بگذارید با بررسی این موضوع که چرا همه ما به یک سرویس متن رمزگذاری شده برای زندگی روزمره خود نیاز داریم ، بررسی خود را از TextSecure آغاز کنیم. همانطور که بسیاری از شما احتمالاً می دانید ، پیام های متنی که از طریق تلفن ما ارسال می کنیم ایمن نیستند. تلفن های هوشمند ارتباطات غیر صوتی (متن ، فیلم ، صوتی و غیره) را با استفاده از پیام کوتاه و MMS ارسال می کنند (سرویس پیام کوتاه) و (سرویس پیام رسانی چندرسانه ای) SMS برای پیام های حداکثر 160 نویسه استفاده می شود. MMS برای پیام های بزرگتر از این با حداکثر تنظیم شده توسط شرکت مخابراتی استفاده می شود و شامل متن ، عکس ، فیلم و فیلم های صوتی است.

مسنجر TextSecure

معمولاً این پیامها در دستگاههای Android با استفاده از رمزگذاری Subpar یا فقط متن ساده ارسال می شود و توسط هر کسی که به آنها دسترسی داشته باشد قابل خواندن است. این پیام ها معمولاً به یک مرکز پیام رسان حامل ارسال می شوند و در صورت استفاده از همان حامل ، به گیرنده ارسال می شود. اگر گیرنده از همان حامل ارسال کننده استفاده نمی کند ، آنها از طریق اینترنت برای شرکت گیرنده گیرنده ارسال می شوند که پس از آن به گیرنده می فرستد. بعضی اوقات این پیامها برای ارسال در صورت عدم دسترسی گیرنده ذخیره می شوند.

همانطور که می بینید ، فرصتی کافی برای شخصی وجود دارد که بتواند متن مورد نظر خود را از دستگاه تلفن همراه خود رهگیری کند. پیام کوتاه و MMS همیشه با آنها مشکل داشته اند اسپم و کلاهبرداری زیرا هیچگونه احراز هویت لازم برای ارسال و دریافت آنها نیست. علاوه بر این ، این پیام ها به صورت ساده در دستگاه شما ذخیره می شوند تا هرکسی که به تلفن شما دسترسی دارد ، بتواند آنها را بخواند. TextSecure می تواند به حل بسیاری از این مشکلات کمک کند.

همه این مشکلات حتی قبل از اینکه فاش شود این وجود داشته است NSA جاسوسی از تو بود بنابراین همانطور که می بینید که آیا می خواهید متن خود را با همکاران ، دوستان یا خانواده خصوصی نگه دارید ، باید داده ها را رمزگذاری کنید و بتوانید گیرنده را تأیید کنید. این دقیقاً به همین دلیل است که Whisper Systems برای تأمین پیام کوتاه و خصوصی برای همه ایجاد شده است.

Whisper Systems یک راه اندازی امنیتی کوچک بود که با همکاری Moxie Marlinspike (نام مستعار) و استوارت اندرسون در سال 2010 بنیانگذاری شد. این برنامه برای ارسال و دریافت پیام های نوشتاری رمزگذاری شده در ماه مه 2010 یک برنامه پیام رسانی متنی با نام TextSecure Private Messenger منتشر کرد. در نوامبر 2011 سیستم ها و دو بنیانگذار با استعداد آن توسط توئیتر به منظور تقویت تیم امنیتی خود به دست آمد. در نتیجه ، TextSecure آفلاین شد. در دسامبر 2011 ، توییتر TextSecure را به عنوان یک برنامه رایگان و منبع باز با مجوز عمومی نسخه 3 (GPLv3) منتشر کرد .

چک لیست سیگنال / RedPhone EFF

در ژوئن 2014, کارت امتیاز پیام رسانی ایمن, یک پروژه از بنیاد الکترونیکی مرزی (EFF) از برنامه 7 Whackper Systems 7 از 7 بررسی ، به برنامه تلفن همراه Android برای TextSecure داد. آنها چک هایی را برای رمزگذاری در حمل و نقل ، رمزگذاری شده دریافت کردند تا ارائه دهنده نتواند آن را بخواند ، راهی برای تأیید هویت مخاطبین ، ارائه اسرار ارتباطات گذشته در صورت به خطر انداختن کلیدها ، کد باز برای بررسی مستقل است. طراحی امنیتی بطور صحیح مستند شده است ، و اینکه اخیراً کد آن ممیزی شده است. برنامه TextSecure رایگان و منبع آزاد است.

از TextSecure بازدید کنید

متن امن با TextSecure برای Android

اکنون اجازه دهید بررسی خود را درباره برنامه تلفن همراه TextSecure از Open Whisper Systems آغاز کنیم. TextSecure در سیستم عامل محبوب جایگزین Android اجرا شده است CyanogenMod.  دستگاه های Android با CyanogenMod نصب شده بر روی آنها ، همه با برنامه TextSecure سازگار هستند. کاربران CyanogenMod می توانند از هر برنامه پیامکی استفاده کنند و همچنان از امنیت و حریم خصوصی اضافی که توسط TextSecure تهیه می شود بهره مند شوند. CyanogenMod تأیید کرده است پایگاه کاربر 10 میلیون با حدود 20 میلیون کاربر تخمین زده شده در طبیعت (کاربران برای ثبت سیستم عامل لازم نیست). TextSecure همچنین با WhatsApp فیس بوک پیاده سازی شده است اما به گونه ای که با کاربران TextSecure سازگار نیست و رمزگذاری نمی تواند تأیید شود زیرا کد منبع بسته است.

