بگذارید بررسی خود را از Opera VPN با نگاهی به شرکت نروژی در پشت آن ، Opera Software ASA آغاز کنیم. آنها در سال 1996 تأسیس شدند ، آنها مرورگر Opera را که پنجمین مرورگر پرخطر است با حدود 2٪ سهم بازار و بیش از 350 میلیون کاربر وفادار توسعه داده اند. آنها این پایگاه از کاربران را با ارائه ویژگیهای منحصر به فرد که در مرورگرهای دیگر یافت نمی شود ، ایجاد کردند. به تازگی ، آنها یک سرویس VPN رایگان و نامحدود را به مرورگرهای Opera خود برای ویندوز ، Mac OS X و Linux اضافه کردند. آنها همچنین اپلیکیشن های Opera VPN برای iOS و Android دارند.

Opera VPN Review 2017

سرویس VPN رایگان Opera

خدمات Opera VPN از طریق کسب SurfEasy VPN ارائه می شود. قیمت مناسب برای سرویس مرورگر Opera و همچنین برنامه های آن برای iOS و Android است. این “رایگان” است یا آن؟ از نظر فنی ، ایده VPN “رایگان” کاملاً درست نیست ، برنامه ها از تبلیغات پشتیبانی می شوند. علاوه بر این ، شما با جمع آوری داده های ناشناس از استفاده VPN خود موافقت می کنید. وقتی به حریم خصوصی و امنیت ارائه شده توسط Opera VPN نگاهی بیندازیم ، بعداً در این بررسی بحث خواهیم کرد.

ویژگی های رایگان VPN

ویژگی های سرویس رایگان VPN Opera شامل موارد زیر است:

 • پروکسی مرورگر VPN – پروکسی رایگان VPN مرورگر برای Windows ، Mac OS X و Linux.
 • اتصالات – تعداد نامحدود اتصالات دستگاه.
 • برنامه های تلفن همراه VPN – برنامه های VPN رایگان برای دستگاه های iOS و Android.
 • استفاده نامحدود – پهنای باند نامحدود VPN و استفاده.
 • کشورهای مجازی – دسترسی به بیش از 500 سرور در 5 کشور مختلف.
 • رمزگذاری – رمزگذاری امن داده های آنلاین خود.
 • دور زدن سانسور – امکان دور زدن محدودیت ها و دیوارهای جغرافیایی محلی و منطقه ای برای دسترسی به سایت های رسانه های اجتماعی و حذف سانسور آنلاین.
 • محافظت از WiFi – در مقابل تهاجم شخص ثالث در کانون وای فای مورد علاقه خود محافظت کنید.

از Opera VPN بازدید کنید

مکان های شبکه و سرور

تعداد کشورهایی که می توانید مکانهای مجازی برای استفاده از شبکه رایگان Opera VPN بدست آورید در مقایسه با بیشتر خدمات VPN اندک است. آنها سرورهایی در کانادا ، آلمان ، سنگاپور ، ایالات متحده و هلند دارند. این بدان معنی است که خدمات آنها به شما امکان دسترسی به مکانهایی در آسیا ، اروپا و آمریکای شمالی را می دهد.

گفته می شود ، آنها بیش از 500 سرور در شبکه VPN خود دارند. آزمایش IP مکانهای مختلف مرورگر همچنین حاکی از وجود چندین سرور در ایالات متحده است. سرانجام ، سرورهای Opera VPN اجازه ترافیک P2P را نمی دهند.

صلاحیت عملیاتی Opera VPN

مرورگر و نام تجاری اوپرا اخیراً توسط یک گروه سرمایه گذاری چینی خریداری شده که شامل شرکت Qihoo 360 ، یک آنتی ویروس و امنیتی اینترنتی است. اما ظاهراً آنها گروه رسانه ای Opera ، Opera TV یا خدمات VPN Opera را خریداری نکردند. به نظر می رسد که اینها در شرکت اصلی نروژی باقی مانده اند.

با این وجود ، برخی از کاربران VPN از این سوال که چینی ها در چیدمان تجارت با توسعه دهندگان اصلی اپرا به آنها دسترسی دارند ، تعجب می کنند ، زیرا این موضوع در مقاله هایی که بررسی کرده ایم کاملاً روشن نیست. این مسئله با این واقعیت پیچیده تر است که در حال حاضر ، هر دو موجودیت نام اپرا را تا زمانی که یکی از آن انتقال یابد ، به اشتراک می گذارند.

