Lantern یک برنامه نرم افزاری ضد سانسور منبع باز برای کاربران دسک تاپ و موبایل است که توسط Innovate Labs LLC در Los Angelas، CA ارائه شده است. برخلاف سرویس های VPN سنتی یا حتی پراکسی ها ، پروکسی های Lantern فقط به صورت پیش فرض در وب سایت های مسدود شده کار می کنند و بنابراین این سرعت را سریع تر از سرویس های سنتی VPN می کنند. Lantern همچنین به طور خودکار اتصالات نا امن HTTP را به روز می کند تا HTTPS رمزگذاری شود تا اطلاعات شما را در هنگام گشت و گذار در وب خصوصی نگه دارد. Lantern در درجه اول به منظور دسترسی بدون سانسور به سایتهایی مانند YouTube ، Google ، Wiki ، Twitter ، Facebook و سایر اخبار مسدود شده یا سایتهای رسانه اجتماعی ساخته شده است. با این حال ، همچنین می توانید در برخی موارد از مسدود کردن سایتهای رسانه ای مانند Netflix ، Pandora ، Spotify و دیگران استفاده کنید..

ابزار دور زدن سانسور فانوس

قیمت گذاری فانوس

فانترن 500 مگابایت از داده های پر سرعت را در هر ماه به صورت رایگان ارائه می دهد. پس از این سرعت سرعت اتصال کاربران بدون پرداخت کند خواهد شد. دلیل این امر این است که آنها به سرورهای شلوغ بیشتری محدود می شوند. کاربران رایگان همچنین ممکن است به دلیل تجدید نظر در مورد IP های مسدود شده ، با کندتر شدن مواجه شوند. علاوه بر این ، به آنها تبلیغاتی ارائه می شود تا به Lantern Pro ارتقا یابد.

قیمت گذاری Lantern Pro

برای غلبه بر برخی از این محدودیت های سرویس رایگان ، Innovative Labs Lantern Pro را ارائه می دهد. Lantern Pro با استفاده از دو طول متفاوت متفاوت به بازار عرضه می شود. شما می توانید یک سال Lantern Pro را با قیمت 32 دلار (USD) دریافت کنید. با این حال ، اگر می خواهید پس انداز کنید و منابع مالی داشته باشید ، می توانید دو سال از خدمات آنها را فقط با 48 دلار (USD) دریافت کنید. این باعث می شود در سال دوم سرویس Lantern Pro 50٪ خود را ذخیره کنید.

ویژگی های Lantern Pro

مشتریانی که یک حساب کاربری Lantern Pro خریداری می کنند می توانند از ویژگی های اضافه شده زیر استفاده کنند:

 • دفاع پیشرفته – در مقابل سانسور از تیم 24 ساعته توسعه فانوس که بلوک ها را مشخص می کند و به سرعت به آنها پاسخ می دهد.
 • سرعت سریع تر – با دسترسی به سرورهای سریعتر بهینه شده سریعتر که در دسترس کاربران آزاد نیست.
 • داده نامحدود – برای مرور اینترنت ، پخش فیلم ها ، و بارگیری مطالب دیگر در حالی که اتصال سریع بدون قفل را دارید.
 • Lantern Pro – حساب به شما امکان می دهد تا از سه سرویس از این سرویس استفاده کنید تا بتوانید همزمان از آن در دسک تاپ و دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنید.
 • بدون آگهی – درخواست ارتقاء خدمات.

گزینه های پرداخت

فانتر کارتهای اعتباری زیر را می پذیرد: Visa ، MasterCard ، American Express ، JCB ، Discover و Diners Club. آنها همچنین پرداخت را از طریق Alipay می پذیرند. در زمان بررسی ما ، فانوس پیپال را به عنوان گزینه پرداخت ارائه نداد.

