بررسی پیام رسان تلگرام

هیچ نقدی در مورد مسنجر تلگرام برنامه بدون نگاهی به بنیانگذاران سرویس ، برادران دوروف ، کامل خواهد بود. در سال 2006 ، پاول دوروف به همراه برادر بزرگتر ریاضیدانش نیکولای دوروف VKontakte (VK) ، Facebook Facebook را راه اندازی کردند. تا آوریل 2014 پاول دوروف مدیرعامل VK بود اما شناخته می شد وی با دولت پوتین اختلاف نظرهای عقیدتی داشته است. در سال 2011 ، در میان اعتراضات در مورد انتخاب مجدد پوتین به ریاست جمهوری روسیه ، وی از حذف صفحات اعضای مخالف از VK خودداری کرد و SWAT به درب وی آمد. او آنها را نادیده گرفت و آنها سرانجام حدوداً یک ساعت بعد از خانه خارج شدند.


FSB روسی

تقریباً در همین زمان ، وی و برادرش پروژه تلگرام را برای استفاده شخصی شروع کردند و بدون اینکه فکر کنند آن را در معرض دید عموم قرار دهند. این برادران در تلاش بودند تا مشکل شخصی خود در ارتباطات امن تحت رژیم پوتین را حل کنند ، زیرا این امر توجه بیشتری به اینترنت در روسیه داشت. آنها داستانهایی از اعضای مخالفان سیاسی را شنیده بودند که ارتباطات آنها قطع شده بود. مقامات سپس به تمام اطلاعات شخصی ، حرفه ای و خصوصی خود دسترسی داشتند و می توانند از آن برای تأثیرگذاری بر تصمیماتشان استفاده کنند. پاول نمی خواست چنین اتفاقی برای او و برادرش بیفتد.

در سال 2013 ، با انتشار اسناد اسنودن جزئیات مربوط به نظارت آژانس امنیت ملی (NSA) از شهروندان ایالات متحده و سایر رهبران جهان ، برای پاول آشکار شد که نظارت دولت یک مشکل جهانی و فقط یک روسیه نبوده است. این امر به ویژه در اروپا صادق بود ، در حالی كه بسیاری از مردم از اینكه آیا ارتباطات آنها توسط آمریكا یا سایر سازمانهای اطلاعاتی دولتی نیز تحت نظارت قرار می گیرد ، شك می كنند. در اواسط سال 2013 آنها تصمیم به انتشار عمومی تلگرام گرفتند. تلگرام برای آیفون در تاریخ 14 اوت 2013 راه اندازی شد. آنها رابط برنامه نویسی برنامه نویسی برنامه Telegram (API) و سفارشی آن ساخته شده (توسط نیکلای دوروف) پروتکل رمزگذاری داده به نام MTProto را برای رقابت برای توسعه نسخه اندرویدی باز کردند. در ابتدا ، آنها دو نسخه رقیب برنامه اندرویدی داشتند. نسخه آلفا Telegram برای آندروید در اکتبر 2013 راه اندازی شد. به تدریج ، تعداد بیشتری مشتری در داخل و توسط توسعه دهندگان مستقل با استفاده از بستر باز خود ساخته شده اند..

پروتکل Telegram MTProto

همچنین در سال 2013 ، پاول 88٪ از شرکت خود (VK) متعلق به پوتین را “دوستان” یافت و در دسامبر همان سال تصمیم به فروش سهام خود گرفت. در سال 2014 ، به عنوان یک شوخی احمق آوریل در آوریل ، او به عنوان مدیر عامل VK در تاریخ 1 آوریل استعفا داد ، اما سپس استعفای خود را در 3 آوریل لغو کرد. اگرچه هیچ یک از این کارها به طور رسمی انجام نشده است ، اما سه هفته بعد هیئت مدیره اعلام کرد که وی اخراج شد زیرا وی به طور قانونی استعفا خود را نداد. پاول دید که دیگر هیچ کنترلی بر شرکت خود ندارد و تصمیم گرفت زمان فرا رسیدن آن باشد.

از آن زمان به بعد ، وی و گروه كوچك 12 نفره از متخصصان وی كه شامل برادرش ، برخی از مقطع دکترا و برخی از برنامه نویسان VK نخبه نیز می باشند ، به عنوان سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده در تلگرام خود بهره می گیرند. این گروه بین لندن ، برلین ، ایالات متحده ، سنگاپور و سایر کشورها سفر می کند و به دنبال یک پایگاه متمرکز است که بتواند بدون دخالت دولت ، پروژه های خود را آزادانه توسعه دهد. سرویس پیام رسانی Telegram آنها اکنون بیش از 62 میلیون کاربر دارد و بنیاد الکترونیکی Frontier (EFF) ، گروه حقوق دیجیتالی مستقر در ایالات متحده ، به عملکرد “چت های مخفی” Telegram به هفت نفر از هفت دستگاه خود داد. کارت پیام کوتاه ایمن.  سرویس پیام رسانی منظم آنها فقط چهار نفر از هفت مورد را در همان کارت امتیازی دریافت کرد. ما بررسی خواهیم کرد که چرا این اتفاق در یک لحظه است.