TextSecure یک برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده با منبع آزاد و آزاد برای آندروید است که تحت مجوز GPLv3 منتشر شده است. TextSecure به کاربران امکان می دهد پیام های متنی رمزگذاری شده به پایان ، پیام های صوتی ، عکس ها ، فیلم ها ، اطلاعات تماس ، و طیف گسترده ای از شکلک ها را از طریق اتصال داده بین کاربران TextSecure ارسال کنند. پیام های TextSecure با پیام های ارسال شده از Signal برای iOS نیز سازگار است. این اجازه را به کسانی که با TextSecure در تبادل Android دارند پیامهایی رمزگذاری شده با کاربرانی که برنامه Signal را در تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی iOS خود اجرا می کنند ، ایمن نمی کنند همچنین می توان از TextSecure برای ارسال و دریافت استفاده کرد پیامک و MMS رمزگذاری نشده, با کاربرانی که برنامه TexSecure یا Signal نصب نشده اند. از رمزگذاری نهایی به پایان استفاده می کند و محرمانه بودن ، رازداری در آینده و تأیید هویت غیرقابل انکار را فراهم می کند تا کلیه پیام های فوری را برای کاربران TextSecure و Signal تأمین کند. همچنین به شما امکان می دهد از رمز عبور برای رمزگذاری پیام ها در دستگاه خود استفاده کنید. TextSecure در حال حاضر با رایانه های لوحی Android سازگار نیست.

پروتکل پیام رسانی رمزگذاری شده TextSecure یک پروتکل رمزگذاری شده پایان به پایان با ضمانت قابلیت انکار و پنهان کاری سطح پیام است. خارج از ضبط (OTR) پیام رسانی. از یک کلید زودگذر Curve25519 ، رمزگذاری بیتی AES-256 و احراز هویت HMAC-SHA256 به عنوان اولیه اولیه رمزنگاری استفاده می کند. پروتکل TextSecure یک مشتق از OTR است که تفاوت عمده آن در استفاده از کلیدهای رمزنگاری منحنی بیضوی (ECC) است. پروتکل OTR از کلیدهای DSA استفاده می کند که مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) تأیید شده است. درمورد NSA اختلاف نظر وجود داشته است پشت درهای کلیدهای NIST اما هنوز به طور قطعی اثبات شده است. مدیریت کلید توسط اداره می شود آکسولوتل, موش صحرایی رمزنگاری که توسط Moxie Marlinspike و Trevor Perrin ساخته شده است. این یک درجه از “رازداری در آینده” برای پیام های شما فراهم می کند. نسخه 2 از TextSecure از هیچ گونه تغییر در کلیدهای هدر از رکوردهای axolotl و سوابق protobuf استفاده نمی کند.

نصب برنامه TextSecure در تلفن Android شما آسان است:

 • مرحله 1 – دانلود کنید TextSecure از فروشگاه Google Play برنامه بگیرید و آن را نصب کنید
  • روی “نصب” ضربه بزنید و با انتخاب “پذیرش” شرایط خدمات (مجوز برنامه) را بپذیرید.
  • برنامه به صورت خودکار بارگیری و نصب خواهد شد.
  • توجه – اگر شما با مجوزهای برنامه موافق نیستید ، نصب لغو می شود.
 • مرحله 2 – پیکربندی و تنظیم اولیه
  • تلفن خود را ثبت کنید – وارد کشور خود شوید (جایی که سیم کارت خریداری شده است) و شماره تلفن و ثبت نام مطبوعات (اختیاری)
   • برای تأیید ثبت نام خود ، یک پیامک SMS با کد 6 رقمی دریافت خواهید کرد
   • در صورت عدم دریافت پیامک ، می توانید صدای صوتی خودکار 6 رقمی را بشنوید.
   • ثبت نام خود را تأیید کنید
 • پیام های پیام کوتاه فعلی را به پایگاه داده رمزگذاری شده وارد کنید
 • برنامه پیام رسانی پیش فرض خود را TextSecure کنید
 • برای رمزگذاری داده های محلی خود عبارتی ایجاد کنید
  • این داده های شما را به صورت محلی در دستگاه شما و همچنین در هنگام گذر رمزگذاری می کند.
  • توجه – اگر این مرحله را جست و جو کنید ، پیام های شما هنوز در هنگام انتقال اما در دستگاه محلی شما رمزگذاری می شوند
  • پس از یک دوره عدم تحرکی که تعیین کرده اید ، از TextSecure به طور خودکار قفل کنید

در زیر چند تصویر از برنامه TextSecure در عمل است. تصویر آخر ایجاد گروه با استفاده از برنامه را نشان می دهد.