خدمات Opera VPN از طریق بخش مستقر در تورنتو SurfEasy VPN اجرا می شود. این بدان معناست که صلاحیت عملیاتی آن کانادا است که عضو پنج چشم (FVEY) است. برای کسانی که با آن ناآشنا هستند ، FVEY یک اتحاد جمع آوری اطلاعات است که شامل استرالیا ، کانادا ، نیوزلند ، انگلستان و ایالات متحده است. این می تواند یک عامل تعیین کننده برای برخی از کاربران باشد.

حریم خصوصی سرویس VPN Opera

اول از همه ، شرکت اپرا SurfEasy به طور دائم هیچ اطلاعاتی درباره کاربران VPN Opera خود وارد نمی کند. با این حال ، از آنجا که عوامل مختلف بر حریم خصوصی شما برای مرورگر Opera VPN و برنامه های تلفن همراه آنها تأثیر می گذارد ، نگاهی جداگانه به هر.

حریم خصوصی مرورگر VPN

اول ، همانطور که قبلاً به SurfEasy اشاره کردیم ، یک سرویس VPN بدون ورود است. این در توضیحات زیر از خط مشی رازداری آنها بیان شده است.

SurfEasy کاربرانی که آدرس IP را در هنگام اتصال به سرویس ما وصل می کنند را ذخیره نمی کنند و بنابراین نمی توانند کاربران را هنگام ارائه آدرس IP سرورهای ما شناسایی کنند. علاوه بر این ، SurfEasy نمی تواند اطلاعات مربوط به برنامه ها ، سرویس ها یا وب سایت هایی را که کاربران در هنگام اتصال به سرویس های ما از آنها استفاده می کنند ، فاش کند. زیرا SurfEasy این اطلاعات را ذخیره نمی کند.

با این حال ، این داستان کامل از نظر حریم خصوصی نیست. لازم به ذکر است که آنها برخی از داده های عملیاتی در زمان استفاده واقعی VPN شما را جمع آوری می کنند. در اینجا خط مشی رازداری چنین تعریف می کند:

داده های استفاده موقت برای کمک به ما … ما مدیریت ترافیک خودکار مبتنی بر قوانین را به منظور حفظ و بهبود خدمات خود انجام می دهیم. استفاده از این قوانین ممکن است نیاز به تجزیه و تحلیل در زمان واقعی ترافیک اینترنت و داده ها از جمله وب سایت های مقصد یا آدرس های IP ، منشاء آدرس های IP داشته باشد. اما هیچ اطلاعاتی در رابطه با این اطلاعات وجود ندارد زیرا این یک فرآیند زمان واقعی است.

در بیشتر موارد ، این نباید مشکلی برای کاربران آنها ایجاد کند. با این حال ، با توجه به صلاحیت کانادایی خود و گزیده ای از سیاست حفظ حریم خصوصی آنها:

ما ممکن است اطلاعات شخصی ، از جمله داده های استفاده شما ، را به مقامات دولتی یا سازمان ها جمع آوری و افشا کنیم …..

به یاد داشته باشید که کانادا عضو FVEY است و این ممکن است برای برخی از کاربران VPN مسئله ای باشد. در دفاع از آنها ، این یک وضعیت غیرمعمول است اما واقعیت این است که آنها این داده های بلادرنگ را جمع می کنند به این معنی است که آنها می توانند در صورت اجباری توسط دولت به راحتی آن را ذخیره کنند تا در صورت مجبور بودن آن را تغییر دهند..

به ویژه با توجه به کاربران مرورگر VPN Opera VPN ، SurfEasy موارد زیر را بیان می کند:

مشتریان SurfEasy ممکن است از فن آوری های تجزیه و تحلیل درون برنامه ای مانند Google Analytics استفاده کنند و به بهبود و ساده سازی کلی برنامه ، طراحی و خدمات کمک کنند. برای VPN در مرورگر Opera برای دسکتاپ ، ما یک شناسه مشترک (ایجاد شده به ترتیب پی در پی در همه مشترکین) ایجاد می کنیم که به ما امکان می دهد تا کاربر را در سیستم خود مدیریت کنیم. اگر آن کاربر حافظه پنهان / سابقه مرورگر خود را پاک کند ، به آنها شناسه مشترک تولید شده جدید اختصاص می یابد.