از فانوس بازدید کنید

شبکه فانوس

Lantern به عنوان یک نرم افزار رایگان و منبع باز (FOSS) از Brave New Software LLC آغاز شد. تحت نظارت رئیس شرکت ، آدام فیسک. این شبکه به عنوان یک شبکه اعتماد به همتا ایجاد شده است. فانوس از طریق Google Talk عمل می کرد و برای استفاده از آن باید به شبکه اعتماد دعوت می شد. این یک سیستم غیر متمرکز از شبکه های اعتماد بود که یک کاربر سانسور شده از دوستان خود دعوت کرد تا به شبکه اعتماد وی بپیوندند تا به وی اجازه دهد از ماشینهای خود برای دسترسی به محتوای بدون انسداد استفاده کند. این دوستان دوستان بیشتری را دعوت کردند ، بنابراین شبکه اعتماد را گسترش دادند.

پیش بینی اولیه پروژه Lantern از دفتر دموکراسی ، حقوق بشر و کار وزارت امور خارجه آمریكا در قالب یك کمک مالی 2.2 میلیون دلاری به دست آمد. این امر به پروژه اجازه می دهد تا برخی از کارمندان تمام وقت را استخدام کرده و تمرکز خود را بر افزایش مقیاس فانوس بگذارد. این امر منجر به گسترش آن در کشورهایی مانند چین و ایران شد و به این ترتیب به شهروندان این امکان داده شد تا از دیوارهای آتش دولت دور بزنند. همچنین به آنها اجازه می دهد راه های مختلفی را برای دور زدن سانسور حامی دولت در صورت مسدود شدن یک مسیر بررسی و توسعه دهند.

fronting fronting

يکي از متداول ترين راه هاي دور زدن سانسور “fronting domain” ناميده شد. این در واقع پنهان کردن سایت درخواست شده (مسدود شده) واقعی است در حالی که آشکارا نام سایت استثنائی را برای مشاهده توسط سانسور نمایش می دهد. Lantern قادر است این کار را با اولیه سازی ارتباط با دامنه پذیرفته شده انجام دهد و تنها پس از برقراری اتصال HTTPS رمزگذاری شده ، اتصال انتهای مسدود شده را برقرار می کند. این امر فقط درصورتی ممکن است که سایتهای مسدود شده و پذیرفته شده توسط هر ارائه دهنده بزرگ میزبان باشند. به طور معمول این کار با استفاده از میزبان هایی مانند Google App Engine و Amazon CloudFront انجام شد. با این حال ، در آوریل سال جاری ، هر دو به فشار روسیه بر تلگرام توجه داشتند و این توانایی را در شبکه های ارائه محتوای خود (CDN) غیرفعال می کنند. این امر ضربه بزرگی به دور زدن سانسور در سراسر جهان وارد کرده است.

امروز ، زیرساخت Lantern از سرورهای بین المللی در سومین رایانه بزرگ CDN ، DigitalOcean و همتایان از کاربران در کشورهای غیر سانسور تشکیل شده است. به طور پیش فرض ، Lantern در حالت “Give Access” برای کاربران رایگان در کشورهای بدون سانسور و حالت “دسترسی” برای کاربران در کشورهای سانسور نصب شده است. دقیقاً ، این به چه معنی است?

این بدان معنی است که کاربران سرویس رایگان در کشورهای بدون سانسور موافقت می کنند که در کشورهای سانسور شده اجازه استفاده متناوب از اتصال اینترنتی خود را می دهد. اساساً این باعث می شود شما یک گره خروجی برای شبکه Lantern به وجود بیاید. این بدان معنی نیست که هر کسی می تواند مطالب رایانه شما یا سایر رایانه های موجود در شبکه شما را بخواند. همچنین داده های منتقل شده بین شما رمزگذاری شده است تا هیچ واسطه ای (به عنوان مثال دولت یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی یا آنها) نتوانند آن را بخوانند.

  StrongVPN Review 2023

با این حال ، این می تواند به چند مشکل منجر شود. این موارد شامل موارد زیر است:

 • هنگامی که اتصال اینترنتی خود را با شخصی که از Lantern استفاده می کند به اشتراک می گذارید ، هرکسی که از شبکه شما ترافیک مشاهده می کند (به عنوان مثال ISP) ، می تواند دسترسی به نام های میزبان و آدرس های IP را ببیند. علاوه بر این ، به نظر می رسد که این محتوا از نیمه راه دنیا به رایانه شما و نه به همسالان Lantern دسترسی پیدا کرده است. این یک مشکل شایع است که افرادی که گره های خروج Tor را با آن روبرو هستند ، روبرو هستند.
 • مسئله دیگر می تواند این باشد که اگر بسیاری از ترافیک Lantern به رایانه شما وارد شود ، می تواند آن را کند کند و ممکن است هنگام مشاهده فیلم متوجه این موضوع شوید.

