיותך מכיוון שהוא בדרך כלל לא רושם כתובות IP למשתמשים שלה. בנוסף מכיוון שפסיפון אינו מחייב חשבונות משתמש, הם אינם אוספים כתובות דוא”ל, שמות משתמש או סיסמאות כברירת מחדל. עם זאת הם אוספים כמות גדולה למידע מצטבר שהם חולקים עם השותפים המסחריים שלהם.

להלן מספר קטעים מדף מדיניות הפרטיות שלהם לגבי מידע שנאסף על ידי שרתי Psyphon שלהם.

אנו אוספים את הנתונים הבאים כדי לגלות עד כמה פסיפון עובד, אילו אתרים פופולריים ואילו אסטרטגיות הפצה יעילות. מידע זה משותף עם השותפים שלנו כך שהם יכולים לראות, למשל, באיזו תדירות ביקור באתרים שלהם דרך פסיפון ומאיזו מדינות.

מספר בקשות הדוא”ל לקישור להורדת הלקוח
מספר השדרוגים
באיזו תדירות משתמשים בכל פרוטוקול, וקודי שגיאה לאחר כישלון
באיזו תדירות מתגלים שרתים חדשים
ספירת הפעלה ומשך ההפעלה
סה”כ בתים שהועברו ובתים שהועברו לדומיינים ספציפיים
פלטפורמת לקוח (רשימת מערכות הפעלה מפושטת; …)

יומני אירועים כוללים חותמות זמן, קודי אזור (מדינה ועיר) ותכונות לא מזהות כולל מזהה ספונסר (נקבע על ידי השימוש בבניית לקוח Psiphon), גרסת לקוח וסוג פרוטוקול. צפיות בדף מצטברות לפי זמן ו / או הפעלה לפני ההתחברות.

כל הנתונים הסטטיסטיים המשותפים עם נותני החסות מצטברים עוד יותר לפי תאריך, חסות ואזור.

כפי שאתה יכול לראות, פסיפון אוספת מידע לא רק למטרות תחזוקה אלא גם נתונים מצטברים עבור נותני חסות מסחריים. להגנתם, הם מתארים לחלוטין איזה מידע הם עושים ואינם אוספים וכיצד משתמשים בהם במדיניות הפרטיות שלהם. עליכם לבחון זאת בעצמכם. בנוסף, הם מציינים בבירור כי פסחון אינו מגביר את פרטיותך המקוונת וכי אם זו המטרה העיקרית שלך, עליך להשתמש ברשת Tor במקום זאת.

תמיכה בפסיפון

פסיפון אינה מספקת תמיכה ישירה למשתמשים בודדים אך נותנת מענה לדאגות המשותפות למשתמשים רבים דרך מסד הנתונים השאלות הנפוצות באתר שלהם. הם גם אוספים משוב מתוך לקוחות התוכנה שלהם כדי לטפל בבעיות כמו תקלות חיבור אזוריות. כתוצאה מכך, הם ממליצים כי אם תקבל הרבה תקלות חיבור לטעון מחדש את הלקוח כדי לעדכן את רשימת שרתי פרוקסי הרשת שלך למקרה שחלקם ייחסם..

בקר בפסיפון

פסיפון בפעולה

ניתן להשתמש בפיספון בפלטפורמות Windows, Android ו- iOS. כדי להגדיל את ההשפעה הגלובלית שלה, אפליקציות תוכנה אלה תומכות ביותר מעשרים שפות שונות. אלה כוללים אנגלית, ספרדית, ערבית, אינדונזית, פרסית, סינית מפושטת ומסורתית, טורקית, וייטנאמית ועוד.

קישורים להורדה באתר פסיפון

הורדת תוכנת פסיפון

דף ההורדה של אתר פסיפון מכיל קישורים להורדת התוכנה שלהם לכל הפלטפורמות בהן הם תומכים. אפליקציית ה- iOS שלהם זמינה רק בחנות iTunes. תוכנת Windows ו- Android זמינה להורדה ישירה מאתר האינטרנט שלהם.

