אילו מדינות רוצות לאסור הצפנה?

ממשלות ארצות הברית, בריטניה והולנד כולן רוצות גישה לדלת האחורית לנתונים מוצפנים. הם רוצים שמקשי ההצפנה יחטפו את התקשורת הפרטית. כפי שתראו ברגע כל מדינה משתמשת בביטחון לאומי כאמצעי לזכות בתמיכה בתקווה לחוקק חוקים חדשים שיעניקו להם גישה חוקית לתקשורת מוצפנת. ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, רוצה לקחת את הדברים צעד אחד קדימה ולאסור את ההצפנה ביחד בבריטניה. סין מתכננת לחייב את כל החברות למסור מפתחות הצפנה עד 2020.


הצפנה בבריטניה

ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, נאמר ברגשותיו כלפי הצפנה. למעשה הוא רוצה איסור הצפנה בבריטניה.  מר קמרון מצביע על אירועי הטרור האחרונים כדי להדגים את הצורך לאסור הצפנה חזקה בבריטניה. כולנו יכולים להבין את הצורך להבטיח את ביטחון האזרחים, אך מה יהיה המחיר אם תסלק את הזכות של כולם לפרטיות בו זמנית. זה משהו שבריטניה מתאבקת בו כבר שנים.

המפלגה השמרנית בבריטניה הציגה את טיוטת הצעת חוק לתקשורת, המכונה גם הצעת החוק של הסנופר, בשנת 2012 וציפה שזה יהיה חוק עד 2014. זה לא הסתדר כשסגן ראש הממשלה, ניק קלג, משך את תמיכתו בהצעת החוק. ההבדל הוא שהמפלגה השמרנית נמצאת כעת בשלטון ומתכננת להחיות את הצעת החוק של הסנופר שתוצג בהמשך השנה. הפעם קשה יותר לסכל את המאמצים שלהם.

הצפנה בארצות הברית

מנהל הלשכה הפדרלית (FBI), ג’יימס קומי ג’וניור, וסגן היועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים, סאלי קוויליאן ייטס, יעידו מחר בפני ועדת שופטת הסנאט. מר קומי עשה בעבר השמיע את דאגותיו על הפעולות שננקטות על ידי חברות טכנולוגיה כדי להגן על פרטיות המשתמשים. הוא מאמין כי לאכיפת החוק הפדרלית צריכה להיות גישה לתקשורת שלך, גם אם הם מוצפנים. ממסיבת עיתונאים של ה- FBI בסתיו האחרון:

“אני מאמין ענק בשלטון החוק, אבל אני גם מאמין שאף אחד במדינה הזו אינו מעבר לחוק”, אמר קומי לכתבים במטה ה- FBI בוושינגטון. “מה שמדאיג אותי זה חברות שמשווקות משהו במפורש כדי לאפשר לאנשים להציב את עצמם מעבר לחוק.”

התגובה של מר קומי הגיעה זמן קצר לאחר שגוגל ואפל הודיעו כי הם כבר לא יבטלו את חסימת ההצפנה במכשירים שלהם. כל אחד מהם הפיק גרסה חדשה למערכות ההפעלה הניידות שלהם, מה שאיפשר לאף אחד חוץ מהמשתמש לפתוח את נעילת הטלפון. יהיה עליכם לבטל את הנעילה בעצמכם אם תאלצו זאת על ידי הרשויות או צו בית משפט. זה הוציא את עמק הסיליקון מהלולאה כשמדובר בגישה למשתמשים מוצפנים.

מר קומי וגברת ייטס צפויים להעיד על החששות של אכיפת החוק שעבריינים יסתתרו מאחורי תקשורת מוצפנת. הם רוצים שהקונגרס יפעל על ידי מתן גישה לאחור למערכות ומכשירים מוצפנים. אולי זה יעזור בהרתעת עבריינים, אבל זה גם יסכן את כל התקשורת שלנו בסכנה. קבוצה של קריפטוגרפים ומדעני מחשבים מכובדים משחררים א עיתון היום אשר יתווה את הסיכונים לאפשר לממשלות כמו ארה”ב ובריטניה גישה לנתונים מוצפנים. בקיצור הם אומרים שברגע שהנתונים לא נמצאים, אין להחזיר אותם לבקבוק. הם מרגישים בחוזקה ששבירת הצפנה תשאיר את כולנו בסיכון.