این به شما کمک می کند تا فقط داده های ناشناس از کاربران مرورگر جمع آوری شود. این داده ها می توانند مطابق بند تقسیم سیاست حفظ حریم خصوصی Opera VPN به اشتراک گذاشته و / یا فروخته شوند. ما هنگام بحث درباره حریم خصوصی کاربر اپلیکیشن Opera VPN ، موارد حریم خصوصی مربوط به این موضوع را بررسی خواهیم کرد. ما این امکان را به کاربر می دهیم که این نگرانی ها را برای خودشان بررسی کند و ببیند مرورگر Opera VPN “رایگان” قیمت خیلی بالا است یا نه.

حریم خصوصی برنامه تلفن همراه Opera VPN

رضایت به جمع آوری داده ها

به منظور استفاده از برنامه های تلفن همراه Opera VPN برای iOS و Android ، شما باید برای جمع آوری داده ها با خط مشی رازداری آنها موافقت کنید. به طور خاص ، آنها موارد زیر را در این باره بیان می کنند.

بیشتر اطلاعات شخصی که توسط Opera VPN از طریق سرویس جمع آوری شده است هنگام استفاده از خدمتی که ما به شما ارائه می دهیم جمع آوری می شود. بنابراین ، برای شما مهم است که درک کنید که هنگام استفاده از سرویس ، Opera VPN را به شما رضایت می دهند تا از اطلاعات خود مطابق با این خط مشی رازداری استفاده کند..

اطلاعاتی که آنها جمع آوری می کنند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • داده های شخصی ، به عنوان مثال نام ، ایمیل ، آدرس IP با تاریخ و زمان.
 • داده های استفاده ، مانند آدرس وب (اما محتوای صفحات وب) و مکان های آدرس IP.
 • شناسه ای به طور تصادفی تولید شده توسط Opera VPN برای ناشناس سازی اطلاعات شما با سایر کاربران استفاده می شود.
 • داده فنی غیر شخصی ، به عنوان مثال چه کسی دستگاه شما ، شناسه تبلیغات دستگاه شما ، نوع دستگاه ، نوع مرورگر ، سیستم عامل استفاده شده ، وضوح صفحه نمایش ، منطقه و کد اپراتور تلفن همراه و سایر داده های کاربردی فنی را تولید کرده است..
 • سایر اطلاعاتی که از طریق تعامل با کارمندانشان با اپرا به اشتراک می گذارید.

همانطور که مشاهده می کنید ، شما موافقت می کنید که به Opera VPN و وابستگان آنها مانند Google Analytics اطلاعات ناشناس و شخصی زیادی بدهید. در دفاع از خود ، آنها همچنین اظهار داشتند كه هر كاری ممكن است انجام شود تا اطلاعات شخصی شما از هرگونه ارتباط با داده های ناشناس شما باز نماند. آنها همچنین خاطرنشان می كنند كه از هر اقدام معقول امنیتی برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران استفاده می شود.

با این حال ، دو بخش دیگر از سیاست حفظ حریم خصوصی Opera VPN وجود دارد که هنگام جمع شدن می توانند مسائل مربوط به حریم خصوصی را ارائه دهند. علاوه بر این ، شما موافقت می کنید که Opera VPN بتواند داده های خود را با داده های شخص ثالث و آمار جمعیتی ترکیب کند. علاوه بر این ، شما موافقت می کنید که بتوانید این داده های ناشناس شده ترکیبی را به سایر اشخاص ثالث علاقه مند به اشتراک بگذارید ، بفروشید یا توزیع کنید.

خط مشی رازداری آنها به طور خاص این ادعاها را در گزیده های زیر بیان می کند:

Opera VPN ممکن است اطلاعاتی را که در رابطه با استفاده شما از سرویس با اطلاعات جمعیتی و سایر اطلاعاتی که از طرف ارائه دهنده داده های شخص ثالث جمع آوری می کند ، جمع کند..

