در این بررسی ، ما به برخی از جزئیات در مورد KeePass رمز عبور ایمن است KeePass یک مدیر رمز عبور متقاطع ، منبع باز و رمز عبور رایگان است که در سال 2003 ایجاد شد. تا آنجا که مدیران رمز عبور می روند ، KeePass حسی جالبه که برخی از رقبا در آن وجود دارد را ندارد. دلیل این است که منبع آزاد است و استفاده از آن رایگان است. این در حالی است که کاملاً قدرتمند و کارآمد در شیوه عملکرد آن است. اگر هدف شما کاهش خستگی رمز عبور است و شما کمی زرنگ و دانا هستید ، KeePass کاری را که می خواهید انجام دهید انجام خواهد داد. اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان ابری چیز ساده ای هستید ، KeePass انتخاب مناسبی نیست. در مورد محلی نگه داشتن داده های شما چیزی گفته شده است. تعداد زیادی مدیر رمز عبور مشاهده کرده اند که سرویس های ابری آنها نقض شده است.

بررسی KeePass

KeePass منبع باز است (رایگان)

همانطور که اشاره کردیم ، KeePass منبع باز است ، بنابراین نرم افزار برای استفاده رایگان است. هیچ آزمایشی برای ارائه وجود ندارد ، زیرا شما از ابتدا عملکرد کاملی کسب می کنید. همین مورد را می توان برای پشتیبانی مشتری نیز گفت. هیچ پشتیبانی مشتری برای صحبت کردن وجود ندارد ، اما جامعه ای نسبتاً سرزنده از کاربران برای پاسخ دادن به سؤالات و به اشتراک گذاشتن نکاتی در مورد استفاده از KeePass به کمال وجود دارد. به هر معنی ، برای دانلود برنامه و استفاده از آن احساس راحتی کنید. در نظر داشته باشید ، وجود خواهد داشت برخی از تنظیمات مورد نیاز است.

مدیر رمز عبور

مدیر رمز عبور KeePass با ذخیره ایمن رمزهای عبور خود با استفاده از رمزگذاری بیتی AES-256 ، مواردی را در زندگی شما ساده می کند. اگر می خواهید فعالیت خود را با یک مرورگر ادغام کنید ، بنابراین به سایر برنامه ها شباهت پیدا می کند ، نسخه های دسک تاپ از دو مورد استفاده می کنند: گاوصندوق مستقل ، و افزونه مرورگر. البته این موارد بستگی به سیستم عامل شما و استفاده از چه مرورگری دارد. اگر از نگهبانان گذرواژه دیگر استفاده کرده اید ، KeePass یک ویژگی واردات دارد که اطلاعات گذرواژه را از بین 30 محصول رمز عبور برتر به ارمغان می آورد..

واردات KeePass

همانطور که اشاره کردیم ، KeePass کمی دانش می گیرد. پس از بارگیری نرم افزار ، پیش بروید و یک رمز عبور اصلی ایجاد کنید و به صندوق امان بیایید. شما می خواهید افزونه مرورگر را برای هر مرورگری که مایل به استفاده از آن هستید نصب کنید. برای مرورگر Firefox پیشنهاد می کنیم از KeeFox استفاده کنید. به دلیل ماهیت آن ، گزینه های دیگر انواع دیگر برنامه های افزودنی مرورگر بیشمار است. این برنامه همچنین دارای پسوندهایی برای Chrome ، IE ، Safari ، Opera و موارد دیگر است. از آنجا که یک پروژه منبع باز است ، هر کسی می تواند کد ایجاد کند تا افزونه هایی را برای گسترش قابلیت KeePass ایجاد کند.