Telegram - کارت امتیاز پیام های ایمن EFF

شرکت تلگرام ، مستقر در برلین و ایالات متحده ، ساختاری کاملاً پیچیده از شرکتهای پراکنده جهانی پوسته دارد که قصد دارد آن را یک قدم جلوتر از احضاریه های هر دولت دیگری نگه دارد. این برنامه مراکز داده و سرورهای مختلف دنیا ، از جمله در لندن ، سان فرانسیسکو ، سنگاپور و هلسینکی را اجاره می کند. الگوی شرکت آنها در حال حاضر غیر انتفاعی است زیرا تمام بودجه از طریق صندوق دیجیتال قلعه پاول انجام می شود. آنها متعهد به پیام رسانی سریع و ایمن هستند که از تبلیغات استفاده نمی کنند و اکنون و برای همیشه 100٪ رایگان است. اگر همیشه به پول احتیاج داشته باشند می گویند که از کاربران خود برای کمک مالی سؤال می کنند اما انتظار دارند با استفاده از توسعه شخص ثالث پلت فرم تلگرام در آینده درآمد کسب کنند.

بنابراین ، تلگرام چیست؟ Telegram یک برنامه پیام رسانی موبایل و دسک تاپ مبتنی بر ابر است که روی قابلیت اطمینان ، سرعت و امنیت متمرکز است. آنها تقریباً برای هر سیستم عامل نرم افزارهای بومی دارند. می توانید از طریق تلگرام در تلفن های هوشمند ، تبلت ها و حتی رایانه ها استفاده کنید. آنها برنامه هایی برای iOS (6 و بالاتر) ، Android (2.2 و بالاتر) و Windows Phone دارند. همچنین می توانید از نسخه وب Telegram آنها در Firefox ، Safari و Google Chrome استفاده کنید. آنها همچنین دسک تاپ برای دسک تاپ دارند که شامل ویندوز ، Mac OS X و Linux است. همانطور که مشاهده می کنید آنها از رایج ترین دستگاه ها پشتیبانی می کنند.

برنامه های تلگرام

حال اجازه دهید ویژگی های تلگرام را بررسی کنیم. همانطور که قبلاً گفتم Telegram یک برنامه پیام رسانی سریع و ایمن مبتنی بر ابر است که تا حدودی یک تقاطع بین یک برنامه پیام کوتاه / پیام کوتاه و یک سرویس ایمیل در اجرای آن است. این مرکز برای افزایش سرعت و قابلیت اطمینان شبکه ، مراکز داده و سرورهای غیرمتمرکز را غیرمتمرکز کرده است. علاوه بر این ، کاربران و تلگراف های رمزگذاری شده در تلگرام بر روی سرورهای جداگانه ای نگه داشته می شوند که کلیدهای رمزگذاری روی سرورها در سایر حوزه های قضایی نگهداری می شوند. این به محافظت از کاربران آنها در برابر درخواست های هر دولت کمک می کند.

با پیام رسان معمولی تلگرام می توانید

مسنجر تلگرام

 • ارسال پیام های رمزگذاری شده با استفاده از سرویس گیرنده / سرور و سرور / مشتری 256 بیتی متقارن AES ، 2048 رمزگذاری RSA
 • دستگاه های نامحدود همزمان را وارد کنید
  • تأیید اعتبار دو مرحله ای برای ورود به دستگاه های جدید
  • از رایانه ها ، لپ تاپ ها ، iPad ها ، تبلت ها ، تلفن های همراه (Windows ، iOS ، Android) و حتی ساعت اپل استفاده کنید
 • همگام سازی گپ های خود را در تمام دستگاه های خود انجام دهید.
 • از مکانهای از راه دور وصل شوید
 • دوستان و گروه ها را به تلگرام دعوت کنید
 • هماهنگی ارتباطات گروهی تا حداکثر 200 عضو
  • برای پاسخ به عضو ضربه بزنید
  • برای وارد کردن عضو به چتusername ، نام کاربری را ذکر کنید
  • از #hashtag ها برای ردیابی موضوعات با جستجو استفاده کنید
  • پیام ها را با نظرات به اعضا ارسال کنید
 • انتشار تا حداکثر 100 مخاطب در یک زمان
 • از ست های برچسب گرافیکی سفارشی مانند حیوانات استفاده کنید و برای ساخت برچسب های خود از ربات استفاده کنید
 • برای قفل کردن و رمزگذاری پایگاه داده محلی Telegram در دستگاه ، یک کد عبور برنامه را تنظیم کنید
 • را انتخاب کنید چه کسی می تواند آخرین بار دیده شده خود را در دستگاه های iOS و Android دسترسی داشته باشد
 • به راحتی شماره تلفن خود را در تلگرام و حساب خود تغییر دهید و تمام داده های ابر به شماره جدید منتقل می شوند.
 • پیوندهای نام کاربری را با دوستان و همکاران تجاری به اشتراک بگذارید telegram.me/yourusernamehere
  • تلگرام را باز می کند
  • با آن کاربر گپ ایجاد می کند
 • دسترسی به قسمت جستجوی جهانی و دریافت نتایج فوری – مخاطبین ، گفتگوها ، گروه ها ، نام کاربری یا پیام ها
 • به اشتراک گذاشتن پرونده ها تا 1.5 گیگابایت و دسترسی از هر دستگاهی
 • کاربران iOS می توانند اسناد موجود خود را به راحتی مستقیماً از سرویسهای ابری مانند iCloud ، DropBox ، Google Drive و دیگران با استفاده از منوی “ارسال پرونده” به اشتراک بگذارند.
 • نادیده گرفتن اعلان ها از مخاطبین یا گروه ها
 • با ضربه زدن روی پیوند آن ، رسانه هایی را از سرویس هایی مانند YouTube ، Vimeo یا SoundCloud به طور مستقیم از تلگرام پخش کنید
 • از ویرایشگر عکس داخلی در دستگاه های iOS و Android و همچنین تقویت خودکار عکس استفاده کنید
 • با استفاده از bot API و بستر Telegram ربات های خود (اکانت های AI Telegram که توسط نرم افزار اداره می شوند) ایجاد کنید

