רשת פרטית של פיירפוקסמוזילה ודפדפן Firefox קיימים כבר זמן מה. בכל הגרסאות השונות הם עשו כמיטב יכולתם כדי לספק הגנה למשתמשים בדפדפן שלהם, והכל בחינם. עם זאת, השלב ההגיוני הבא בהגנת המשתמשים שלהם הוא להגן על החברים על ידי כך שהם יתחברו ל- VPN (Virtual Private Network Network). לראשונה אי פעם, מוזילה שותפה לחברת VPN, מולווד, להציע מוצר בתשלום להגנה על מכשירים. הם קוראים לזה “FPN”. כפי שאתה יכול לנחש, זה מתייחס לרשת הפרטית של Firefox. למולווד ככל הנראה אותה רמת מסירות לשמירה על פרטיות המשתמשים. בזמן סקירה זו, הגרסה בתשלום זמינה רק לשולחן העבודה במערכת Windows 10. עם זאת, פלטפורמות אחרות מגיעות בקרוב. גם ההגנה ברמת הדפדפן (בעיקרון פרוקסי) וגם ההגנה ברמת המכשיר עדיין בחיתוליהם, לכן אנו נספק לך מידע רב ככל שנוכל.

תמחור

ה- FPN מגיע בשתי גרסאות. האחד הוא למעשה פרוקסי בחינם, ואילו השני מציע הגנה על מכשירים מלאים וזמין בעלות של 4.99 דולר לחודש ועליכם להצטרף תחילה לרשימת המתנה. לא ידוע אם הם מתכננים להציע את ה- VPN לתקופת שירות ארוכה יותר מחודש אחד בכל פעם. זכור שאם אתה מתכוון להשתמש בתוסף הדפדפן, אתה מוגבל להפעלות של 12 שעות וחצי עליך ליצור חשבון מוזילה. כמובן, זה כל עוד זה בבטא.

תמחור FPN

תכונות

פרוקסי FPNכעת, נדבר על מה שאתה מקבל במוצרים ברמת הדפדפן והמכשירים המלאים. שוב, מוצרים אלה עדיין חדשים ולכן יש דברים שאינם עובדים במלואם. עבור המוצר ברמת הדפדפן, אתה צריך ליצור חשבון מוזילה אם אין לך כבר חשבון כזה. לאחר מכן אתה מוסיף את התוסף לדפדפן Firefox שלך. לאחר שתעשה זאת, לחץ על הסמל אליו אנו מצביעים באמצעות החץ האדום. זה יעלה את המסך שתראו מימין. כדי להתחיל בתהליך ולהשתמש באחד ממעברי השעה שלך כדי לבדוק אותו, פשוט הזז את המחוון ימינה כדי להפעיל אותו. בזמן הכתיבה, ה- proxy עושה את מה שהוא אמור לעשות. עם זאת, הצלחנו “לשבור” את ה- Proxy כאשר ביצענו בדיקה. ברגע שביצענו את הבדיקה, שרת ה- proxy נכבה. זה בטח יתוקן, אבל אתה עלול להיתקל באותו סוגיה, לפחות בשלבים המוקדמים. ההגנה על המכשיר המלאה היא סיפור אחר. זהו תוצר של השותפות עם VPN Mullvad. חלק מהתכונות כוללות:

  • אפשרות לחבר עד 5 מכשירים בו זמנית
  • 30+ מדינות זמינות
  • הצפנת Wireguard
  • אפליקציות סלולריות בהתאמה אישית

קונסולת לקוח FPNניתן לראות שאפילו לקוח ה- FPN הוא פשוט לשימוש. ברגע שבוחרים שרת באחת מ -30 המדינות, אתה פשוט מזיז את המחוון למצב ON. בעוד שהתכונות של הלקוח נהדרות, “פרוטוקול Wireguard Encryption” הוא בחירה מעניינת לטכניקת הצפנה. חשוב ככל שמוזילה הוא ביטחוני, להשתמש בפרוטוקול יחסית שלא נבדק ולא מבוקר על פני שיטות מנוסות ואמיתיות הוא יוצא דופן. עם זאת, ישנם כמה יתרונות שיש ל- Wireguard על פני תקן הזהב (OpenVPN). הקוד לכתיבת Wireguard הוא קל יותר באופן משמעותי מ- OpenVPN. בתיאוריה, זה אמור להפוך את זה למהיר יותר ולהשיג ביצועים טובים יותר. בנוסף, הוא משתמש בפחות משאבים במחשב שלך. ככה תוכלו לעשות דברים נוספים מבלי לחוות פיגור. שאלה אחת גדולה שיש לנו היא אילו פרוטוקולים מתוכננים לגרסאות הנייד? נכון לעכשיו, יש שאלה עד כמה הטכנולוגיה תעבוד בפלטפורמות אחרות מלבד חלונות.