הצפנה בהולנד

הולנד שומעת את דעת הקהל על הצעת חוק חדשה שתעדכן את המודיעין & חוק הביטחון משנת 2002. שטר חדש תאפשר לממשלת הולנד להכריח ספקי תקשורת למסור מפתחות הצפנה. על פי א הודעה על ידי יועץ האבטחה הטכני ההולנדי, מתיאיס ר. קוט, הצעת החוק החדשה תאלץ מישהו לפענח נתונים או תקשורת:

שירותי המודיעין מורשים להכריח מישהו לעזור לפענח נתונים ב- [מערכת ממוחשבת] … או לסייע בפענוח שיחות, טלקומוניקציה או העברת נתונים …; אם על ידי מסירת מפתחות או אספקת נתונים מפוענחים. אפשרות נוספת להביס את ההצפנה היא השימוש בכוח הפריצה “לפריצה למערכות.

ייקח זמן עד שהצעת החוק החדשה תועמד להצבעה, אך בינתיים יש לציבור בהולנד סיכוי להשמיע את דעתם. אני מקווה שהם ייצאו נגד המעקב החדש בכמויות גדולות ויידעו לממשלה לדעת שהם לא רוצים לגשת לנתונים הפרטיים שלהם באמצעות פענוח.

הצפנה בסין

אפשר לצפות שהסינים ינקטו עמדה חזקה נגד הצפנה. זה נכון לאזרחי סין יחד עם חברות טכנולוגיה זרות. לסין תוכנית חמש שנים לאלץ את כל החברות שעושות עסקים בסין להחליף מפתחות הצפנה. כשנשיא ארה”ב ברק אובמה השמיע דאגות, הגיבה ממשלת סין באומרו כי ארה”ב ובריטניה דוחפות לאותה גישה כבר שנים.

זה מ- א בלומברג עסק מאמר שפורסם מוקדם יותר השנה:

“ממשלות מערב רבות, כולל ממשלות ארה”ב וארה”ב, ביקשו במשך שנים רבות מחברות טכנולוגיה לחשוף את מפתחות ההצפנה שלהן”, אמרה דובר דוברת הקונגרס העממי הלאומי של סין, בבייג’ינג. “צעד זה נועד למנוע ולחקור פעילויות טרור.”

סין מתכוונת לאסור על כל חברה שלא תספק מפתחות הצפנה מתשתית התקשורת שלה עד 2020. זה משאיר פחות מחמש שנים לדיון הבינלאומי להתחמם. בינתיים סין שמחה שאנשי אכיפת החוק ישתמשו בגרסה מוצפנת של מערכת ההפעלה הניידת של עליבאבא לצורך העברת הודעות מאובטחות..

עתיד ההצפנה

היכולת להצפין נתונים ותקשורת היא נושא זכויות אדם. האו”ם פרסם א להגיש תלונה בתחילת השנה על קידוד, אנונימיות ומסגרת זכויות האדם. שאל את מספר המדינות החברות את השאלות הבאות:

  1. האם הזכויות על פרטיות וחופש דעה וביטוי מגנות על תקשורת מקוונת מאובטחת?
  2. בהנחה של תשובה חיובית, עד כמה רשויות ממשלות, העולות בקנה אחד עם חוק זכויות האדם, להטיל מגבלות על הצפנה ואנונימיות.?

אני מציע שתקרא את התגובות המקושרות מהדוח. בקריאת התגובות אתה יכול לדעת מכמה שבמדינות יש יותר ממעט עבודה לעשות בכל מה שקשור לעמדתן בנושא הצפנה. נראה כי חלק מהנשאלים אפילו לא הבינו את השאלות או אולי השתמשו בעגה פוליטית במקום לענות עליהן בפועל.

לעקוב אחרינו @VPNFan לקבלת החדשות האחרונות בנושא פרטיות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map