יתכן שתצטרך להתאים את הגדרות האבטחה שלך ב- Android כדי לאפשר ליישומים ממקורות לא ידועים (כלומר אתרים שאינם חנות Google Play) לפני שתוכל להוריד את קובץ ה- “apk” שלה ישירות למכשיר ה- Android שלך ולהתקין אותו (“לטעון את הצד”). לחלופין, אתה יכול להשתמש בקישור לחנות Google Play כדי להתקין אותו אם הוא זמין ממיקומך. אם צונחים אתר פסיפון או קישורי ההורדה שלו במקום שאתה נמצא, אתה יכול לבקש לשלוח אליך את הקבצים באמצעות דוא”ל באמצעות [email protected]

דפדפן פסיפון למשתמשי iOS

מכשירי iPhone ו- iPad נתמכים דרך אפליקציית דפדפן ה- Psiphon עבור iOS. זהו יישום לדפדפן בלבד. המשמעות היא שרק תעבורת דפדפן פסיפון תנהג דרך רשת הפרוקסי שלהם באייפון או אייפד. כל תנועה אחרת תעבור דרך ה- Wi-Fi הרגיל או החיבור הסלולרי שלך.

כתוצאה מכך, אם ברצונך להשתמש בחשבון פייסבוק, טוויטר או חשבון מדיה חברתית אחר שנחסם במכשיר ה- iOS, עליך לגשת אליו תחילה דרך אפליקציית הדפדפן. אם תנסה לפתוח אותו ישירות, הוא ייחסם על ידי הספק הרגיל שלך.

האפליקציה דורשת התקנה של iOS 8.0 ואילך. זה בוחר באופן אוטומטי את פרוטוקולי החיבור שלך אך הוא מאפשר לך לבחור את מיקום השרת שלך. זה מקל על כל אחד להשתמש ללא קשר ליכולתו הטכנית.

פסיפון למשתמשי Windows

Psiphon עבור Windows עובד על Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ו- Windows 10. הורד תחילה את ההפעלה למחשב Windows שלך. פסיפון לא משתמש בקבצי התקנה אלא משתמש בהפעלה חתומה להפצה של לקוח Windows שלה.

אם אתה מוריד הפעלה זו ממקור אחר, אתה יכול לאמת את האותנטיות שלו על ידי השוואת חתימתו לאלו שנמצאים בשאלות הנפוצות באתר האינטרנט שלהם. ההליך לעשות זאת ניתן למצוא שם גם עבור לקוחותיהם ווינדוס וגם עבור אנדרואיד.

שימוש בלקוח Psiphon של Windows

ברגע שאתה מרוצה שהקובץ שהורדת הוא אותנטי, אתה יכול להעתיק אותו לספרייה משלו או פשוט להריץ אותו מאזור ההורדות שלך. יהיה עליך “להפעיל אותו כמנהל” אם אתה רוצה להשתמש בו במצב VPN מלא. זה יפתח את הלקוח ויחבר אותך אוטומטית למדינה המהירה ביותר מהמיקום שלך. חיבור זה מסומן על ידי סימון ירוק מוקף, טקסט “מחובר” ירוק וכפתור “ניתוק” אדום.
חיבור התחל לקוח חלופי של Windowsהחיבור הראשוני הוא תמיד למיקום המהיר ביותר בכדי לספק ביצועים עקביים. עם זאת, אם ברצונך להתחבר למדינה ספציפית כדי לנצל אתרים ושירותים המשתמשים במיקום וירטואלי זה, אתה יכול ללחוץ על התיבה מתחת “התחבר באמצעות” ולבחור את מיקום השרת שלך מ 17 מדינות שונות. פעולה זו תנתק אותך מהמיקום הנוכחי שלך ואז תחבר אותך אוטומטית לשרת במיקום הווירטואלי החדש שלך.

המדינות בהן יש פסיפון שרתים כוללות אוסטריה, בלגיה, קנדה, שוויץ, צ’כיה, גרמניה, ספרד, בריטניה, הונגריה, הודו, איטליה, יפן, הולנד, רומניה, סינגפור, וארצות הברית.

החלפת מדינות בלקוח Windows Psiphon

ההתנתקות מהשירות היא קלה באותה מידה, פשוט לחצו על כפתור הניתוק.

