StrongVPN Macintosh بارگیریمشتری StrongVPN Mac را از صفحه تنظیم وب سایت خود بارگیری کنید. “تنظیم” را از فهرست اصلی سایت انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “StrongVPN برای Macintosh” کلیک کنید. این یک پنجره گفتگو ایجاد می کند که به شما امکان می دهد فایل نصب مشتری کلاینت را در رایانه خود ذخیره کنید. مشتری با Yosemite یا El Capitan سازگار است. این صفحه همچنین شامل پیوند یک مشتری میراث برای کاربران Snow Leopard ، Lion ، Mountain Lion و Mavericks می باشد. صفحه تنظیم مشتری همچنین دارای راهنماهای تنظیم دستی برای پیکربندی نسخه های مختلف Mac OS X برای استفاده از خدمات خود با L2T و PPTP.

پس از بارگیری مشتری در رایانه ، روی نماد برنامه StrongVPN کلیک کنید تا باز شود. اگر اخطار دریافت کردید ، بر روی دکمه “Open” کلیک کنید تا نشان دهید به این برنامه اعتماد دارید. بسته به جایی که برنامه را بارگیری کرده اید ، ممکن است از شما خواسته شود آن را به پوشه برنامه ها منتقل کنید. اگر از شما سؤال شد ، بر روی دکمه “انتقال بیش از حد برنامه ها” کلیک کنید.

اکنون به صفحه ورود و تأیید صحت داده می شود. آدرس ایمیل و رمز عبوری را که هنگام ایجاد حساب خود استفاده کرده اید وارد کنید. این موارد همچنین باید در ایمیل استقبال شما از StrongVPN یافت شود. هنگامی که این موارد را به درستی وارد کرده اید ، سپس بر روی دکمه “ورود” کلیک کنید. در این مرحله بسته به تنظیمات رایانه خود ، ممکن است مجبور شوید اعتبار مک خود را وارد کنید تا به برنامه اجازه دهید ابزارهای کمک خود را نصب کند. در صورت بروز این موارد ، اعتبارنامه خود را وارد کرده و روی دکمه “نصب یاور” کلیک کنید. اکنون پنجره مشتری StrongVPN را مانند نمونه ای که در تصاویر زیر نشان داده شده است مشاهده خواهید کرد.

اولین تصویر زیر مشتری را در حالت قطع شده خود نشان می دهد. صفحه نمایش از اجزای زیر تشکیل شده است:

 • دکمه آبی “اتصال” – برای اتصال به مکان انتخابی VPN ، روی این کلیک کنید.
 • نماد انتخاب مکان – با کلیک بر روی این ، پنجره تغییر سرور ظاهر می شود. (پین روی نماد جهان)
 • محل – مکان فعلی انتخاب شده برای اتصال به (آتلانتا ، ایالات متحده)
 • وضعیت اتصال – قطع شده
 • IP فعلی – آدرس IP فعلی شما (اصلاح شده)
 • زمان سپری شد – زمان شروع جلسه (وصل نشده است)
 • حساب # – میراث
 • سرور و پروتکل VPN – نام سرور VPN در حال حاضر انتخاب شده (حذف شده) و پروتکل مورد استفاده برای اتصال به آن (OpenVPN UDP)
 • تشخیصی – پرونده ورود به سیستم اتصال

StrongVPN Mac Client

تصویر دوم بالا مشتری هنگام اتصال ، مشتری را نشان می دهد. توجه داشته باشید که دکمه آبی “اتصال” با دکمه “لغو” قرمز جایگزین شده است ، نماد انتخاب مکان از بین رفته است ، و وضعیت و زمان سپری شده اکنون هر دو می گویند “اتصال”. آخرین صفحه فوق مشتری پس از اتصال به شبکه StrongVPN را نشان می دهد. دکمه قرمز “لغو” با دکمه قرمز “قطع اتصال” جایگزین شده است ، وضعیت اکنون می گوید “متصل” ، IP فعلی به شخصی که توسط سرور VPN اختصاص داده شده است تغییر یافته است و زمان جلسه اکنون نشان داده شده است. همچنین ، نماد موجود در منوی پرتاب ، سبز رنگ خواهد شد.

با فشار دادن دکمه “قطع اتصال” ، شما را به صفحه اول باز می گرداند که می توانید سرور دیگری را برای تغییر انتخاب کنید. با کلیک بر روی نماد سوئیچ سرور (پین روی کره زمین در کنار دکمه “اتصال”) در اولین تصویر زیر صفحه ای مانند آنچه در تصویر دوم نشان داده شده است را نشان می دهد. این صفحه StrongVPN Switcher Switcher است.

سوئیچ سرور StrongVPN

اینجاست که می توانید از سرور فعلی خود و به یک سرویس دهنده جدید تغییر دهید. می توان آن را به ترتیب حروف الفبا توسط کشور یا شهر و به صورت عددی با زمان پینگ (ms) یا سرعت بارگیری (KB / s) سفارش داد. به طور کلی اگر سرور پینگ کم با سرعت بارگیری خوب را انتخاب کنید ، عملکرد مورد نظر خود را خواهید داشت. اما شما می خواهید از سرور آتلانتا به سرور دیگری تغییر دهید. با نگاهی به لیست و مقایسه سرعت پینگ و بارگیری ، سرور میامی بهترین انتخاب شماست. خط سرور میامی را برجسته کنید و بر روی دکمه “Switch” کلیک کنید. با این کار سرور فعلی شما به میامی تغییر می یابد و شما را به صفحه اصلی مشتری StrongVPN باز می گرداند که در آن می توانید اتصال را کامل کنید.