Opera VPN ممکن است داده های استفاده ناشناس را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارد ، بفروشد و / یا توزیع کند.

اینترنت با مقالاتی اشباع شده است که خطاهای داده های ناشناس را فاش می کنند. این مقالات شخصی خود نشان می دهد که وقتی این مجموعه داده های ناشناس با داده های جمعیتی و سایر پایگاه های داده شخص ثالث ترکیب شوند ، ناشناس بودن شما در معرض خطر است. در واقع ، نشان داده شده است که چنین ترکیباتی اغلب باعث می شوند که اطلاعات شخصی بیشتری به عادات استفاده شما بازگردد.

این نشان می دهد که سیاست عدم ورود به سیستم گاهی اوقات تنها بخشی از داستان حفظ حریم خصوصی در مورد حریم خصوصی آنلاین شما است. همچنین نشان از تبلیغ قدیمی اینترنت است که اگر چیزی آزاد باشد ، ممکن است شما کالای معامله شده باشید. در دفاع از SurfEasy و Opera VPN ، به نظر می رسد آنها درباره همه اطلاعات ناشناس که جمع آوری می کنند و نحوه استفاده از آن باز هستند. مثل همیشه ، ما پیشنهاد می کنیم که سیاست های حفظ حریم خصوصی SurfEasy و Opera VPN را برای خود بخوانید و تصمیم بگیرید که آیا آنها برای شما قابل قبول هستند یا خیر..

Opera VPN Security

امنیت مرورگر

به نظر می رسد که داده های VPN مرورگر با استفاده از یک الگوریتم AES-256 رمزگذاری می شوند. با این حال ، به غیر از این واقعیت که از امنیت استاندارد HTTPS استفاده می کند ، جزئیات کمی دیگر در مورد آن مشخص شده است. هیچ اطلاعاتی در مورد رمزنگاری دستی ، کلیدهای مورد استفاده یا در صورت مشاهده محرمانه بودن اطلاعات موجود نیست.

فرض می کنیم که از OpenVPN مانند همتای SurfEasy خود استفاده می کند اما این قابل اثبات نیست. این امر اظهار نظر در مورد امنیت واقعی سرویس Opera VPN مرورگر را دشوار می کند. از DNS عمومی Google یکپارچه با درخواستهای پروکسی از سرورهای Opera VPN استفاده می کند. در هنگام آزمایش هیچ نشتی در WebRTC یافت نشد.

Opera VPN Security برای iOS و برنامه های Android

برنامه iOS آنها از امنیت داخلی AES-256 در IPSec ساخته شده است. برنامه Android آنها از OpenVPN استفاده می کند. ما نتوانستیم الگوریتم دقیقی را که برنامه Android از آن استفاده می کند تأیید کنیم ، اما فرض کنید که آن نیز AES-256 است. با توجه به این اطلاعات محدود ، به نظر می رسد که برنامه های تلفن همراه رمزگذاری و امنیت خوبی را برای داده های آنلاین شما فراهم می کنند.

پشتیبانی از Opera VPN

آنها پشتیبانی خاصی از سرویس رایگان VPN Opera VPN نیستند. پشتیبانی از طریق انجمن های اپرا و سؤالات متداول در وب سایت آنها است. به دلیل سهولت در نصب و استفاده ، این ممکن است مورد استفاده اکثر کاربران قرار نگیرد.

از Opera VPN بازدید کنید

Hands-On: Opera VPN 2017

مرورگر Opera VPN برای ویندوز

ابتدا باید فایل نصب مرورگر Opera را در رایانه یا لپ تاپ ویندوز خود بارگیری کنید. پس از بارگیری ، آن را به عنوان سرپرست اجرا کنید تا آن را در سیستم ویندوز خود نصب کنید. بعد ، مرورگر Opera را باز کنید.

فعال کردن پروکسی VPN Opera

ابتدا با کلیک بر روی آرم مارک Opera (بزرگ قرمز O) ، این منو را باز کنید. از منوی کشویی حاصل ، “تنظیمات” را انتخاب کنید. پس از نمایش منوی تنظیمات ، مورد “حریم خصوصی و امنیت” را انتخاب کنید.