מבחן מהירות דפדפן רשת פרטית של Firefox

מבחן מהירות דפדפן FPNמהירויות חשובות מאוד עם כל VPN או פרוקסי. מכיוון שלמוצרי proxies לא באמת מצפינים תנועה רק מנתבים אותה מחדש, זה לא אמור להיות באמת הפתעה שיש רק קצת הפסד במהירות. כמובן, מכיוון שאנו יכולים לבדוק את גרסת המכשיר המלא, אנו נראה לך גם את תוצאות הבדיקה. להלן מבחן המהירות שלנו מגירסת הדפדפן. כשבדקנו את לקוח ה- VPN של ה- FPN, התוצאות שלנו לא היו נאותות למדי. בתמונה זו אתה יכול לראות אובדן מהירות בולט. כמובן שזה עדיין מהיר, אבל זה היה יותר מאובדן מהירות של 75%.

מבחן מהירות לקוח FPN

מדוע כדאי להשתמש ב- VPN

מכיוון שמפעלים רבים כל כך מציעים כיום WiFi בחינם, תרצה להשתמש ב- VPN כשאתה מתחבר. אמנם WiFi הוא נהדר, אך פושעי הרשת חושבים שהוא נהדר. על ידי חיבור לשרת לפי בחירתך, אתה יוצר חיבור מאובטח ומוצפן. בדרך זו אתה מצמצם מאוד את הסיכון שפושעים או אנשי סייבר יגנבו את המידע הפרטי שלך.

סיבה נוספת להשתמש ב- VPN היא לעזור לכם להתגבר על מגבלות גיאוגרפיות. לא משנה איפה אתה נמצא, חיבור לשרת שם יעזור. הסיבה לכך היא שהיא גורמת לתוכנת החסימה לחשוב שאתה נמצא במקום אחר. זה יכול להיות יתרון אמיתי אם אתה מנסה לגשת לאזורים מסוימים או שאתה נחסם לצפייה בתוכן. פשוט התחבר לשרת ותוכל להתחיל לגלוש או לצפות בתוכן שאליו ברצונך לגשת.

האם זה דולף?

מבחן דליפת דפדפן FPNכשאתם עונים על שאלה זו, שוב, עליכם לבדוק כמה השירות חדש. ביצענו בדיקות דליפה משני אתרים שונים. למרבה הצער, לא הצלחנו לבצע בדיקה מהאתר המועדף עלינו מכיוון שברגע שביצענו את הבדיקה, זה הניע את ה- proxy במצב לא מקוון. באתר השני הצלחנו לבצע בדיקה. כפי שאתה יכול לראות בתמונה למטה, כן, זה כן דולף. לא ציפינו לתוצאה זו מכיוון שגורמים ממוקמים יותר אינם מראים דליפה מסוג זה. אם מוזילה מתכוונת לשחרר את דפדפן ה- FPN או את המוצר במכשיר המלא, היא תצטרך לתקן את הבעיה בוודאות. עם זאת, היה לנו מזל טוב בהרבה בעת השימוש באפליקציה בפועל. במקום למצוא שרתים מרובים כמו ה- proxy, הוא הופיע כשרת בודד. בנוסף, היה לנו מזל עם המבחן האחר.FPN Leaktest 2 כפי שניתן לראות בבדיקה זו, הדבר היחיד שמופיע הוא מספר גבוה של כשות. בשלב זה, לא ידוע אם אתה יכול להתאים את מספר הכשות (שרתים שהניתוח מועבר אליהם) או לא. מכיוון שהוא מציג 11 כשות, הוא אומר שהוא יכול להעיד על שימוש בפרוקסי או ב- VPN. הקטנת מספר הכשות תגדיל את מהירות השירות ותוריד את החשדנות של כל מי שחושב שהמספר גבוה מדי.

האם עלי להשתמש ב- VPN זה?

כדי לבחון את גרסת המכשיר המלאה באופן ספציפי, אנו מוצאים שהשירות עדיין ביצועים טובים, למרות הפסדי המהירות. זה בהחלט יגן על פרטיותך ויעזור לך להתמצא במגבלות גיאוגרפיות. בזמן הסקירה לא היו לנו בעיות בגישה לתוכן מאזורים אחרים. השירות אולי לא יציע את כל הפעמונים והשריקות שאולי תצפו משירותים אחרים, אבל במחיר של 5 דולר לחודש, זה עובד טוב ובהחלט יעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. אנו אומרים שכן, השירות מספק ערך טוב ויגן על פרטיותך.

מחשבות אחרונות אודות הרשת הפרטית של פיירפוקס

לדפדפן FPN ולשירות ה- VPN המלא יש לא מעט הבטחות לנוכח המוניטין של צוות מוזילה. עם זאת, יש כמה סוגיות שבעת ביקורת זו יש לתקן לפני שנוכל לספק לך תשובה מוצקה עליה. רק הזמן יכול לדעת אם יתייחסו לגורמים שמעסיקים אותנו וכיצד תפעל הרשת הפרטית של Firefox. בינתיים, משתמשי Windows 10 בארצות הברית יכולים להירשם ל- beta VPN של Firefox כדי לקבל גישה לרשת שלהם. העלות היא 4.99 דולר לחודש עם כרטיס אשראי כאפשרות התשלום היחידה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me