با کلیک بر روی “VPN سرور و پروتکل” در اولین تصویر بالا ، صفحه اولویت ها را با برگه پیشرفته انتخاب شده باز می کنید. این برگه دارای پروتکل های جداگانه ای است که می توانید برای اتصالات VPN خود انتخاب کنید. پروتکل های سرور که می توانید از بین آنها انتخاب کنید به شرح زیر است:

 • PPTP – این پروتکل ممکن است کمی سریعتر از سایر پروتکل های دیگر باشد اما به اندازه ایمن نیست. اگر سرعت هدف اصلی شماست ، این گزینه خوبی برای شما خواهد بود. پخش رسانه مثال خوبی برای این پروتکل است.
 • L2TP – این یک پروتکل امن تر است که PPTP. این ممکن است به دلیل محصور شدن مضاعف از آن ، کمی آهسته تر از برخی پروتکل های دیگر باشد.
 • SSTP – این پروتکل طراحی شده توسط مایکروسافت است که در ابتدا فقط برای ویندوز بوده اما اکنون به سیستم عامل های دیگر منتقل شده است. این امنیت بسیار عالی را فراهم می کند و برای مقیاس بندی فایروال های مورد استفاده برخی کشورها مانند چین و ایران برای سانسور ترافیک اینترنت آنها مفید است.
 • منروان – این تعادل خوبی بین سرعت و امنیت ایجاد می کند و ممکن است سریع تر از VPN باشد.
 • OpenVPN – این پروتکل پیش فرض برای مشتری StrongVPN است و بهترین امنیت را ارائه می دهد. همچنین برای دور زدن قوانین فایروال خوب است.
  • TCP – این پروتکل کنترل انتقال است و برای اتصالات با تأخیر زیاد و مواردی که قادر به از دست دادن بسته نیستند مناسب است. این کار با بررسی خطا در سفارش و از بین رفتن بسته و برای اصلاح آن بسته ها را ارسال می کند. این معمولاً به دلیل اضافه کار اضافی که در این فرآیند دخیل است کندتر است. برای پخش جریان ایده آل نخواهد بود.
  • UDP – این پروتکل User Datagram است که از اتصالات با تاخیر کم استفاده می شود. این پروتکل پیش فرض OpenVPN برای مشتری و بهترین برای اکثر کاربران است. لازم نیست که سفارش بسته یا ضرر را بررسی کنید. OpenVPN (UDP) پروتکل پیش فرض مشتری است.

تنظیمات برگزیده مشتری StrongVPN Mac OS X

سه برگه تنظیمات برگزیده دیگر وجود دارد که شامل عمومی ، حساب ها و OpenVPN است. برگه حساب ها برای میراث حساب های StrongVPN است. اولین برگه ، زبانه عمومی که در تصویر بالا سمت راست نشان داده شده است ، حاوی چند تنظیم است که رفتار کلی مشتری را کنترل می کند. تنظیمات به شرح زیر است:

 • نمایش اعلان ها – این اتصال ، قطع ارتباط و پیام های دیگر را در فهرست راه اندازی نزدیک نماد نشان می دهد.
 • ورود به کنسول – این کار تشخیص را به کنسول وارد می کند تا از آنها برای حل مشکلات اتصال استفاده شود.
 • به صورت خودکار بروزرسانی – با این کار اطمینان حاصل می شود که شما همیشه به روزترین نسخه مشتری StrongVPN Mac OS X را داشته باشید.

آخرین مورد در زبانه عمومی ، دکمه ای است برای بررسی یک بروزرسانی فوری به جای اینکه منتظر بمانید تا مشتری مجدداً راه اندازی شود.

آخرین برگه در فهرست تنظیمات برگه OpenVPN است. این برگه شامل پورت هایی است که مشتری OpenVPN از آنها استفاده می کند. پورت های پیش فرض مورد استفاده توسط OpenVPN مشتری Mac به شرح زیر است:

 • بندر 443 – این درگاه پیش فرض برای HTTPS است ، اینترنت امن مانند تقریباً هرگز مسدود نمی شود زیرا این امر تجارت را مختل می کند.
 • بندر 500 – این پورت است که توسط تبادل کلید اینترنت (IKE) استفاده می شود که در هنگام ایجاد تونل های امن VPN رخ می دهد.
 • بندر 550 – این درگاه است که توسط Daemon جدید rwho یونیکس استفاده می شود.
 • بندر 1289 – این درگاه JWalkServer است.
 • بندر 2207 – این پورت است که توسط وضعیت HP و خدمات استفاده می شود.
 • بندر 3155 – این پورت Jpeg / Mpeg است که توسط برخی بازی ها استفاده می شود.

در صورت لزوم می توانید پورت های دیگری به این لیست اضافه کنید. همچنین در صورت نیاز به در دسترس بودن برای مصارف دیگر ، می توانید پورت ها را نیز حذف کنید.

همانطور که می بینید مشتری StrongVPN Mac OS X نصب ساده ای است. این کار باعث می شود تا کاربران مکینتاش به سرعت از شبکه StrongVPN متصل و جدا شوند. تمام آنچه برای اتصال به سرور VPN لازم است انتخاب مکان و کلیک بر روی دکمه “اتصال” است. مشتری به طور پیش فرض در OpenVPN (UDP) که بهترین پروتکل برای سرعت و امنیت در اکثر کاربران است. این بدان معناست که دانش فنی کمی برای استفاده از خدمات آنها ضروری است.

StrongVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me