دانشگاهاین که آیا شما توسط دولت یا یک سازمان خصوصی یا دولتی سانسور می شوید ، می دانید که سانسور آنلاین از آنچه مردم فکر می کنند رایج است. اتصال به VPN بسیار آسان است و بیشتر اوقات مشکل را برطرف می کنید. با این حال ، شما ممکن است برخی از موقعیت ها را تجربه کرده باشید که این روند را متوقف می کند. این موارد شامل محاصره دولتها ، مدارس ، دانشکده ها ، و حتی بسیاری از شرکت های خصوصی است. اگر برای مشاهده برخی از مطالب در منطقه هدفدار نیستید ، به دلیل محدودیت های جغرافیایی مسدود خواهید شد. در این راهنما به شما کمک می کنیم تا محدودیت های VPN را دور بزنید.

طرفداران RankVPN ServiceVPN
PriceVisit
SiteServer
مکانها
LogsBrowser
برنامه های افزودنیSart
DNS
1ExpressVPN6.67 دلارExpressVPN160کادر انتخابکادر انتخابکادر انتخاب
2NordVPN3.49 دلارNordVPN87کادر انتخابکادر انتخابکادر انتخاب
3IPVanish5.20 دلارIPVanish76کادر انتخاب

 سانسور دولت

سانسوربا وصل شدن جهان و دسترسی بیشتر شهروندان به اینترنت ، به نظر می رسد میزان سانسور دولت افزایش می یابد. دلیل این امر این است که دولت ها دوست دارند کنترل کنند تا چه اطلاعاتی به شهروندان خود دسترسی داشته باشند. البته برخی از کشورها نسبت به سایر کشورها کاملاً بدتر هستند. مقولاتی که برای تفکیک آنها و تعاریف آنها طبق برنامه OpenNet استفاده می شود عبارتند از:

  • مهربان – تعداد کمی از مطالب در چند دسته مسدود شده است.
  • قابل توجه – محتوای متوسط ​​یا کم در بسیاری از دسته ها فیلتر می شوند.
  • انتخابی – تعداد کمی از وب سایت ها یا موضوعات فیلتر شده اند.
  • مشکوک – ممکن است برخی از وب سایتها مسدود شوند ، اما هیچ تأیید رسمی وجود ندارد.
  • بدون مدرک – در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر مسدود کردن وب سایت وجود ندارد ، ممکن است از ابزارهای مسدود کننده دیگر استفاده شود.

در آزادی مطبوعات گزارش, 30 درصد از کشورهای جهان به صورت رایگان ذکر شده اند. اگر تحقیقی انجام داده اید ، احتمالاً می دانید که کدام کشورها بدترین سانسور دولت را دارند. این موارد شامل کره شمالی ، چین ، روسیه ، ایران و سایر موارد دیگر است. برخی از مقصرین کمتر آشکار ، دسترسی به وب سایتهایی را که ممکن است حق چاپ در کشور را نقض کند ، مسدود می کنند. در مورد محدودیت هایی مانند آن صحبت نمی شود.

سانسور نهادینه و محل کار

پرستار بچه پرستاردر بسیاری از موسسات یادگیری ، فایروال ها رایج است. در حقیقت ، یکی از مشهورترین شرکتهای VPN به دلیل وجود آنها تأسیس شد. شاید برخی از سانسورها در صورت عدم حضور دانش آموزان توجیه شود. با این حال ، بزرگسالان نیز مسدود شده اند. انواع سایت هایی که معمولاً مسدود می شوند عبارتند از وب سایت هایی که شامل بازی های ویدئویی ، محتوای بزرگسالان ، رسانه های اجتماعی ، نقض حق چاپ ، محتوای سیاسی گاه به گاه (بسته به مدرسه) و سایر موارد هستند. مدارس می توانند قواعد فایروال را بر اساس قطب نمای اخلاقی خود تنظیم کنند.

سانسور در محیط کار روز به روز رایج تر می شود. به طور معمول ، چندین دسته مختلف وجود دارد که مسدود شده اند. این موارد می تواند شامل محتوای بزرگسالان ، رسانه های اجتماعی ، سایت های بازی (چه شرط بندی یا بازی های ویدیویی) و سایر موارد باشد. یکی از اهداف پشت آن اطمینان از عدم توهین سایر کارمندان است. البته ممکن است در برخی موارد بهره‌وری را نیز افزایش دهد. یکی از نقاط ضعف این نوع کارها و بلوکهای نهادی این است که ممکن است اطلاعات مهمی را از دست بدهید. برای نشان دادن ، نمونه ای را پیشنهاد می کنیم.

