آیا VPN از داده استفاده می کند؟ تأثیرگذاری در Data Caps چیست؟

کلاه های دادهمفهوم برنامه داده های بدون اندازه برای حامل های تلفن همراه ایالات متحده هنوز نسبتاً جدید است. در حالی که برخی از کاربران برنامه های غیر متقابل دارند ، اما اکثریت هنوز از کلاه داده استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، بیشتر هنوز مبلغ داده هایی را که استفاده می کنند پرداخت می کنند. این منجر به بررسی مداوم استفاده از داده ها می شود ، بنابراین بیشتر از حد کلاه خود نمی روید. این گفته ، محافظت از حریم خصوصی شما هنگام حرکت بسیار مهم است. هیچ کس نمی خواهد داده های حساس آنها را به سرقت ببرد. برای آنهایی که برنامه ای نامحدود دارند و مشغول ایجاد اتصال به اینترنت (استفاده از سرویس تلفن همراه خود به عنوان کانون وای فای) هستند ، در برابر سرقت آسیب پذیر هستید. اگر با VPN ها آشنا هستید ، مزایای مثبت استفاده از آن را می دانید. اگر اینگونه نباشد ، ما می توانیم در بعضی از اصول اولیه به شما کمک کنیم و به شما نشان دهیم که چرا اینقدر مهم است. بیایید با برخی از دلایل مهم استفاده از VPN و آنچه انجام می شود شروع کنیم.


دلایل استفاده از VPN و نحوه عملکرد آن

شاید شنیده باشید که VPN ها به شما در جهت محافظت از حریم شخصی شما کمک می کنند ، اما شاید شما نمی دانید چگونه ، چرا مهم است یا حتی اگر نیاز به استفاده از آن دارید. اگر یک فرد دارای امنیت هستید ، ممکن است جواب برخی از این سؤالات را بدانید. اگر تازه وارد جامعه هستید ، استفاده از VPN ایده خوبی است هر زمان که می توانید.

 • استفاده از VPN برای حفظ حریم خصوصی – وقتی با استفاده از نرم افزار مشتری به یک سرور وصل می شوید ، یک تونل مطمئن برای آن سرور ایجاد می کنید. سپس تمام ترافیک شما از طریق آن اتصال مجدداً مسیریابی می شود. این بدان معناست که داده های شما رمزگذاری شده و دستیابی به روشهای عادی سخت تر است. اگر به تازگی توجه کرده اید ، می دانید که برخی از سازمان های فدرال قبلاً از این فرصت استفاده کرده اند تا از شهروندان جاسوسی کنند.
 • استفاده از VPN برای محدودیت ها – خواه در یک برنامه داده اندازه گیری شده یا محدود شده باشید ، می توانید در نحوه استفاده از خدمات محدودیت هایی داشته باشید. با برنامه اندازه گیری ، همه چیز به کلاه داده شما حساب می شود.

همانطور که اشاره کردیم ، وقتی از VPN استفاده می کنید ، داده های شما از اتصال ایمن عبور می کنند. یعنی بله ، شما هنگام استفاده از داده از داده استفاده می کنید. اگر در حال طرحی هستید که دارای کلاه داده باشد ، با یک VPN مبلغ دیگری استفاده خواهید کرد. افزایش 5٪ ​​-15٪ نسبت به داده هایی که معمولاً از آنها استفاده می کنید متداول است. دلیل این امر این است که داده های رمزگذاری شده نسبت به داده های رمز نشده پهنای باند بیشتری دارند. اگر در برنامه داده خود یک کلاه دارید ، باید بر آن نظارت کنید. به عنوان نمونه ، اگر می خواهید از 10 گیگابایت داده استفاده کنید ، فقط رمزگذاری 9 گیگابایتی با 1 گیگابایت خواهد بود. اگرچه ما نمی خواهیم شما را از استفاده از VPN برای محافظت از حریم شخصی شما دلسرد کند ، اما شما احتمالاً می دانید که چقدر سریع می توانید استفاده از داده های خود را افزایش دهید. مراقب استفاده خود باشید. در غیر این صورت ، بسته به حامل استفاده شده ، می توانید هزینه پرداخت 10 تا 15 دلار برای هر گیگابایت استفاده کنید.

برنامه های نامحدود همیشه نامحدود نیستند

حتی اگر هر شرکت هواپیمایی آمریکایی نوعی از طرح “بدون اندازه” را ارائه دهد ، آنها همیشه واقعاً نامحدود نیستند. مهم نیست که دلایل شما برای استفاده از یک برنامه بدون اندازه چیست ، قطعاً محدودیت هایی وجود دارد. برخی از شرکت های مخابراتی داده های مربوط به گاز را بر اساس روشی که شما از سرویس استفاده می کنند ، می اندازند. به عنوان نمونه ، مشتریان T-Mobile اجازه دارند تا حداکثر 7 گیگابایت را قبل از شروع کار با گاز استفاده کنند. AT&حد مجاز 22 گیگابایت است. برخی از آنها پس از تنها 500 مایل سرعت پرتابی را شروع می کنند. همچنین می توانید انتظار داشته باشید که برخی از موارد استفاده خاص از گاز دریایی ، مانند استفاده از نرم افزار torrenting ، Netflix یا موارد دیگر. با استفاده از VPN و تغییر درگاه در سرویس گیرنده VPN ، می توانید به جلوگیری از هلاکت بارگیری این شرکتها کمک کنید. قبل از شروع این کار ، آنها باید بتوانند کارهایی را که در اینترنت انجام می دهید ، شناسایی کنند. اتصال VPN در پورت 443 بسیاری از فشارهای رانندگی را متوقف می کند.