تنظیمات مرورگر Opera

با این کار صفحه حریم خصوصی و امنیتی باز می شود. برای فعال کردن VPN برای مرورگر روی کادر کلیک کنید.

VPN را برای مرورگر Opera فعال کنید

با استفاده از پروکسی مرورگر

استفاده از VPN در مرورگر وب Opera ساده تر نخواهد بود. پس از فعال کردن سرویس VPN برای مرورگر Opera ، یک نشان آبی VPN را در نوار جستجو و آدرس ترکیبی برای مرورگر مشاهده خواهید کرد. بر روی نشان VPN کلیک کنید تا داشبورد اصلی آن باز شود.

با استفاده از مرورگر Opera VPN

استفاده از این رابط داشبورد آسان است. انتخاب سوئیچ سرویس VPN را روشن و خاموش می کند. این صفحه نمایش نمودار پهنای باند روزانه برای هفته و همچنین کل استفاده ماهانه را نشان می دهد. با انتخاب یک نقطه در خط ، میزان داده منتقل شده به آن زمان نمایش داده می شود. برای تغییر مکان های مجازی ، روی بخش فعلی کلیک کنید. با این کار لیستی از مکانهایی که می توانید به آنها وصل شوید نمایش داده می شود. مکان جدید خود را برای تغییر به یک سرور VPN در آن کشور انتخاب کنید.

مسدود کردن تبلیغات و ردیابها در مرورگر اپرا

یکی دیگر از ویژگی های امنیتی که می خواهیم به آن توجه کنیم ، مسدود کننده تبلیغات و ردیاب است. شما می توانید با استفاده از روشی مشابه پروکسی VPN ، ویژگی مسدود کننده تبلیغات را در تنظیمات اساسی فعال کنید. پس از فعال کردن مسدودکننده تبلیغات ، در قسمت سمت راست نوار جستجو / آدرس نشان دیگری (سپر آبی با X) را برای آن مشاهده خواهید کرد. شماره در کنار آن تعداد افزودنیهای مسدود شده در صفحه فعلی را نشان می دهد. با کلیک بر روی این نشان داشبورد آن باز می شود که در آن می توانید تعداد آگهی های تبلیغاتی که به مرور زمان مسدود شده اند را ببینید. آنها همچنین برای روشن کردن صفحه خاموش یا خاموش کردن آیکون چرخ دنده و بازکردن صفحه تنظیمات اساسی برای مرورگر ، ضامن هستند.

مسدود کردن تبلیغات با استفاده از مرورگر Opera

در پایین پیوندی برای اجرای تست سرعت در صفحه جاری است. این تست زمانهای باز کردن صفحه را با و بدون تبلیغات مقایسه می کند. مثال زیر نشان می دهد که فعال کردن مسدود کننده تبلیغات می تواند بار بارگیری صفحه را کاهش دهد و این باعث می شود مرور وب شما لذت بخش تر شود.

تست سرعت بار صفحه

می توانید از بحث ما درباره پراکسی مرورگر VPN مرورگر Opera دریابید که فعال سازی و استفاده از آن بسیار ساده است. با استفاده از آن ، کلیه ترافیک مرورگر Opera شما رمزگذاری می شود و به شما امکان می دهد مکان مجازی خود را تغییر دهید. با این کار از ترافیک مرورگر شما محافظت می شود و به شما امکان می دهد محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید. استفاده از ویژگی block block آن نیز می تواند به افزایش بهره وری و امنیت آنلاین شما کمک کند. با این وجود ، از داده های آنلاین در برابر سایر برنامه ها یا مرورگرهایی که در سیستم شما اجرا می شوند ، محافظت نمی کند.

از Opera VPN بازدید کنید

اپرا VPN برنامه برای اندروید

بارگیری و نصب

بارگیری و نصب برنامه Opera VPN برای اندروید آسان است. ابتدا وب سایت خود را در دستگاه خود راه اندازی کرده و روی پیوند فروشگاه Google Play ضربه بزنید. هنگامی که در فروشگاه هستید ، روی دکمه “نصب” ضربه بزنید تا بارگیری شروع شود. پس از اتمام این کار برای اولین بار دکمه “Open” را انتخاب کنید و صفحه استقبال باز خواهد شد. توجه داشته باشید که نام تجاری Opera VPN یک کلاه ایمنی قرمز وایکینگ است و O سنتی قرمز O نیست.