برای كمك به رفع این مشكلات ، Lantern طراحی شده است تا ترافیك را بر روی همسالان مختلف گسترش دهد. این اجازه می دهد تا پهنای باند مورد استفاده یک کاربر سانسور شده در بین همسالان بدون سانسور در شبکه به اشتراک گذاشته شود و محتوای انتقال داده شده در همسالان فردی را محدود کند. این کار با استفاده از الگوریتمی به نام Kaleidoscope انجام می شود که کلیه اطلاعات را توزیع می کند ، به طوری که هیچ یک از همکاران در یک شبکه اعتماد ، تمام این موارد را ندارند. بنابراین حتی اگر شبکه اعتماد به خطر بیفتد ، کاملاً قابل تشخیص نیست.

مثال معامله همسالان

برای بهتر دیده شدن این ، فرض کنید سایت سانسور شده به آن دسترسی داشته باشد حاوی متن و سه تصویر است. ممکن است متن و تصویر اول از طریق رایانه در ایالات متحده ارسال شود ، تصویر دوم از یک دستگاه در دانمارک منتقل می شود و آخرین قطعه از طریق رایانه در سوئیس.

امنیت ترافیک فانوس

فانوس به طور خودکار تلاش خواهد کرد تا اتصالات HTTP نا امن به اتصالات HTTPS رمزگذاری شده خود را در صورت امکان به روز کند. این به محافظت از اطلاعات شخصی شما در هنگام گشت و گذار در وب کمک می کند. به طور پیش فرض فقط وب سایت هایی را که مسدود شده رمزنگاری و پراکسی می کنند. سایت های دیگر از طریق ISP شما ارسال می شوند. با این حال ، استفاده های پرداخت شده می توانند از همه ترافیکهایی که بیشترین امنیت را به شما ارائه می دهند ، پراکسی کنند. اگرچه به دلیل ماهیت خاصی سطح ناشناس بودن خود را نشان می دهد ، اما هدف این سرویس Lantern نیست و آنها توصیه می کنند که اگر هدف شما باشد از Tor استفاده کنید..

Lantern از چه نوع رمزگذاری استفاده می کند?

فانتر از مجموعه رمزهای زیر برای کلیه اتصالات بین همسالان استفاده می کند:

 • TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_CBC_SHA.

آنها از منحنی بیضوی استفاده می كنند كه به دلیل كلیدهای كوتاه تر آن ، همراه با مبادله كلیدی زودگذر دیفی دی-هلمن ، برای حفظ اسرار پیش بینی ترافیك است. داده ها با استفاده از AES-256 در حالت رمزنگاری بلوک CBC با احراز هویت HMAC SHA رمزگذاری می شوند. احراز هویت اولیه بین همسالان متقابل که توسط گواهینامه 2048 بیتی انتقال و تأیید صحت دارند. این باید امنیت کافی را برای انتقال اطلاعات از دامنههای مسدود شده فراهم کند.

از فانوس بازدید کنید

حریم خصوصی شما

بررسی خط مشی رازداری سرویس Lantern مکث کرد. میزان اطلاعاتی که آنها جمع آوری می کنند بسته به نحوه تعامل با خدمات آنها می تواند متفاوت باشد. به قول خودشان:

Lantern هنگام استفاده از برنامه های تلفن همراه ، وب سایت ها و سایر محصولات و خدمات آنلاین (به صورت دسته جمعی “خدمات”) و از طریق تعامل و ارتباطات دیگری که با ما دارید ، اطلاعات مربوط به شما را جمع آوری می کند..