پیام رسان خصوصی TextSecure

اکنون می توانید با انتخاب آنها از لیست تماس خود ، پیام ایمن را برای دوستان و خانواده خود آغاز کنید. اگر هم شما و هم دوست شما از TextSecure برای Android یا Signal برای iOS استفاده می کنید ، پیام ها به صورت خودکار رمزگذاری شده در اینترنت ارسال می شوند. در غیر اینصورت ، اگر گیرنده شما TextSecure یا Signal نداشته باشد ، پیام به صورت پیام رمزگذاری نشده بر روی پیامک ارسال می شود. پیام های TextSecure ارسال شده از طریق اینترنت ایمن از پس زمینه آبی برخوردار هستند و پیام های ارسال شده از طریق پیام کوتاه دارای پس زمینه سبز هستند. فشار دادن و نگه داشتن دکمه ارسال آبی صفحه نمایش گزینه ها را ایجاد می کند تا به شما امکان می دهد نحوه ارسال پیام خود را انتخاب کنید. TextSecure 2.7.0 و بالاتر فقط رمزگذاری را از طریق انتقال متن TextSecure یا پیام کوتاه / پیام کوتاه پشتیبانی می کند. سرورهای Open Whisper System هرگز دسترسی ندارند زیرا کلیدها به صورت محلی روی دستگاه شما نگهداری می شوند و داده های شما را ذخیره نمی کنند.

از دیگر ویژگی هایی که این برنامه دارد ، امکان ایجاد گروه هایی از مخاطبین شما برای ارسال پیام های گروهی است. به طور مشابه با ارسال پیام های فردی ، اگر کسی در گروه شما TextSecure یا Signal نداشته باشد ، این پیام با استفاده از MMS ارسال می شود. پیام دیگر برای همه اعضای گروه رمزگذاری شده در اینترنت ارسال می شود. TextSecure به شما امکان می دهد تا تصاویر ، فیلم و فایل های صوتی را به مخاطبین خود ارسال کنید. سرانجام می توانید هویت گیرندگان خود را با استفاده از فناوری اثر انگشت آنها تأیید کنید.

نقد و بررسی TextSecure: نتیجه گیری

Open Whisper Systems یک پروژه داوطلبانه و با بودجه خصوصی در جامعه است که به دلیل نیاز به برنامه های امن و آسان برای استفاده خصوصی برای توده ها ، افزایش یافته است. یکی از پروژه هایی که هم اکنون از آن پشتیبانی می کند ، پیام رسان خصوصی TextSecure برای اندروید است. این برنامه راهی به کاربران اندرویدی می دهد تا اطمینان حاصل شود که تمام پیام های متنی آنها خصوصی و ایمن است. این برنامه به کاربران TextSecure اجازه می دهد تا پیام های رمزگذاری شده را به سایر TextSecure برای کاربران Andriod یا سیگنال برای کاربران iOS ارسال کنند. همچنین به آنها امکان می دهد هویت گیرنده پیام را با استفاده از فناوری اثر انگشت آن تأیید کنند. بنابراین هرکسی که یکی از برنامه های فوق را داشته باشد می تواند پیام های متنی ایمن ، رمزگذاری شده ، تصاویر ، فیلم ها یا فایل های صوتی را با استفاده از Wi-Fi یا داده از طریق اینترنت برای دیگران که از برنامه ها نیز استفاده می کنند ، ارسال کند. این امر به آنها اجازه می دهد تا پس انداز کنند زیرا از پرداخت پیامک و MMS احتمالی جلوگیری می کنند.

برنامه TextSecure ظاهراً با لیست مخاطبین آندریود یکپارچه شده است تا هرکسی بتواند به راحتی از آن استفاده کند. تمام پیام های متنی بین برنامه هایی که دارای برنامه های فوق هستند ، قبل از ارسال به گیرنده مورد نظر خود به صورت پیش فرض رمزگذاری می شوند. از آنجا که این رمزگذاری در دستگاه محلی اتفاق می افتد ، حتی سرورهای Open Whisper Systems نمی توانند این پیام را ببینند و آنها داده های شما را ذخیره نمی کنند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید ارتباط شما خصوصی و ایمن است. اگر گیرنده یكی از برنامه های فوق الذكر را نصب نكرده باشد ، آنگاه با استفاده از پیامك یا MMS رمزگذاری نشده ارسال می شود. این باعث می شود آن را به عنوان یک برنامه جایگزینی برای برنامه پیام رسانی منظم Android مناسب کنید. TextSecure تحت مجوز عمومی نسخه 3 (GPLv3) رایگان و متن باز است. Open Whisper Systems در حال حاضر مشغول توسعه یک پسوند مرورگر TextSecure است. اگر تلفن Android دارید ، توصیه می کنیم این برنامه را برای خودتان امتحان کنید و حریم شخصی را که قبلاً هنگام پیامک با خانواده و دوستان خود داشتید بازیابی کنید.

از TextSecure بازدید کنید

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me