چگونه VPN خود را سریعتر کنید

سرعت هنگام انتخاب یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) اغلب یک عامل بزرگ است. این که آیا شما قصد استفاده از یک سرویس مکرر یا هر از گاهی را دارید ، گرفتن بهترین سرعت به شما کمک می کند تا سریعتر محتوا را بارگیری کنید یا در هنگام پخش ، تصویری نرم تر بگیرید. البته همه خدمات یکسان نیستند. حتی وقتی شرکتی را با سرورهای سریع انتخاب می کنید ، بسیاری از عوامل می توانند بر عملکرد شبکه آنها تأثیر بگذارند. در این پست ، ما به برخی از قسمت های VPN خواهیم پرداخت ، چه مواردی می توانند بر سرعت تأثیر بگذارند ، و نکاتی برای سریعتر VPN شما. به این ترتیب بهترین تجربیات ممکن را خواهید داشت. بیایید در ابتدا شروع کنیم.


عواملی که بر سرعت VPN تأثیر می گذارند

همانطور که اشاره کردیم ، عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر سرعت VPN تأثیر بگذارد. به خاطر داشته باشید که اینها به ترتیب خاصی نیستند. برخی از اینها را می توانید کنترل کنید در حالی که دیگران نمی توانید.

 1. محل سرور – مکان سروری که انتخاب می کنید مهم است. هرچه سرور به موقعیت فعلی شما نزدیکتر باشد ، شانس بهتری برای سرعت بیشتر شما وجود دارد.
 2. قدرت رمزگذاری – هرچه رمزگذاری قوی تر باشد ، اتصال شما کندتر خواهد بود. اما اگر قدرت رمزگذاری خود را تغییر دهید ، در برابر سازش آسیب پذیرتر هستید.
 3. راه اندازی شبکه – در حالی که بسیاری از کاربران عاشق WiFi هستند ، اگر مستقیماً (سیم سخت با کابل LAN) به مودم یا روتر وصل شوید ، سرعت VPN شما کمی بهبود می یابد..
 4. مسیریابی – مسیریابی VPN می تواند بر سرعت اتصال شما تأثیر بگذارد. اگر یکی از شرکتهای VPN جدیدتر یا کم تجربه را انتخاب کرده اید ، به خاطر داشته باشید که ممکن است به عنوان جانبازان ترافیک را طی نکنند. VPN های سطح برتر مانند IPVanish و VyprVPN یک کار خیلی خوب از مسیریابی ترافیک انجام دهید.
 5. Crowding سرور – سرورهای VPN دارای محدودیت پهنای باند هستند. به همین دلیل ، کاربران بیشتری بدان معنی است که شما باید پهنای باند بیشتری را به اشتراک بگذارید. این یک مسئله رو به رشد برای VPN هایی است که حساب های چند ساله یا عمر بسیار ارزان قیمت ارائه می دهند. ازدحام شدید یکی از دلایلی است که ما کاربران را از معاملات VPN در طول عمر دور می کنیم.
 6. پروتکل ها – پروتکل انتخاب شده می تواند بر سرعت اتصال شما تأثیر بگذارد. به عنوان نمونه ، نسخه UDP OpenVPN سریعتر است زیرا تأیید نمی کند که همه بسته های اطلاعاتی به محل زندگی خود برسند. نسخه TCP تحویل بسته داده را تأیید می کند اما کندتر است.
 7. سرعت اتصال معمولی – هرچه سرعت اتصال معمولی شما بیشتر باشد ، شانس شما برای بدست آوردن شماره های بالا با VPN بهتر خواهد بود. شما تعداد بیشتری از سرعت اتصال عادی خود نخواهید داشت. اگر این کار را انجام دهید ، به این دلیل است که ارائه دهنده VPN داده ها را فشرده می کند. این می تواند گاهی اوقات رتبه های کاذب سرعت کاذب به شما بدهد.
 8. ردیف سرور – در برخی کشورها ، سطح سرور ممکن است پایین تر از سایر کشورها باشد. اگر شرکت دارای سرورهای ردیف بالایی است ، آنها تمام قسمت های اتصال را مدیریت می کنند. ما به عنوان نمونه از IPVanish استفاده خواهیم کرد. برخی از سرورهای آنها دارای “A” هستند و برخی دیگر دارای “C” هستند. مجموعه اول سرورها کاملاً توسط شرکت کنترل می شوند و سریعتر از مجموعه دوم سرورها هستند.

اجزای سرعت

هنگام صحبت کردن در مورد VPN دو قسمت وجود دارد که می توانید سرعت ببخشید. این تأخیرها (مدت زمان ارسال درخواست و دریافت اطلاعات درخواستی) و توان عملیاتی (مقدار داده ای است که می تواند در مدت زمان مشخصی منتقل شود).