تأثیر استفاده از VPN بر روی داده های شما

اگر احساس می کنید به جای وای فای نیاز به استفاده از VPN از طریق شبکه سلولی خود دارید ، پروتکل های مختلف و نقاط قوت رمزگذاری تأثیرات متفاوتی در استفاده از داده ها دارند. این موارد صدق می کند که آیا شما از یک طرح اندازه گیری شده یا محصور استفاده می کنید. در زیر لیستی از پروتکل ها ، میزان رمزگذاری و تأثیرات آنها وجود دارد. ابتدا با کمترین شروع خواهیم کرد.

 • PPTP (128 بیتی)
 • IKEv2 (128 بیتی)
 • L2TP / IPsec (128 بیتی)
 • OpenVPN (128 بیتی)
 • مخفیکاری / OpenVPN مخفی (128 بیتی) (تنظیمات این مورد را در برخی خدمات مشاهده خواهید کرد)
 • IKEv2 (256 بیتی)
 • L2TP / IPsec (256 بیتی)
 • OpenVPN (256 بیتی)
 • مخفیکاری / OpenVPN مخفی (256 بیتی)

اگرچه OpenVPN به دلیل سرعت و امنیت آن محبوب ترین است ، شما ممکن است مایل باشید گزینه های دیگر را نیز امتحان کنید. اگر گزینه PPTP به شما پیشنهاد شده است ، به خاطر داشته باشید که سازنده آن احساس نمی کند که دیگر محافظت کافی را ارائه می دهد. اما دیگران باید از شما حمایت مناسبی را ارائه دهند. همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، نسخه 256 بیتی مبهم امن ترین است اما کمترین سرعت آن است. ما استفاده از IKEv2 را بسیار توصیه می کنیم آیفون اتصالات یک مزیت بزرگ بیش از L2TP / IPSec اگر اتصال قطع شود یا بین شبکه ها حرکت کنید ، IKEv2 به سرعت وصل می شود.

در جستجوی لیست ، ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین OpenVPN و نسخه های Stealth / obuscated پروتکل ها چیست. آنچه مخفی کاری انجام می دهد این است که VPN شما را تقریبا غیرقابل کشف کند. مطمئناً ، اگر از کشوری دیدن می کنید که استفاده از VPN در آن اخم کند ، بسیار مفید است. پهنای باند بیشتری نسبت به نسخه استاندارد OpenVPN می گیرد ، اما ممکن است در برخی موارد شما را از پرت کردن اینترنت نجات دهد یا شما را از مشکل در سایر موارد متوقف کند.

حال ، به برخی از موارد استاندارد داده و هزینه تقریبی پهنای باند آنها نگاهی می اندازیم. در نظر داشته باشید که اینها فقط تخمین ها هستند ، بنابراین ممکن است استفاده واقعی شما متفاوت باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از VPN می تواند این اعداد را 5٪ -15٪ افزایش دهد. این افزایش کوچک ارزش آن را دارد تا بتوانید حریم شخصی خود را تضمین کنید.

 • ایمیل (ارسال یا دریافت شده ، فقط متن) = 35KB
 • ایمیل (ارسال یا دریافت شده) با پیوست های کوچک = 350KB
 • 1 دقیقه گیم پلی متصل = 1MB
 • پست رسانه های اجتماعی = 250 کیلوبایت
 • صفحه وب استاندارد = 180KB
 • 1 دقیقه پخش موسیقی = 1 مگابایت
 • بارگیری برنامه / بازی / آهنگ = 4 مگابایت
 • 1 دقیقه پخش ویدئو (SD) = 4.5MB
 • 1 دقیقه پخش فیلم (HD) = 16.5MB

در پایان ، ما امیدواریم که ما به برخی از سوالات شما پاسخ داده ایم و شما را کمی در مورد چگونگی استفاده بهینه از VPN برای محافظت از داده های تلفن همراه خود کمی بیشتر فکر کنید. گرچه باعث می شود مقدار پهنای باند شما با اندکی افزایش یابد ، مزایا ، امنیت و آرامش خاطر شما از استفاده از VPN به دست می آید به خوبی ارزش آن را دارند. لطفا در صورت تمایل برای استفاده استفاده کنید VPNFan اگر سؤال دیگری دارید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map