ניתוק משירות Psiphon עם לקוח Windows

קביעת תצורה של לקוח Psiphon של Windows

ללקוח Psiphon Windows יש כמה הגדרות ידניות המאפשרות לך להגדיר את פעולתו. ניתן לגשת אליהם על ידי בחירה ב”הגדרות “בתפריט הלקוח הראשי שנמצא בצד שמאל של חלון הלקוח.

Psiphon תפריט הגדרות לקוח של Windows

הם כוללים את הגדרות התצורה הבאות להחלפת יחיד:

 • למזער למגש המערכת – זה מאפשר לך לפנות את שורת המשימות ואת שטח שולחן העבודה אם אתה מחובר לשירות לפרק זמן ממושך.

מזעור לקוח Windows Psiphon למגש המערכת

 • מנהרה מפוצלת – מיתוג זה יפטור בקשות לשרתים המיוצרים במדינת מולדתך דרך מנהרת שירות Psiphon. זה יכול לאפשר לך לגשת לאתרים אלה במהירות רבה יותר ואולי להפחית את עלויות השימוש בנתונים שלך.

אפשרות מנהרת פיצול פסיפונית

 • השבת פסק זמן לרשתות איטיות – הפעלת זה יכולה להפחית ניתוקים בלתי צפויים ברשתות איטיות.

Psiphon השבת פסק זמן עבור רשתות איטיות

 • אזור שרת פסיפון – זה מאפשר לך לבחור מדינה ספציפית להתחבר אליה ומספק את אותה פונקציונליות כמו לחיצה בתיבה מתחת “התחבר באמצעות” בדף החיבור הראשי..

בחירת מדינה וירטואלית פסיפון

 • יציאות פרוקסי מקומיות – יהיה עליך להגדיר זאת אם יש לך כלים הדורשים תצורה ידנית כדי לעבוד עם שירות Psiphon.

הגדרת נמלים מקומיים פסיפון

 • פרוקסי במעלה הזרם – כברירת מחדל, לקוח Psiphon ישתמש בכל שרת proxy שהוגדר מראש במחשב שלך כדי להקים את המנהרה שלה. הגדרת ה- Proxy במעלה הזרם מאפשרת לך לעקוף את התנהגות ברירת המחדל הזו על ידי הגדרת ידנית של פרוקסי לשימוש או להודיע ​​לו שלא להשתמש בפרוקסי כלשהו קיים. עסקים מסוימים ורשתות אוניברסיטאות עשויים לדרוש מכם להגדיר פרוקסי במעלה הזרם לגישה לאינטרנט. אם זה המקרה, תוכלו להזין את ההגדרות באופן ידני כאן.

הגדרת פרוקסי במעלה הזרם עבור Windows

 • השתמש במצב L2TP / IPsec – ההגדרה האחרונה מאפשרת להגדיר את הלקוח להשתמש בפונקציונליות VPN מלאה. פעולה זו תשבית את כל ההגדרות האחרות למעט הגדרת המזעור שכן אינן תואמות למצב זה. הגדרת זה תנהור את כל תנועת המחשבים שלך דרך מנהרת פסיפון, אך עלולה להפריע ליכולת שלך לעקוף צנזורה מכיוון שהיא לא מספקת שום ערפול לחיבור וייתכן שקל לחסום אותה..

מצב VPN Psiphonאם תבצע שינויים בתצורת הלקוח, תתבקש לשמור אותם או למחוק אותם לפני שתצא מתפריט ההגדרות. עליכם כנראה פשוט לקבל את הגדרות ברירת המחדל אלא אם כן יש לכם צרכים פרוקסי מיוחדים, תתקלו בבעיות חיבור או מתקשים לגשת לאתרים מקוונים.

שני פריטי התפריט הבאים של הלקוח הם משוב ועליו. תפריט המשוב יאפשר לכם לספק תגובות חיוביות או שליליות לצוות הפסחון כדי לעזור להם למטב את ביצועיו. אתה יכול גם לדווח על בעיות ולבקש תשובה בדוא”ל. שימו לב שתגובות אינדיבידואליות עשויות לארוך זמן מה. התפריט אודות מציג את מספר הגרסה הנוכחי שלך ויש לו קישורים כדי לקבל את השדרוג האחרון או לגשת לשאלות נפוצות באתר שלהם.