بانک اطلاعات KeePass

با سرپرست آنها ، می توانید نمادهای هر ورودی جدید را تغییر دهید تا به شما در هماهنگی بهتر کلمات عبور خود کمک کند. این یک عملکرد بسیار خوب است زیرا به شما کمک می کند مکانهایی را که در آن قرار دارید سازماندهی کنید ، همچنین ممکن است یادداشت های جداگانه ای را نیز به وب سایت اضافه کنید. همچنین می توانید برای هرگونه اطلاعات در مورد پرداخت ، گروه های جداگانه ایجاد کنید. این فقط برای ردیابی تاریخ های مهم یا رمزهای عبور Wi-Fi و غیره کاملاً مناسب است.

از KeePass بازدید کنید

پر کردن خودکار KeePass

یکی از محبوب ترین ویژگی های هر نگهبان گذار ، روشی برای پر کردن خودکار اطلاعات شما است. هیچ عملکرد واقعی برای ویژگی پر کردن خودکار وجود ندارد ، با این وجود افزونه های مرورگر وجود دارد که ممکن است برای آن استفاده شود و همین امر باعث می شود. اطلاعات را بطور خاص پر کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با کلیک کردن روی سه میله افقی در گوشه سمت راست بالای مرورگر ، افزونه های اضافی را دریافت کنید (به هر حال اکثر مرورگرها). هنگامی که در آنجا هستید ، KeePass را تایپ کنید و تمام افزودنیهای موجود نمایش داده می شود. نگران نباشید ، به دنبال یکی از ویژگی های پر کننده خودکار باشید. برای گذرواژه‌های ذخیره شده که فقط خالی هستند ، کلیک راست کرده و ورود به سیستم را انتخاب کنید. رمز عبور ذخیره شده نشان داده می شود.

ژنراتور رمز عبور

این در واقع یکی از ویژگی های مورد علاقه من مدیر رمز عبور KeePass است. ژنراتور رمز عبور کاملاً کاربردی و بسیار قابل تنظیم است. همه ما می دانیم که باید رمزهای عبور قوی برای سایتها داشته باشیم و آنها باید منحصر به فرد باشند ، بنابراین در صورت خراب شدن ، سایر اطلاعات آسیب پذیر نیستند. این ژنراتور تمام این کارها را انجام می دهد. اگر وب سایتی که از آن استفاده می کنید خاص است ، می توانید رمز ورود را سفارشی کنید تا با هر معیار موردنیاز خود مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ، برخی از وب سایت ها به شما امکان نمی دهند از کاراکترهای ویژه در پسوردها استفاده کنید. هر زمان ممکن باشد من از سایتی جایگزین استفاده می کنم که امنیت را جدی تر می کند.

ژنراتور رمز عبور KeePass

همانطور که می بینید ژنراتور رمز عبور KeePass به شما امکان می دهد مجموعه کاراکترهای مورد استفاده برای ایجاد رمز عبور را شخصی سازی کنید. شما می توانید به نرم افزار بگویید که حروف بزرگ ، حروف کوچک ، رقم ، منهای ، زیر خط ، فضا ، کاراکترهای ویژه ، براکت ها و کاراکترهای بالای ANSI را در رمز ورود خود وارد کنید یا خیر. همچنین می توانید یک الگوی خاص تنظیم کنید و یا حتی از الگوریتم های سفارشی برای تولید رمز عبور استفاده کنید.

امنیت داده ها

KeePass از امنیت بسیار خوبی برخوردار است. این یکی از مهمترین ویژگی های برنامه است. مگر در مواردی که شما از یک روش رمزگذاری خارجی متفاوت استفاده می کنید ، تنها روش عالی وجود دارد. همانطور که می بینید ، کلید بیت AES-256 است. AES-256 استاندارد بین المللی رمزگذاری است و از سال 2002 تاکنون انجام شده است. فلش دوم تعداد دگرگونی ها (یا نمک ها) را شامل می شود و ممکن است تغییر کند. برای امنیت ، باید حداقل 10k تنظیم شود ، اما ممکن است آن را به همان اندازه که دوست دارید تنظیم کنید. افزونه هایی نیز وجود دارد که احراز هویت دو عامل را به شما اعطا می کند و موارد استانداردی که از محصولات تجاری بیشتری انتظار دارید. پیشنهاد می کنم در هر زمان ممکن ، از احراز هویت چند عاملی صرف نظر از وب سایت یا محصولی که استفاده می کنید استفاده کنید. هر بار که یک رمز عبور در آن دخیل است ، به شما کمک می کند تا یک فاکتور اضافی در تأیید اعتبار داشته باشید.