علاوه بر اطلاعاتی که شما مستقیماً به Lantern ارائه می دهید ، از چراغها و کوکی ها برای جمع آوری اطلاعات اضافی درباره فعالیت اینترنت شما استفاده می کنند. وقتی از خدمات آنها استفاده می کنید ، آنها اطلاعاتی را ارسال می کنند که توسط رایانه ، تلفن همراه یا دستگاه دسترسی دیگر به آنها ارسال می شود. این موارد می تواند موارد زیر را شامل شود:

اطلاعات مربوط به صفحاتی که به آنها دسترسی دارید ، آدرس IP رایانه ، شناسه دستگاه یا شناسه منحصر به فرد ، نوع دستگاه ، اطلاعات جغرافیایی مکان ، اطلاعات رایانه و اتصال ، اطلاعات شبکه تلفن همراه ، آماری در بازدید از صفحه ، ترافیک به و از سایتها ، URL ارجاع ، تبلیغات داده ها و داده های ورود به سیستم استاندارد وب و سایر اطلاعات.

ممکن است بتوانید انتخاب کنید که این تنظیمات برنامه را ارسال نکنید. آنها همچنین سیاهههای مربوط به سرور را جمع آوری می کنند که شامل اطلاعاتی مانند:

آدرس IP دستگاه ، تاریخ و زمان دسترسی ، ویژگی های برنامه یا صفحات مشاهده شده ، خرابی برنامه و سایر فعالیت های سیستم ، نوع مرورگر و سایت یا سرویس شخص ثالثی که قبل از تعامل با خدمات ما استفاده می کنید.

سرانجام ، آنها می توانند داده هایی را از هر برنامه ای که هنگام استفاده از سرویس خود مانند کیف پول موبایل ، فیس بوک و سایر برنامه های رسانه های اجتماعی با آنها تعامل برقرار می کنید ، جمع آوری کنند. در پایان ، آنها مقدار زیادی از اطلاعات شخصی را جمع آوری کرده و از آن برای اهداف مختلف استفاده می کنند. در نتیجه ، شما باید سیاست حفظ حریم خصوصی کامل آنها را برای خودتان کاملاً بررسی کنید و تعیین کنید که آیا از آن راحت هستید یا خیر.

پشتیبانی فنی

می توانید مشکلات را از داخل برنامه Lantern گزارش دهید. آنها همچنین یک تالار گفتگو دارند که در آن می توانید سؤال بپرسید یا سایتهای مسدود شده را گزارش کنید. سرانجام می توانید اخبار و اطلاعات جدیدی را از طریق حساب های رسانه های اجتماعی ، فیس بوک و توییتر دریافت کنید.

فانوس: تست دستی

نصب Lantern با بارگیری نرم افزار در رایانه Windows ، Mac یا Ubuntu شما شروع می شود. پس از بارگیری ، از روش استاندارد برای سیستم عامل خود برای تکمیل نصب در دستگاه خود استفاده کنید.

ابزار دور زدن سانسور فانوسانتخاب دکمه Google Play شما را به صفحه نصب برنامه Android منتقل می کند. پس از آنجا ، می توانید بارگیری و انتقال نرم افزار به تلفن یا رایانه لوحی Android خود را تمام کنید.

  بررسی سرعت

نصب نرم افزار ویندوز ضد سانسور Lantern

پس از انتقال پرونده راه اندازی به دستگاه خود ، آن را به عنوان سرپرست اجرا کنید تا مراحل نصب مشتری شروع شود. فوری را بپذیرید که به شما اجازه می دهد تا تغییراتی در سیستم شما ایجاد کند. نصب ادامه خواهد یافت و پنجره ای برای افزودن گواهی احراز هویت برای شروع به رفع انسداد سایت ها مشاهده خواهید کرد.

روش نصب فانوس
پس از نصب این گواهینامه ، مشتری Lantern در مرورگر پیش فرض شما باز می شود. رابط کاربری آن بسیار ساده است. قبل از اینکه آن را مورد بررسی قرار دهیم ، به منوی برنامه بروید. در سمت راست منوی برنامه را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی نماد آن (سه خط افقی) باز شده است..