משוב פסיפון ועל תפריטים

שני פריטי התפריט האחרונים הם יומנים ושפה. תפריט היומנים מציג את פרטי ההתחברות הנוכחיים של הפגישה ויכולים לעזור לך או לצוות הפסיפון לפתור בעיות הקשורות לחיבור. התפריט האחרון מציג את ההיקף הגלובלי של האפליקציה ויאפשר לך לשנות את שפת הלקוח אם תצטרך לעשות זאת.

יומני פסיפון ותפריטי שפהניתן לראות בבירור כי Psiphon מקל על כל משתמשי Windows להתגבר על חומות אש ועל צנזורה בחסות ממשלתית באזורים רבים בעולם. קל להוריד ולקוח התוכנה שלהם. כמה קליקים נדרשים כדי להתחבר לרשת שלהם עבור מרבית המשתמשים ולהתחיל ליהנות מחווית אינטרנט פתוחה יותר לא מצונזרת.

פסיפון למשתמשי אנדרואיד

שלא כמו לקוח Windows שלה, אפליקציית אנדרואיד אינה תומכת במצב VPN מלא אך יש לה מצב מנהרות של כל המנהרות. זה גם משתמש באופן אוטומטי בפרוטוקול OSSH כדי למקסם את הסיכויים שלך לעקיפת צנזורה ללא גילוי.

אפליקציית Psiphon Android משתמשת ב- VpnService של אנדרואיד יחד עם גרבי tun2 כדי לספק מצב התקנים מלא למכשירי אנדרואיד. תת-השמע tun2socks יוצר ממשק רשת וירטואלי TUN. כל חיבורי ה- TCP הנכנסים יורטו על ידי ממשק זה ומועברים לשרת SOCKS. זה מאפשר להם להעביר את כל תנועת המכשירים דרך שירות ה- SSH המנהור שלהם מבלי להזדקק לתמיכה ביישומים.

בצד הדרך לאפליקציית אנדרואיד הפסיפון

החלטנו לטעון את אפליקציית ה- Android Psiphon ישירות מהאתר שלהם. תחילה שינינו את הגדרות האבטחה שלנו כך שנוכל לטעון אפליקציות ממקומות שאינם חנות Goggle Play. לאחר מכן הורדנו את האפליקציה מדף ההורדה של אתר Psiphon. לאחר ההורדה התקנו את האפליקציה. לאחר הפתיחה בחרנו למנהור את כל המכשיר ואיפשרנו לו להקים שירות VPN. לאחר שמטפלים במקדימות אלה, תוכנת Psiphon חיברה אותנו אוטומטית לשרת עם הביצועים הטובים ביותר.

בצד הדרך לאפליקציית אנדרואיד הפסיפון

באמצעות אפליקציית Android Psiphon

בחלקו העליון של אפליקציית אנדרואיד Psiphon יש שטח מודעות קטן שמתחתיו תפריט כרטיסיות למסכים השונים. הראשון שבהם הוא מסך “נתונים סטטיסטיים” המציג ייצוג גרפי של הנתונים שנשלחו והתקבלו במהלך הפגישה.

הכרטיסייה השנייה, “אפשרויות” מאפשרת לך להגדיר כיצד שירות Psiphon עובד. זה מכיל שלוש הגדרות מעבר:

 • מנהרה של כל המכשיר זה מבטיח שכל התעבורה תהיה מנהרה דרך השירות שלהם. אם תכבה זאת, האפליקציה תעבור למצב דפדפן Psiphon ותפתח את הדפדפן. במצב זה, רק מנהרה תעבורה דרך דפדפן הפסיפון.
 • הורד שדרוגים ב- WiFi בלבד – הגדרת מיתוג זה יכולה לעזור לך לחסוך כסף מחשבון הנתונים הסלולרי שלך.
 • השבת פסק זמן לרשתות איטיות – עליך להגדיר את המיתוג הזה אם אתה נתקל בניתוקים אקראיים.