 • تاخیر – اندازه گیری شده در میلی ثانیه ، ممکن است متوجه شوید و یا متوجه نشوید. اگر شما جریان, همه چیز به آنجا می رسد ، نه خیلی سریع. با این حال ، اگر انجام کارهای آنلاین را در هر جایی که مهم باشد تأخیر از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. نمونه هایی از آن در تلاش هستند تا چیزی را به صورت آنلاین بخرند که ممکن است به سرعت بفروشد یا ویدیو پخش شود بازی جایی که سرعت بسیار مهم است.
 • توان – احتمالاً شما این نوع اندازه گیری سرعت را دیده اید. به طور معمول می توانید سرعت را به صورت Mbps (مگابیت در ثانیه) ، MBps (MegaBytes در ثانیه) یا حتی Gbps (گیگابیت در ثانیه) بیان کنید. اگر در یک اتصال 1 گیگابیت در ثانیه قرار دارید و 5 گیگابایت بارگیری دارید ، برای بارگیری آن باید 40 ثانیه طول بکشد. از آنجا که 8 بیت در یک بایت وجود دارد ، می توانید تخمین بزنید که مدت زمان بارگیری با چند ضرب طول خواهد کشید.

نکاتی برای به دست آوردن بهترین سرعت در یک VPN

 1. مکان ها – مگر اینکه اهداف شما شامل اتصال به یک کشور خاص باشد ، مکانی را در نزدیکی خود انتخاب کنید.
 2. رمزگذاری استحکام – قدرت – بسته به ارائه دهنده مورد نظر خود ، قدرت قابل تغییر نیست. ارائه دهندگان معمولاً به طور پیش فرض روی 256MB تنظیم می شوند. اگر بتوانید آن را به قدرت رمزگذاری کمتری تغییر دهید ، خود را در معرض حمله قرار می دهید.
 3. راه اندازی شبکه – اگر بهترین سرعت را می خواهید و توانایی آن را دارید ، مستقیماً از طریق CAT5 یا CAT6 (کابل LAN) به مودم یا روتر متصل شوید. این باعث افزایش سرعت شما می شود.
 4. مسیریابی – با انتخاب یک ارائه دهنده جانباز یا به خوبی ، اطمینان حاصل می کنید که به بهترین تنظیمات مسیریابی موجود دسترسی دارید.
 5. Crowding سرور – در این حالت ، شما می خواهید حداقل سرور شلوغ موجود را انتخاب کنید. به این ترتیب ، بیشترین پهنای باند را می توانید بدست آورید. اگر به ارائه دهنده اجازه دهید سرور را برای شما انتخاب کند ، ممکن است بهترین مورد موجود برای شما نباشد.
 6. پروتکل ها – از آنجا که می خواهید معمولاً پروتکل OpenVPN را انتخاب کنید ، نسخه UDP را انتخاب کنید. اگر مشکلات اتصال دارید ، باید نسخه TCP را انتخاب کنید. کاربران تلفن همراه ممکن است بخواهند IKEv2 را امتحان کنند.
 7. سرعت اتصال معمولی – تقریباً مانند راه اندازی شبکه ، اتصال با کابل سریعتر است. البته هر چه ارتباط بهتری داشته باشید ، نتایج بهتری خواهید گرفت.
 8. ردیف سرور – همانطور که اشاره کردیم ، اگر گزینه ای به شما داده شود ، می خواهید بالاترین سرور ردیف موجود را انتخاب کنید.

خلاصه

به طور خلاصه ، چند فاکتور متفاوت وجود دارد که بر سرعت VPN شما تأثیر می گذارد. بعضی از آنها را می توانید کنترل کنید در حالی که دیگران نمی توانید. اگر هنوز با مواردی که می توانید کنترل کنید ، مشکلی ندارید ، باید ارتقاء سرعت اینترنت خود را در نظر بگیرید. با دسترسی سریعتر سرعت ، به روزرسانی اتصال به اینترنت انرژی بیشتری به شما می دهد. به این ترتیب ، می توانید سرعتهای خوبی بدست آورید و هنوز هم از حریم شخصی خود محافظت کنید. گزینه دیگری که دارید این است که به یک سرویس سریعتر VPN تغییر دهید. برای نگاهی به برخی از بهترین ها ، لطفاً به 5 لیست سریعترین VPN ما نگاهی بیندازید.

طرفداران RankVPN ServiceVPN
PriceVisit
SiteServer
مکانها
LogsBrowser
برنامه های افزودنیSart
DNS
1ExpressVPN6.67 دلارExpressVPN160کادر انتخابکادر انتخابکادر انتخاب
2NordVPN3.49 دلارNordVPN87کادر انتخابکادر انتخابکادر انتخاب
3دسترسی به اینترنت خصوصی3.33 دلارPIA49کادر انتخابکادر انتخاب
4CyberGhost2.75 دلارPIA112کادر انتخابکادر انتخاب
5IPVanish5.20 دلارIPVanish76کادر انتخاب
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map