نصب برنامه Android Opera VPN Android

با کلیک بر روی دکمه “شروع” یک نمایش پرده ای کوتاه با Olaf the Viking ، طلسم برنامه توضیح می دهد که مزایای Opera VPN را باز می کند. می توانید هر چند این نمایش پرده ای را اسکرول کنید یا از آن پرش کنید. انتخاب باشماست.

Opera VPN دارای نمایش پرده ای Olaf

پس از پایان نمایش اسلایدها ، باید به برنامه اجازه دهید تا سرویس Opera VPN را در دستگاه Android خود برقرار کند. پس از آن داشبورد برنامه باز خواهد شد. قبل از اتصال به شبکه Opera VPN ، بگذارید تنظیمات برنامه و برخی از ویژگی های دیگر آن را بررسی کنیم.

تنظیمات VPN Android

به منوی اصلی برنامه که می تواند با ضربه زدن روی نماد منو (سه خط افقی) در سمت راست بالای داشبورد باز شود ، به صفحه “تنظیمات” قابل دسترسی است. برنامه فقط دو تنظیم دارد:

 • مجبور شوید Opera VPN را به کار خود ادامه دهید – اگر سیستم آن را در پس زمینه بسته کند ، به برنامه اجازه می دهد تا در حال اجرا باشد.
 • بعد از شروع مجدد ، Opera VPN را روشن کنید – تنظیم این ضامن هنگام راه اندازی دستگاه به طور خودکار برنامه Opera VPN را شروع می کنید. در غیر این صورت به حالت پیش فرض خود ، یا خاموش یا خاموش خواهد بود.

تنظیمات برنامه Android VPN Opera VPN

اکنون اجازه دهید نگاهی به چند ویژگی منحصر به فرد Opera VPN برای برنامه اندرویدی بیندازیم: آزمایش امنیت WiFi و نگهبانی که تبلیغات اینترنتی و ردیاب های اینترنت را مسدود می کند.

تست امنیت WiFi شما

پیمایش به برگه دوم داشبورد اصلی ، صفحه آزمایش امنیت WiFi را باز می کند. این صفحه اتصال WiFi فعلی شما را نشان می دهد. با فشار دادن “تست امنیت WiFi” نمره امنیتی برای آن ایجاد می شود. پیمایش کردن روی صفحه نمره امنیتی پنج عاملی را نشان می دهد که این امتیاز بر اساس آن است:

 • نوع شبکه – خصوصی یا عمومی.
 • سطح امنیتی – قدرت رمز عبور شبکه (بالا یا پایین).
 • آدرس آی پی – در معرض یا پنهان
 • خراب کردن WiFi – در معرض خطر sniffers یا بی خطر است.
 • نظارت بر سرپرست شبکه – در معرض خطر یا بی خطر بودن.

بهره برداری بر روی فلش ، اطلاعات بیشتری در مورد آن به شما نشان می دهد. این صفحه نمایش همچنین یک تشخیص کلی برای شبکه WiFi ارائه می دهد. ضربه زدن به دکمه برگشت یا ضربه زدن به پیکان پشتی ، نمره امنیتی شبکه WiFi فعلی شما را ذخیره می کند و شما را به صفحه اصلی تست باز می گرداند.

تست WiFI با برنامه Android Opera VPN Android

روزنامه گاردین

پیمایش به برگه سوم داشبورد اصلی صفحه Guardian را باز می کند. با ضربه زدن روی دکمه “فعال سازی نگهبان” مسدود کننده ردیاب تبلیغ و اینترنت شروع می شود. همچنین ، همانطور که فقط در یک دقیقه خواهیم دید ، به طور خودکار VPN را روشن می کند. صفحه وسط سرپرست را پس از بازدید از چند وب سایت نشان می دهد. این تعداد سایتهای مسدود شده امروز را نشان می دهد. اگر می خواهید اطلاعات مربوط به تعداد سایتهای مسدود شده در طول زمان ، روی دکمه “آمار بیشتر” ضربه بزنید. همچنین در اینجا پیوندی برای غیرفعال کردن ویژگی Guardian وجود دارد.