اگر وضعیت خطرناکی پیش بیاید ، ممکن است شخصی در تلاش باشد تا اطلاعات مهم را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. این افراد ممکن است وقت و یا دسترسی به پیام برای هر فرد به صورت جداگانه نداشته باشند ، اما اگر قادر به مشاهده یا ارسال در رسانه های اجتماعی نباشید ، می توانید در معرض خطر باشید. به دلیل آن نوع استفاده ، چندین نفر توانسته اند از فاجعه فرار کنند. شرم آور خواهد بود که وضعیت بدتری بدتر شود زیرا سازمان نمی خواست شما با دوستان یا آشنایان گپ بزنید.

در مورد محدودیتهای VPN چه باید کرد؟

اگرچه ما در اینجا انواع محدودیت ها را پوشش نداده ایم ، مطمئنا می توانید ببینید که مسدود کردن VPN ها باعث ایجاد طیف گسترده ای از مسائل می شود. هیچ کس نمی خواهد از دیدن محتوا مسدود شود و همانطور که اشاره کردیم ، در بعضی موارد می تواند مضر باشد. اگر از استفاده از VPN خود محدود شده اید ، گزینه های مختلفی وجود دارد.

  • پورت خود را به 443 تغییر دهید – هنگام استفاده از پروتکل OpenVPN ، درگاه پیش فرض 1194 است. اگرچه ممکن است متفاوت باشد ، با استفاده از پیش فرض ، ترافیک VPN پرچم گذاری می شود. در عوض با انتخاب پورت 443 ، ترافیک شما همانند معامله ایمن ظاهر می شود. این معمولاً درگاهی است که برای وب سایتهای HTTPS تعیین شده است.
  • از VPN مخفی یا انسداد استفاده کنید – برخی از شرکت های VPN این گزینه را دارند که از آنچه ممکن است نامیده شود استفاده کنند مخفیکاری گزینه یا انسداد. آنچه این کار را انجام می دهد این است که به کاربر اجازه می دهد تا با از بین بردن اطلاعات رمزنگاری شده ، استفاده از VPN خود را مخفی کند و آن را متفاوت جلوه دهد. این بسته به نوع شرکت ممکن است توسط چندین نام مختلف به آنها ارجاع شود. این ساده ترین راه برای رفع انسداد محدودیت ها است و حداقل موفقیت آن در 90 درصد است.
  • از شبکه Tor استفاده کنید – با استفاده از این روش چندین لایه مختلف رمزنگاری به دلیل طرحی که طراحی شده است اضافه می کند. با این حال ، تمایل دارد سرعت اینترنت شما را بسیار کند کند. شما حریم شخصی و امنیت بیشتری به دست می آورید ، اما سرعت را به خطر می اندازید.
  • از اتصال بی سیم استفاده کنید – اگرچه این کار برای محدودیت های کشور کار نمی کند ، اما قطعاً برای مدرسه و محل کار کار خواهد کرد. البته باید از برنامه داده خود استفاده کنید. این کار خواهد کرد ، اما این همیشه بهترین راه حل نیست.

نگرانی در مورد دور زدن محدودیت ها

چندین کار وجود دارد که باید قبل از انجام این نوع اقدامات ، بدانید و به آنها فکر کنید. در حالی که ممکن است میزان موفقیت بالایی وجود داشته باشد ، 100٪ نیست. اگر گرفتار شدید ، باید برای عواقب آن آمادگی داشته باشید. در اینجا برخی از مشکلات احتمالی ممکن است با آنها روبرو شوید.

اگر سعی می کنید در کشوری که استفاده از VPN را ممنوع می کند از VPN استفاده کنید ، می توانید با زندان ، جریمه یا بدتر از آن روبرو شوید. به یاد داشته باشید کشورهایی که این نوع ممنوعیت ها را دارند به دلیل داشتن یک سیستم عدالت عالی شناخته نمی شوند. اگر قصد دارید از VPN در مدرسه استفاده کنید ، می توانید به طور بالقوه دچار مشکل شوید. حتی اگر ممکن است مدتی خوب باشید ، دائما شکستن قوانین و گرفتار شدن می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. برای کسانی که می خواهند در محل کار تلاش کنند ، بستگی به شرکت دارد. اگر گرفتار شوید ، می توانید در ابتدا مورد سرزنش قرار بگیرید یا سرانجام اخراج شوید.

افکار نهایی در مورد انسداد استفاده از VPN

همانطور که مشاهده می کنید ، به طور قطع دلایل خوبی برای انسداد استفاده از VPN وجود دارد. با این وجود ، اگر اصلاً ممکن است ، باید مراقب باشید. ممکن است عواقب ناخوشایندی برای اقدامات شما به همراه داشته باشد ، بنابراین وقت بگذارید قبل از تلاش برای شکستن آنها بدانید که قوانین چیست. امیدواریم که شما این راهنما را در توضیح کمی در مورد انسداد استفاده از VPN و دلایل هر دو طرف مفید بدانید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me