تنظیمات امنیتی KeePass

نرم افزار KeePass

KeePass برای سیستم عامل های دسکتاپ ویندوز ، Mac OS X و Linux در دسترس است. همچنین برای iOS ، Android ، Blackberry و Windows Phone در دسترس است. یکی دیگر از ویژگی های جالب این است که Keepass ممکن است در یک درایو فلش بارگیری و به روشی قابل حمل نگه داشته شود و تمام اطلاعات در دستگاه باقی بماند. پیشنهاد می کنم هر زمان ممکن از فلش درایو استفاده کنید. اول از همه می توانید KeePass را با خود ببرید و از آن در هر سیستم استفاده کنید. همچنین اطلاعات را در درایو فلش نگه می دارد ، به این معنی که هیچ یک از داده های شما پس از بیرون کشیدن درایو از دستگاه ، روی سیستم باقی نمی ماند. گزینه های ادغام مرورگر عبارتند از: Firefox ، Chrome ، Safari و Opera. ممکن است موارد دیگری نیز در آن گنجانده شود ، بنابراین اگر از مرورگری استفاده می کنید که یکی از موارد ذکر شده نیست ، به دنبال موارد خاص باشید.

از KeePass بازدید کنید

بررسی KeePass: نتیجه گیری

ما به دلایل مختلف KeePass را کاملاً دوست داشتیم. kudos ما به دلیل ایجاد چنین محصولی قدرتمند و جامع و نگه داشتن منبع آزاد به توسعه دهندگان می روند. اگرچه برای افرادی طراحی شده است که می دانند چگونه تکنیک داشته باشند ، پس از فهمیدن چگونگی کار کردن ، استفاده از آن بسیار ساده است. مهم این است که آن را به روشی که می خواهید از آن استفاده کنید تنظیم کنید. واضح است که توسعه دهندگان KeePass تلاش می کنند مشکلاتی را که همه ما در جامعه مدرن با آن روبرو هستیم حل کرده و کار بزرگی را در آن انجام دهند.

آنچه ما بیشتر در مورد نرم افزار دوست داشتیم:

  • هیچ پایگاه داده متمرکز و رمز عبور اصلی شما قابل بازیابی نیست
  • رمزگذاری AES-256 با نمکهایی که می توانند سفارشی سازی شوند.
  • نرم افزارهای سفارشی برای ویندوز ، Mac OS X و Linux
  • برنامه های تلفن همراه برای iOS ، Android ، Blackberry و Windows Phone
  • احراز هویت دو عاملی با استفاده از افزونه های مختلف
  • تولید کننده رمزعبور عالی که نه تنها یک رمز عبور را ایجاد می کند بلکه لیستی از رمزهای دیگر را نیز ارائه می دهد که معیارهای شما را برآورده می کند.

ایده هایی برای بهبود نرم افزار:

  • تنظیم را برای افرادی که دانش فنی کمتری دارند آسان تر کنید
  • توسعه برنامه ابر را برای تهیه نسخه پشتیبان و همگام سازی ابر تشویق کنید

من واقعاً هیچ نظری منفی در مورد KeePass ندارم. این نرم افزار به جای زیبا طراحی شده است تا قدرتمند و کاربردی باشد. اگرچه گاهی اوقات کمی دور لبه ها خشن است ، اما KeePass محصولی عالی عالی است. یک تبلیغ وجود دارد که می گوید اگر محصولی رایگان باشد ، شما محصول هستید. این مورد در مورد KeePass و بسیاری از راه حل های منبع باز بزرگ دیگر صدق نمی کند.

از KeePass بازدید کنید

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me