دومین راهی که کاربران تلگرام iOS و اندروید می توانند پیام ارسال کنند از طریق “چت مخفی” است

چت مخفی تلگرام

 • به گپ یک به یک اجازه دهید که در آن همه پیام ها با یک کلید رمزگذاری شده فقط در دستگاه های شرکت کنندگان گپ رمزگذاری شوند. از این رو نتیجه می گیرد که هیچ شخص ثالثی نمی تواند محتوای اصلی را بدون دسترسی به یکی از این دستگاه ها مشاهده کند.
 • با افزودن رمزگذاری مشتری / مشتری با تولید کلیدهای متقارن با استفاده از کلیدهای امنیتی ، پیام پیام انتهایی را به شما ارائه می دهیم دیفی هلمن پروتکل برای هر دو سرویس گیرنده / گیرنده علاوه بر رمزگذاری عادی مشتری / سرور
 • از تایمرهای خود تخریب (1 ثانیه تا 1 هفته) پشتیبانی کنید تا به طور خودکار پیام از هر دو سرویس گیرنده / گیرنده حذف شود
  • شمارش معکوس برای عکس ها ، فیلم ها و پیام های صوتی با تایمر کوتاه خود تخریب (1-60 ثانیه) فقط پس از اولین بار باز می شوند
  • عکس هایی با تایمر کوتاه خود مخرب را می توان در حالت “شیر نگه داشتن و نگه داشتن” مشاهده کرد
  • در صورت گرفتن عکس از دریافت کننده عکس ، با تایمرهای خود مخرب اطلاع رسانی ارسال می شود
 • با تغییر دادن کلیدها به صورت دوره ای ، از رازداری رو به جلو برای پیام ها پشتیبانی کنید
 • در حال حاضر فقط در دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می شود
 • از هیچ فضای ذخیره ای ابری برخوردار نیست ، بنابراین فقط در دستگاه های مبدأ آنها قابل دسترسی است

در پایان ، تلگرام دارای یک API منبع آزاد و پلتفرم مشتری با یک شبکه سمت سرور اختصاصی است و توسعه شخص ثالث برنامه ها و همچنین مشتری های جدید را ترغیب می کند که می توانید آنها را بصورت رایگان بفروشید یا به آنها هدیه دهید. تمام داده ها ، صرف نظر از نوع ، به همان روش رمزگذاری می شوند – خواه متن ، رسانه یا پرونده. رمزگذاری آنها مبتنی بر رمزنگاری AES متقارن 256 بیتی با رمزنگاری RSA 2048 است و از تبادل کلید امن Diffie-Hellman برای جلسات “گپ ایمن” استفاده می کند. تلگرام از نظر تعداد کل کاربران هنوز از محبوب ترین سرویس پیام رسانی WhatsApp عقب مانده است ، اما به دلیل لیست گسترده ای از ویژگی های سفارشی کاربر پسند ، و همچنین روند رو به رشد عموم مردم به سمت ارتباطات امن تر با توجه به اخیر ، همچنان رو به رشد است. افشای اخبار تلگرام یک سرویس پیام رسانی مبتنی بر ابر ابری قابل اعتماد ، سریع و ایمن است اما رشد مداوم آن به توانایی کاربران در گرفتن دوستان و همکاران تجاری خود برای تغییر سرویس به این سرویس بستگی دارد زیرا فقط پیامهای بین کاربران تلگرام را پشتیبانی می کند.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map