Opera VPN برای Android Guardian

با استفاده از برنامه Android

با مراجعه به داشبورد اصلی ، می توانید ببینید که VPN اکنون به ایالات متحده متصل شده است. با پیمایش به پایین نیز متوجه خواهید شد که WiFi اکنون محافظت شده است و Guardian فعال است. ضربه زدن بر روی دکمه مقایسه شما مقایسه امنیت WiFi با و بدون اتصال VPN را نشان می دهد. با انتخاب دوباره این صفحه ، اطلاعات در داشبورد اصلی به روز می شوند. پیمایش به داشبورد اصلی اکنون نشان می دهد که ما محافظت می شویم ، نمره امنیتی WiFi ما قبل و بعد از اتصال به سرویس VPN Opera و تعداد ردگیرها مسدود شده است.

با استفاده از برنامه VPN Android Opera

حالا بگذارید ببینیم تغییر مکان در برنامه چقدر آسان است. به بالای صفحه داشبورد برگردید و روی دکمه “تغییر منطقه” ضربه بزنید. این لیستی از مکانهایی را که می توانید انتخاب کنید نشان می دهد. با ضربه زدن روی آن ، کانادا را انتخاب کنید. این تمام چیزی است که در مورد آن وجود دارد. برنامه به صورت خودکار مکان مجازی شما را به کانادا منتقل می کند. اکنون که برنامه را به طور کامل بررسی کردیم اجازه دهید از VPN جدا شوید. ضامن این کار در بالای صفحه اصلی منو است.

تغییر مکانهای مجازی با برنامه Android Opera VPN Android

از Opera VPN بازدید کنید

تست سرعت VPN Opera

تست عملکرد مرورگر

نتایج تست سرعت برای پروکسی Opera VPN در مرورگر نشان می دهد که اگرچه سرعت کمتری وجود دارد ، اما بسیار ناچیز است. در واقع افت از 29.64 Mbps به 27.12 Mbps تنها در حدود 8.5٪ است. بنابراین ، توصیه می کنیم اگر شما یک کاربر مرورگر مشتاق Opera هستید ، در اکثر موارد باید VPN را فعال کنید تا بتوانید ترافیک اینترنت خود را تأمین کنید.

تست سرعت Opera VPN در مرورگر

تست سرعت اندروید

نتایج حاصل از تست عملکرد اندرویدی نشان می دهد که باعث می شود سرعت اتصال را از دست بدهیم. اگرچه 14.45 Mbps برای بسیاری از کارهای آنلاین شما ، از جمله رسانه پخش جریان ، هنوز هم بسیار سریع است. احتمالاً از بین رفتن سرعت اتصال ناشی از چندین عامل است. اولین مورد آن رمزگذاری ترافیک تلفن همراه شما است. مورد دیگر احتمالاً به دلیل بار بیش از حد روی سرور VPN است. این واقعیت دیگری ناشی می شود که بعضی اوقات ما قادر به اتصال به مکان انتخابی خود نبودیم و مجبور شدیم شخص دیگری را بپذیریم یا منتظر بمانیم و بعداً دوباره وصل کنیم..

تست سرعت برنامه اندروید Opera VPN Android

نتایج نشان داد که استفاده از سرویس VPN Opera در تلفن اندرویدی سرعت بارگیری ما را از 27.50 Mbs به 14.45 Mbps کاهش داد. این افت بیش از 47٪ برای سرور ایالات متحده است. از آنجا که این سرعت هنوز هم برای اکثر برنامه ها کافی است و امنیت شما را در WiFis ناشناخته تضمین می کند ، توصیه می کنیم اگر این سرویس انتخاب شده شما باشد ، همیشه با استفاده از Opera VPN متصل شوید. مانند همیشه ، این نتایج می توانند براساس سرعت ISP محلی شما متفاوت باشند ، بنابراین باید سرویس را برای خودتان آزمایش کنید.