منوی مشتری فانوس وانموارد منو به شرح زیر است:

 • مجوز دستگاه برای Pro – پنجره ای را باز می کند که می توانید کد آن را برای اضافه کردن دستگاه به حساب Lantern Pro خود دریافت کنید. برای دیدن کد خود ، روی دکمه “پیوند این دستگاه” کلیک کنید. همچنین در صورت نیاز می توانید بازیابی حساب Lantern Pro خود را از اینجا شروع کنید.فانوس: مجوز دستگاه برای Pro
 • دعوت از دوستان – به شما امکان می دهد در صورت خرید Lantern Pro ، فانوس را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و خدمات رایگان دریافت کنید. اگر آنها یک برنامه 1 ساله را خریداری کنند ، یک ماه خدمات رایگان دریافت می کنید. اما اگر در برنامه 2 ساله ثبت نام کنید ، سه ماه رایگان دریافت می کنید.فانوس دعوت از دوستان برای دریافت زمان حرفه ای رایگان
 • نسخه Android را دریافت کنید – با کلیک روی پیوند نشان داده شده ، آخرین نسخه برنامه را به دستگاه Android خود اضافه کنید. سپس برای به دست آوردن نرم افزار اندرویدی به پایین صفحه نتیجه بروید.فانوس را بر روی دستگاه تلفن همراه Android خود نصب کنید
 • زبان ها – به شما امکان می دهد زبان رابط را تغییر دهید.
 • تنظیمات – تنظیمات عمومی را برای نرم افزار Lantern باز می کند. این شامل دو ضرب است. اولین حالت به شما امکان می دهد با راه اندازی سیستم فانوس را باز کنید. دوم به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آمار استفاده را به تیم پشتیبانی پروژه Lantern ارسال کنید.تنظیمات نرم افزار Windows Lantern
 • تنظیمات پیشرفته – به طور پیش فرض اجازه خواهد داد که نرم افزار پروکسی سیستم شما را مدیریت کند. اگر این گزینه را علامت بزنید ، باید پروکسی را به صورت دستی پیکربندی کنید. مرورگر و برنامه های شما قادر به استفاده خودکار از Lantern نخواهند بود. همچنین می توانید سایتهای مسدود شده پراکسی (سریعترین) یا کلیه ترافیک (امن ترین) را انتخاب کنید.
 • گزارش یک مسئله – به شما امکان می دهد با استفاده از لیست کشویی ، مشکلی را به کارمندان پشتیبانی فانوس گزارش دهید ، توضیحی درباره مسئله خود ارائه دهید ، و برای کمک به آنها در حل مسئله خود ، سیاهه ای از فعالیت خدمات خود ارسال کنید..گزارش مشکلات پشتیبانی با فانوس
 • در باره – یک پنجره با پیوند به صفحه FAQ Lantern در وب سایت خود باز کنید.سؤالات متداول را برای یادگیری درباره فانوس بررسی کنید

با استفاده از نرم افزار Lantern

حال اجازه دهید با جزئیات بیشتری به رابط نرم افزار Lantern نگاهی بیندازیم. با کلیک بر روی ضامن در گوشه پایین سمت راست ، برنامه Lantern می تواند وصل و قطع شود.داشبورد نرم افزار Windows Lanternهمچنین این رابط مکان فعلی سرور شما ، تعداد سایتهای ارتقا یافته به HTTPS ، تعداد تبلیغات مسدود شده و پهنای باند رایگان شما با سرعت بالا را برای ماه باقی می گذارد. هر یک از اینها با یک دکمه متفاوت ارائه شده است. با کلیک بر روی هر یک از اینها توضیحی درباره آنچه ارائه می شود نشان می دهد. همچنین می توانید از این رابط کاربری به Lantern Pro ارتقا دهید.

تا زمانی که مشتری متصل باشد ، بسته به تنظیمات شما به طور خودکار سایتهای رفع انسداد یا تمام ترافیک را پراکسی خواهد کرد. این با استفاده از پرونده میزبان ویندوز برای مسدود کردن سایت ورود به فیس بوک نشان داده شده است. وقتی مشتری Lantern قطع شد. این پیامی است که هنگام تلاش برای دسترسی به این صفحه فیس بوک می بینیم.