תפריט כרטיסיות פסיפון אנדרואיד

כרטיסיית האפשרויות תאפשר לכם גם לבחור מדינה וירטואלית חדשה. בדומה ללקוח Psiphon Windows, ברגע שתבחר מיקום חדש האפליקציה תחבר אותך אליו. הקשה על כפתור “משוב” תפתח מסך שיאפשר לך להגיב על ביצועי האפליקציה ולדווח על בעיות לתמיכה הטכנית של פסיפון..

כעת נסתכל על אפשרויות האפליקציות האחרות של Psiphon Android. הקשה על כפתור “אפשרויות נוספות” תציג את אלה. שתי האפשרויות הראשונות מאפשרות לך להגדיר התראות שמיעתיות ומישוש כדי ליידע אותך מתי החיבור נופל כך שתוכל להפעיל אותו מחדש.

אפשרויות אפליקציית אנדרואיד פסיפון

הקשה על האפשרות “אל תכלול אפליקציות”, פותחת מסך המאפשר לך לבחור אפליקציות שאינך מעוניין להעביר דרך שירות פסיפון. לאחר שתבחר באפליקציות שתרצה לא לכלול, הקש על “הגדר” כדי לשמור אותן. זה עשוי לעזור בשיפור המהירות של אותם אפליקציות ולהגדיל את ביצועי האפליקציה על ידי הגבלת כמות הנתונים שיש לה למנהרה.

כברירת מחדל, האפליקציה תשתמש בהגדרות רשת המערכת שלך כדי ליצור מנהרת SSH שלה, אך תוכל לשנות זאת. הקשה על האפשרות “צור באמצעות פרוקסי HTTP” תאפשר לך להגדיר פרוקסי HTTP שהוא משתמש בהקמת רשת SHH שלה. זה דומה להגדרת ה- proxy במעלה הזרם המשמשת את לקוח Windows.

ניתוק משירות Psiphon קל כמו להתחבר אליו. פשוט הקש על כפתור “עצור” בתחתית המסך הראשי של האפליקציה. הלוגו של הפסיפון הכחול יהפוך לבן כדי להראות שאתה כבר לא מנהור את התנועה שלך. יש גם לשונית שתאפשר לך לבחון את יומני ההפעלה. המסך האחרון הוא של דפדפן הפסיפון.

נתק אפליקציית אנדרואיד Psiphon

אפליקציית Android Psiphon 3 קלה לשימוש ולהתקנה. אתה יכול להגדיר אותו למנהרה של כל תנועת האנדרואיד שלך דרך האפליקציה או סתם תנועה מדפדפן Psiphon כמו אפליקציית iOS. זה יאפשר לך לבצע אי הכללה בקלות של אפליקציות עם מספר ברזים בלבד. חיבור או ניתוק דורשים רק ברז בודד על המסך. יש לו תכונות הדומות ללקוח Windows שלהם ומקלים על כולם לעקוף חומות אש או צנזורה מבלי להזדקק למומחיות טכנית רחבה..

סקירה כללית על אפליקציית Android Psiphon Pro

את האפליקציה Psiphon Pro Android ניתן להוריד ולהתקין מחנות Google Play. זה נתמך על ידי מודעות והניסיון הראשון של פסיפון לייצר רווחים מתוכנת העקיפה שלהם. הדבר הראשון שתבחין בו הוא שמעל מחצית המסך מכוסה על ידי מודעות. משמעות הדבר היא שרק כרבע מהמסך זמין להצגת אפשרויות מסך ומסכי תכונה אחרים.

אפליקציית Psiphon Pro כמעט זהה לאפליקציית Psiphon 3 העמוסה לצדדים שבדקנו לעיל. זה מאפשר לך לבחור מדינות וירטואליות חדשות ומחבר אותך אליהם. היכולת לעדכן רק באמצעות Wi-Fi אינה זמינה עוד אך הכרטיסיות והאפשרויות האחרות נשארות זהות. רוחב הפס מוגבל ל -2 Mb / s. בדיקות המהירות שלנו בגרסת החינם נעו בין 1 ל 2 מגהבייט / שניות.