ضمیمه: 15 آگوست 2017

Opera VPN نسخه 2.0 برنامه iOS خود را معرفی کرد و اولین تلاش خود برای کسب درآمد از سرویس VPN رایگان آن بود. حساب جدید Opera VPN Gold مزایای زیر را دارد:

 • مسدود کننده ردیاب – از ردیابی تبلیغات در حرکات آنلاین جلوگیری کنید. (این مورد دیگر در برنامه Opera VPN رایگان برای iOS نیست).
 • سرعت سریع تر – سرورهای اختصاص داده شده برای اولویت بندی کاربران پرداخت شده.
 • دسترسی به 10 مکان – کانادا ، آمریکا ، هلند ، آلمان ، سنگاپور ، اسپانیا ، انگلیس ، استرالیا ، فرانسه و ایتالیا.
 • اختصاصی پشتیبانی مشتری – در صورت داشتن هرگونه سؤال از طریق ایمیل آنها را ارسال کنید.

اشتراک طلا شامل یک آزمایشی رایگان 7 روزه با تمام مشخصات طلا و پهنای باند نامحدود است. هزینه خدمات پرداخت شده سالانه 29.99 دلار است و در پایان دوره آزمایشی تغییر می یابد. پرداخت ها پس از تایید خرید به حساب iTunes شما شارژ می شوند.

این اولین سرویس رایگان است که Opera VPN در تلاش است تا از آن استفاده کند اما با توجه به اعلامیه اخیر خود که به برنامه Max Android خود پایان داده است ، ممکن است آخرین آنها نباشد. برنامه های اندروید Max و Opera VPN در همان دستگاه قابل اجرا نیستند. فقط زمان برنامه های آینده آنها را نشان می دهد.

Opera VPN Review: نتیجه گیری

اپرا تقریباً 20 سال در تجارت است. مقر آنها در اسلو ، نروژ مستقر است. شرکتی که مسئولیت سرویس Opera VPN خود را بر عهده دارد ، SurfEasy در تورنتو ، کانادا واقع شده است که دارای قوانین سختگیرانه ای در زمینه حریم خصوصی اینترنت است. طی یک سال گذشته ، Opera VPN رایگان را در مرورگر خود معرفی کرده است. آنها همچنین اپلیکیشن های Opera VPN را برای iOS و Android ایجاد کرده اند. هدف آنها فراهم کردن دسترسی همه افراد به اینترنت مقرون به صرفه ، امن ، خصوصی و بدون سانسور از هرجایی است. آنها یک شبکه کوچک از سرورها در پنج کشور مختلف دارند. سرویس پرداخت شده اخیراً دارای 10 مکان سرور است.

Opera VPN از رمزگذاری داده AES-256 برای ترافیک VPN مرورگر خود استفاده می کند. برنامه iOS آنها از IPSec برای امنیت استفاده می کند و برنامه Android از OpenVPN استفاده می کند. برنامه های آنها همچنین در مسدود کننده ردیاب ساخته شده اند. همه نرم افزارهای سفارشی آنها نصب و استفاده آسان است. آنها دارای ویژگی های مشابهی هستند که منحنی یادگیری Opera VPN را کاهش می دهد. نرم افزار رایگان آنها از طریق انجمن ها و سؤالات متداول پشتیبانی می شود. آنها اخیراً یک سرویس پولی را برای برنامه iOS خود معرفی کرده اند.

آنچه ما بیشتر از این سرویس دوست داشتیم:

 • آنها VPN رایگان را در مرورگر وب Opera برای ویندوز ، Mac OS X و Linux ادغام کرده اند.
 • Opera VPN دارای برنامه های موبایل رایگان برای دستگاه های iOS و Android است.
 • آنها شامل نرم افزار یکپارچه مسدود کننده ردیاب در نرم افزارهای سفارشی خود هستند.

ایده هایی برای بهبود خدمات:

 • پشتیبانی ایمیل ارائه دهید.
 • داده های استفاده کمتر VPN ناشناس را جمع کنید.
 • مکانهای بیشتری اضافه کنید.

ما احساس می کنیم که سرویس Opera VPN در وضعیت فعلی خود مناسب تر برای کسانی است که به امنیت برتر احتیاج ندارند یا ممکن است گاهی اوقات نیاز به استفاده از VPN داشته باشند. با این حال ، آنها یک سرویس بسیار جدید هستند. آنها در حال رشد و گسترش هستند ، بنابراین ما همچنان به دنبال مراقبت از خدمات برای تحولات آینده خواهیم بود.

از Opera VPN بازدید کنید

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me