فیس بوک مسدود شدپس از اتصال نرم افزار Lantern ، این همان چیزی است که نشان داده شده است.

با استفاده از فانوس برای انسداد فیس بوک

کنترل فانوس در سینی سیستم

هنگامی که رابط فانوس را ببندید ، آن را به سینی سیستم می رساند. می توانید با کلیک راست بر روی نماد آن ، آن را از آنجا کنترل کنید.کنترل فانوس در سینی سیستماین یک منو را باز می کند که به شما امکان اتصال یا جدا کردن فانوس ، ارتقاء به نسخه Pro ، رابط Lantern و بستن برنامه را می دهد..

می بینید که رابط نرم افزار Lantern ساده شده است تا استفاده هر کسی را آسان کند. این کار با استفاده از شبکه همتا و همتا می تواند به شما در رفع انسداد وب سایتهای سانسور شده از سراسر جهان کمک کند. به طور پیش فرض فقط وب سایتهای پراکسی مسدود می شوند. با این حال ، کاربران Lantern Pro می توانند از همه ترافیکها پراکسی کنند.

از فانوس بازدید کنید

فانوس را در دستگاه Android خود نصب کنید

ابتدا به صفحه وب فانوس بروید. سپس بر روی دکمه “Google Play” ضربه بزنید تا صفحه نصب آن باز شود. پس از آنجا ، بر روی دکمه “نصب” ضربه بزنید.

روش نصب فانوس اندرویدیپس از پایان نصب نرم افزار ، روی “باز” ​​ضربه بزنید تا برای اولین بار آن را در تلفن Android خود اجرا کنید. این کار رابط اصلی نرم افزار را باز می کند. قبل از اینکه این موضوع را بررسی کنیم ، اجازه دهید منوی Lantern را بررسی کنیم. دو عنصر اول منوی آن به شما اجازه می دهد:

 • دریافت Lantern Pro – به شما امکان می دهد تا به سرویس Pro ارتقا دهید. با خرید برنامه 2 ساله آنها می توانید پس انداز کنید.
 • دعوت از دوستان – به شما امکان می دهد تا با استفاده از کد ارجاع ، دوستان خود را به Lantern دعوت کنید. اگر دوستانی که دعوت می کنید طرح را خریداری کنند ، خدمات رایگان Lantern Pro را دریافت خواهید کرد.به روزرسانی به Lantern Pro و دریافت خدمات رایگان Pro
 • مجوز دستگاه برای Pro – به شما امکان می دهد تا با استفاده از کد پیوند دستگاه داده شده ، دستگاه Android خود را به حساب Pro خود وصل کنید. با دنبال کردن این دو مرحله می توانید این کار را انجام دهید:
  • منوی “افزودن دستگاه” را در دستگاه حرفه ای ثبت شده خود باز کنید. “
  • کد پیوند دستگاه را وارد کنید تا دستگاه Android خود را پیوند دهید.Lantern Pro را در تلفن Android خود مجاز کنیدهمچنین می توانید با ضربه زدن روی “شروع بازیابی” از اینجا ، حساب Pro خود را بازیابی کنید.
 • برای بروزرسانی بررسی کنید – صفحه نصب Google Play را باز می کنید تا بتوانید نرم افزار Lantern را حذف کرده و آخرین نسخه را دوباره نصب کنید.
 • نسخه دسک تاپ – صفحه ای را باز می کند که Lantern را به رایانه رومیزی شما ایمیل می کند.
 • زبان – به شما امکان می دهد زبان مورد استفاده رابط Android Lantern را تغییر دهید.تنظیمات رابط عمومی فانوس
 • تنظیمات – به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که آیا می خواهید همه ترافیک دستگاه یا سایتهای مسدود شده را تغییر دهید. رمزگذاری همه ترافیک امنیت بهتری را ارائه می دهد اما می تواند کندتر باشد.
 • گزارش یک مسئله – به شما امکان می دهد سؤال بپرسید یا مسائل فنی مانند عدم دسترسی به سایتهای مسدود شده را حل کنید. آدرس ایمیل خود را وارد کنید ، یک دسته از لیست کشویی را انتخاب کنید و توضیحی درباره مشکل خود وارد کنید. آنها در اسرع وقت از طریق ایمیل به شما باز می گردند.گزارش یک مشکل پشتیبانی با برنامه فانوس Android
 • ترک کن – نرم افزار Lantern را می بندد.
  مولود VPN بررسی 2023