סקירה כללית על אפליקציית Android Psiphon Pro

בנוסף למודעות הסטטיות, כשאתה משנה כרטיסיות או חיבורים הוא מציג מודעות וסרטונים בעמוד מלא. כדוגמה, כאשר ניסינו לשנות מיקומים וירטואליים היינו צריכים לבטל שתי מודעות בעמוד מלא ולצפות בסרטון שמונה שניות לפני שהאפליקציה סוף סוף התחברה לארצנו הווירטואלית החדשה. התרחשויות דומות התרחשו כמעט בכל פעם שהקשנו על האפליקציה. מצאנו את המודעות האלה די מעצבנות וחושבים שגם אתם תעשו זאת.

אם אתה רוצה להשתמש באפליקציית Psiphon Pro, סביר להניח שתרצה להירשם כמנוי במהירות. תשלום עבור האפליקציה יסיר את המודעות ממנה. תשודרג גם למהירות חיבור מהירה יותר בהתאם לרמת החבילה שלך. ניתן לבצע תשלומים דרך חנות Google Play. פסיפון מציעה את השירות בשני דגמים: שירות ללא הפרעה ועוברות מהירות מקסימאלית זמנית.

התשלומים עבור הרשמות ללא הפרעה חייבים להתבצע באמצעות כרטיס אשראי ולכלול ניסיון חינם למשך 30 יום. המחירים עבורו הם כדלקמן:

 • מהירות מירבית – 9.99 $ לחודש, בערך 5 מגהבייט / שניות;
 • מהירות גבוהה – 4.99 דולר לחודש, מהירות לא ידועה.

ניתן לשלם תעודות מהירות מקסימליות זמניות באמצעות כרטיס אשראי או כרטיסי מתנה או זיכוי של Google Play. המחירים עבורו הם כדלקמן;

 • מעבר 7 ימים – 4.99 דולר
 • 30 יום מעבר – 9.99 $
 • 360 יום מעבר – 119.99 $

מבחני מהירות פסיפון

החלטנו לערוך בדיקות מהירות בשירות העקיפה Psiphon בשני מצב VPN מלא שמשתמש בפרוטוקול L2TP / IPsec וגם במצב ברירת המחדל של OSSH. מבחן ה- OSSH בוצע באמצעות אפשרות “המדינה המהירה ביותר” שלהם. כפי שחשדנו, בגלל אופיו ההיברידי של פסיפון, הבדיקות הללו קיבלו תוצאות שונות מאוד.

בדיקות מהירות VPN מלאות פסיפון

פסיפון לא הצליח במיוחד במבחן המהירות המלא של מצב ה- VPN שלנו. הלקוח בחר במיקום של שרת ה- VPN שלנו ולא הצלחנו לשנות אותו לשרת קרוב יותר מכיוון שאיפשור מצב זה השבית את היכולת שלנו לשנות את האזור. ציפינו שהבדיקה תהיה איטית יותר מכמה שירותי VPN אחרים בגלל פרוטוקול L2TP / IPsec בו השירות משתמש. למרות שהוא מאובטח, זהו אחד מפרוטוקולי ה- VPN האיטיים יותר בגלל עטיפה כפולה של הנתונים כמו גם בדיקת שגיאות שהם חלים.

מבחן מהירות VPN מלא Psiphon

מבחן המהירות מראה כי ההצפנה הורידה את מהירות ההורדה של חיבור הבסיס שלנו מ- 24.09 Mb / s ל- 4.80 Mb / s. מדובר בירידה של כ 80% לשרת בלונדון, בריטניה. זו ירידה גדולה מאוד במהירות החיבור בהשוואה לרוב שירותי ה- VPN שבדקנו. מה שכן, השימוש בשירות במצב זה אינו מעודד מכיוון שהוא מצמצם את הסיכוי שלכם להצליח לעקוף חומות אש וצנזורה ממשלתית..