با استفاده از فانوس در تلفن Android خود

اکنون که منوی برنامه اندرویدی را بررسی کردیم ، اجازه دهید در عمل به آن نگاهی بیندازیم. به سادگی سوئیچ را برای اتصال با استفاده از سرویس فانوس ضامن کنید. برای پذیرش مجوزهای مورد نیاز سرویس فانوس بر روی “OK” ضربه بزنید. رابط اصلی محل اتصال بهینه فعلی و میزان داده های پر سرعت را که در این ماه استفاده کرده اید نشان می دهد.

با استفاده از داشبورد برنامه Androidتوجه کنید که از آنجا که ما در حال رفتن به سرور نیویورک هستیم ، نمی توانیم به iPlayer BBC دسترسی پیدا کنیم. با این حال ، ما توانستیم به Netflix ، Pandora ، Spotify و یک فیسبوک مسدود شده متصل شویم. در حال حاضر هیچ راهی برای انتخاب یک کشور برای ارتباط از طریق وجود ندارد ، بنابراین ممکن است شما هنگام اتصال با سرویس آنها به این سایتهای رسانه ای جریان دسترسی پیدا کنید یا نتوانید..

برنامه اندروید Lantern عملکرد همتای ویندوز خود را تقلید می کند. نصب آن آسان است و از منوی ساده ای برای دسترسی به تنظیمات و توابع پشتیبانی برخوردار است. برای استفاده از آن هیچ تخصص فنی لازم نیست. به سادگی آن را تغییر دهید و در اینترنت گشت و گذار کنید. این امکان را به شما می دهد تا یک نسخه کمتر سانسور شده از کشور محلی خود و همچنین جهان را مشاهده کنید.

از فانوس بازدید کنید

تست سرعت فانوس

تست سرعت سرویس Lantern با تنظیم “Proxy all Traffic” با استفاده از سرویس دهنده Windows انجام شد. این نتایج ما را شگفت زده کرد که سرعت بارگیری ما هنگام استفاده از سرویس فانوس سریعتر بود. این انتظاری نبود. به نظر می رسد که این داده ها فشرده شده اند یا الگوریتم Kaleidoscope محتوا را تقسیم کرده و آن را به طور همزمان در چندین گره همتا توزیع می کند..

تست سرعت فانوسمی بینید که سرعت بارگیری ما بدون فانوس 18.22 مگابیت بر ثانیه بود اما در هنگام استفاده از سرور CDO DigitalOcean افزایش یافته است. نتایج مشابه در هنگام استفاده از مکانهای دیگر یافت شد. حداکثر سرعت اینترنت ما حدود 50-55 مگابیت بر ثانیه است. هنگام استفاده از سرویس فانوس صرف نظر از مقصد ، در این سرعت تغییرات کمی وجود دارد. این امر باعث می شود که برای پخش برخی از محتوای ویدیو از سایت های سانسور شده بهتر از برخی VPN ها باشد. شما ممکن است نتایج مختلفی را در منطقه جهان خود داشته باشید.

نتیجه گیری Lantern VPN (پروکسی)

Lantern توسط Innovate Labs LLC در لس آنجلس ، کالیفرنیا ارائه می شود. این یک سرویس VPN ترکیبی (پروکسی) است. هدف اصلی آن این است که به 1.6 میلیارد کاربرانی که با سانسور و مسدود کردن سایت مبارزه می کنند ، اجازه دسترسی به اینترنت آزاد و آزاد را بدهد. زیرساخت شبکه Lantern از ترکیبی از سخت افزارهای DigitalOcean CDN و اتصالات داوطلبانه در کشورهای بدون سانسور تشکیل شده است..