מבחני מהירות OSSH פסחוניים

התוצאות עבור שירות פסיפון המשתמשות בפרוטוקול ברירת המחדל של OSSH היו מצוינות. פרוטוקול זה אמנם אינו מיועד באופן ספציפי לאבטחה, אך מספק באותה רמת הגנה להצפנה כמו SSL בשל אופיו. אך מה שחשוב יותר לרוב משתמשי הפסיפון הוא שזה ממקסם את הסיכוי שלהם להתגבר על צנזורה מהמדינה.

מבחן מהירות OSSH פסיפון

שירות פסיפון עשה הרבה יותר טוב באמצעות פרוטוקול הגדרות ברירת המחדל שלו במבחן הביצועים שלנו. מבחן המהירות מראה שהוא הוריד את מהירות ההורדה של חיבור הבסיס שלנו מ 33.82 Mb / s ל 30.73 Mb / s. זו ירידה של כ- 9.1% לשרת באונטריו, קליפורניה. יש הפסד קטן יחסית במהירות החיבור בעת שימוש בשרתי ה- Proxy שלהם. עם היכולת הנוספת לעקוף חומות אש וצנזורה בחסות המדינה, זהו מחיר נמוך לשלם בביצועים.

סקירת פסיפון: מסקנה

Psiphon הוא שירות העקיפה של צנזורה באינטרנט המוצעת על ידי חברת Psiphon Inc. הקנדית. זה התחיל כאמצעי לאפשר לחברים ולמשפחה לספק מקורבים לאנשים שהם ידעו לעזור להם לעקוף את הצנזורה של מדינתם וליהנות מאינטרנט פתוח יותר. כיום זה הפך לאחד השירותים המובילים שאנשים בכל מקום במדינות מדוכאות יכולים להשתמש בהם כדי להתגבר על צנזורה ממשלתית ואינטראקציה עם העולם החיצון.

תוכנת פסיפון היא קוד פתוח והשירות עצמו הוא בחינם אך נתמך על ידי מודעות. לאחרונה הם הציגו שירות מנויים משופר עבור משתמשי אנדרואיד שלהם. יש להם תוכנה קלה לשימוש עבור Windows, Android ו- iOS כדי לעזור למשתמשים להתחבר לרשת שלהם.

התוכנה שלהם כברירת מחדל היא פרוטוקול OSSH המנהל תנועה מיישומים התומכים ב- HTTP / HTTPS ו- SOCKS. זה כולל את רוב הדפדפנים שהוגדרו כראוי. ללקוח Windows שלהם יכולת לפעול במצב VPN מלא באמצעות פרוטוקול L2TP / IPsec. ניתן להפעיל את אפליקציית אנדרואיד במכשיר מלא או במצב דפדפן ואפליקציית iOS היא מצב דפדפן בלבד.

למרות שפסיפון לא נועד ככלי אבטחה באינטרנט, הוא אכן מספק הגנה מסוימת בגלל אופיו. עם זאת, מטרתה היא לעזור להתגבר על חומות אש וצנזורה בחסות מדינה במדינות מגבילות ברחבי העולם. זה תורגם למספר שפות כדי לעזור לממש מטרה זו.

מה שהכי אהבנו בשירות פסיפון:

 • יש להם תוכנה בהתאמה אישית למחשבי Windows.
 • לפסיפון יש אפליקציות סלולריות למכשירי אנדרואיד ו- iOS.
 • זה יכול לאפשר לכל אחד לעקוף צנזורה מבלי להזדקק לידע טכני.

רעיונות לשיפור השירות:

 • שפר את המהירות של היישומים הניידים שלהם.
 • צמצם את מספר המודעות למשתמשים אנדרואיד בחינם.

תוכנת פסיפון מיועדת לעקיפת צנזורה באמצעות טכנולוגיות VPN, SSH, SSH מעוגלות (OSSH) וטכנולוגיות פרוקסי HTTP / SOCKS. טכנולוגיית ההערלה שהיא מעסיקה יכולה לרוב לאפשר לה לשטות באסטרטגיות DPI המשמשות מדינות כמו סין. אם אתה צריך להתגבר על צנזורה באינטרנט במדינה שלך, פסיפון יכול לעזור למקסם את הסיכוי שלך להצליח. זה יאפשר לך ליהנות מאינטרנט לא מוגבל יותר.

בקר בפסיפון

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me