آنها نرم افزاری برای دستگاه های Windows ، Mac ، Ubuntu و Android دارند. فانوس در دو حالت نصب شده است. به طور پیش فرض ، در مناطق “بدون دسترسی” در مناطق بدون سانسور نصب می شود و در مناطق سانسور شده “دسترسی پیدا می کند”. کسانی که در کشورهای بدون سانسور موافق هستند اجازه می دهند که افراد سانسور شده به طور متناوب از اتصالات خود برای دسترسی به محتوا بلوک یا سانسور شده در کشور خود استفاده کنند..

فانوس هر دو سرویس رایگان و پولی دارد. خدمات پرداخت شده دارای مزایای زیر است: اتصال سریعتر ، قابلیت اطمینان بهتر با توجه به انسداد ، دسترسی نامحدود ، بدون تبلیغات و اتصال برای سه دستگاه.

فانوس برای محافظت از ناشناس بودن شما طراحی نشده است و اگر هدف شما این باشد Tor را توصیه می کنند. به طور پیش فرض ، سرویس آنها داده ها را از وب سایتهای مسدود شده از طریق پروکسی رمزگذاری شده آن ارسال می کند. سایت های دیگر مستقیماً از طریق ISP شما ارسال می شوند. با این حال ، کاربران پرداخت شده می توانند از همه ترافیک اینترنت پراکسی کنند.

فانوس اطلاعات زیادی از اطلاعات شخصی و شخصی (از جمله سیاهههای مربوط به سرور) را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برخی از آنها می توانید از آن امتناع کنید. شما باید خط مشی رازداری آنها را برای خودتان بررسی کنید تا ببینید که اهداف VPN شما را برآورده می کند. این سرویس از تأیید گواهی متقابل بین همسالان استفاده می کند و داده ها با استفاده از AES-256 رمزگذاری می شوند. الگوریتم آنها همچنین محرمانه بودن را بهمراه دارد. این باید اطمینان حاصل کند که داده های منتقل شده با استفاده از خدمات آنها از معاینه شخص ثالث ایمن است.

پشتیبانی آنها از طریق ایمیل است که می توانید به داخل برنامه های نرم افزاری دسترسی پیدا کنید. آنها همچنین دارای یک سؤال متداول و فروم هستند که می توانید در مورد برخی سؤالات اطلاعات کسب کنید. سرانجام ، آنها دارای صفحات Facebook و Twitter هستند.

چیزهایی که در مورد سرویس فانوس دوست داشتیم

 • خدمات رایگان برای کسانی که به آن احتیاج دارند ، برای رفع انسداد وب سایت ها و دور زدن سانسور دولت.
 • استفاده از نرم افزار آسان برای کاربران Windows ، Mac و Ubuntu.
 • برنامه تلفن همراه برای کاربران Android.
 • نرم افزار آنها منبع باز است.
 • فانوس از AES-256 برای رمزگذاری داده استفاده می کند.
 • سرعت شگفت آور سریع برای کاربران پرداخت شده است.
 • امکان ارسال کلیه ترافیک از طریق پروکسی

مواردی برای بهبود خدمات فانوس

 • به کاربران اجازه دهید مناطق اتصال را انتخاب کنند.
 • اطلاعات شخصی و سیاهههای مربوط را کمتر جمع کنید.

Lantern یک شبکه همتا و همکار ترکیبی است که برای کمک به انسداد وب سایتهای سانسور شده طراحی شده است. آنها هر دو نسخه رایگان و پولی از خدمات را ارائه می دهند. برخی از کاربران ممکن است بتوانند سایت های رسانه ای جریان مانند Netflix ، Pandora و دیگران را از حالت مسدود خارج کنند. این بستگی به جایی دارد که به یک سرور بهینه شده دسترسی پیدا کنید. به نظر می رسد این تصادفی و غیرقابل اعتماد است. با این وجود ، این گزینه مناسب برای دسترسی بدون سانسور برای بسیاری از سایتهای خبری مسدود شده و رسانه های اجتماعی برای میلیون ها کاربر است که سانسور اینترنت را تحمل می کنند.

از فانوس بازدید کنید

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me