یاهوبه سختی یک هفته بدون سرخط جدید می گذرد تا آخرین هک را مورد توجه قرار دهد. در مورد هک رمز عبور یاهو ، این اخبار از زمان سرقت داده ها در سال 2014 بسیار قدیمی بودند. با این وجود تیم در یاهو دو سال طول کشید تا هک را فاش کند. در این میان بیش از 500 میلیون کاربر یاهو آسیب پذیر بودند. فکر نمی کنم تصور کنید که شرکت های دیگر رویکرد مشابهی را تصور می کنند ، کار سختی نیست. شاید سایت هایی وجود داشته باشند که حتی هک هایی را برای محافظت از شرم و شرمندگی عمومی نشان نمی دهند. درسهای زیادی وجود دارد که می توانید از هک یاهو یاد بگیرید. نکته اول این نیست که به دیگران اعتماد کنید تا هویت آنلاین خود را تأمین کنید.

چگونه می توانید از هویت و اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین محافظت کنید؟ در مورد آخرین هک یاهو ، مهاجمان با یک گنجینه اطلاعات اطلاعات را از بین بردند. کاربران یاهو نام ، آدرس ایمیل ، شماره تلفن و تاریخ تولد خود را به سرقت برده بودند. این هک حتی سؤالات امنیتی و پاسخ ها را نیز در معرض دید قرار داد. این به خودی خود وحشتناک است. مسئله بزرگتر ناشی از استفاده مجدد مردم از رمزهای عبور و سوالات امنیتی در وب سایتها است. این می تواند شما را بدون هیچ گونه هشداری در معرض حمله قرار دهد. سایت مورد نظر نیازی به هدف هک نیست. شما به سادگی از همان اعتبارنامه در هر دو سایت استفاده می کنید. شاید فکر کرده باشید که در گذشته خوب بود اما قطعاً دیگر امن نیست. الان مدتی نبوده است.

درس اول – از رمزهای عبور مجدد استفاده نکنید

اولین درس هک یاهو استفاده از همان رمز عبور یا سوالات امنیتی در چندین سایت نیست. من می فهمم که راحت تر گفته می شود. همه ما اطلاعات کافی برای یادآوری داریم. رمزعبور متفاوت برای هر وب سایت می تواند یک چالش باشد. در پاسخ ، به نظر می رسد بیشتر مردم نیاز را درک می کنند اما هنوز از عبارات استفاده مجدد استفاده می کنند. ما منتظر جایگزین های رمز عبور هستیم که مطمئناً در آینده به وجود می آیند. در ضمن پیشنهاد میکنم از a استفاده کنید مدیر رمز عبور برای پیگیری همه حسابهای خود.

درس دوم – از سوالات امنیتی استفاده مجدد نکنید

در مورد سؤالات امنیتی ، استفاده مجدد از آنها دشوار است زیرا وب سایت ها اغلب لیستی از سوالات متداول را تهیه می کنند. این منطقه نگرانی بسیاری از کاربران آگاه در زمینه امنیت است. چند روش برای به حداقل رساندن ریسک شما وجود دارد. گزینه اول استفاده از سؤالات امنیتی هنگام استفاده از گزینه نیست. همچنین می توانید از تأیید هویت دو عاملی یا روش تأیید دیگری مانند متن یا تلفن استفاده کنید.

درس سوم – کلمات عبور قوی را ایجاد و استفاده کنید

این یک چیز است که به کسی بگویید از رمزهای عبور قوی استفاده کند اما این یک چیز دیگر است که کلیه آنچه شما موعظه می کنید تمرین کند. تعریف یک رمزعبور قوی می تواند بین وب سایتها متفاوت باشد. حداقل توصیه می کنیم یک رمز عبور با 8 یا بیشتر کاراکتر ایجاد کنید. شخصیت 9-12 امنیت ظاهری بهتری را ارائه می دهد. حتما حروف بزرگ ، کوچک و اعداد و حداقل یک شخصیت خاص را درج کنید. از کلمات یا اصطلاحات یک فرهنگ لغت استفاده نکنید و از حدس زدن اطلاعاتی مانند تاریخهای مهم ، به راحتی دور شوید. می توانید از تولید کننده رمز عبور برای ایجاد گزینه های امن تر.

در مورد وب سایت هایی که به شما اجازه نمی دهند شخصیت های مورد استفاده در رمز عبور خود را تغییر دهید ، چطور؟ شما هنوز هم وب سایت هایی را اجرا می کنید که به شما امکان استفاده از شخصیت های خاص را نمی دهند. اولین کاری که ما توصیه می کنیم این است که قدمی به عقب بردارید و توجه داشته باشید که سایت برای شما مهم است. اگر می توانید بدون آن کار کنید ، بدنبال گزینه های مطمئن تر باشید. با گذشت زمان ، من فکر می کنم خواهید دید که شرکت های بیشتری شرایط رمز عبور خود را بهبود می بخشند. در ضمن این به عهده شماست.

درس چهارم – از تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید

وقتی امنیت می آید ، احراز هویت بیشتر می شود. هر زمان ممکن است توصیه می کنیم برای اضافه کردن لایه دیگری از حفاظت امنیتی ، از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید برخی سایت ها از سؤالات امنیتی به عنوان عامل دوم استفاده می کنند. خواهید فهمید که بسیاری از موسسات مالی و حتی سایتهای محبوب مانند Google حتی بهتر ارائه می دهند احراز هویت دو عاملی. برخی از شرکت ها مانند Paypal و ETrade یک نشانه سخت افزاری را برای شما ارسال می کنند. دیگران از چیزی مانند برنامه Google Authenticator استفاده خواهند کرد. در هر صورت کد وارد شده به نشانه یا تلفن خود را برای ورود به سیستم وارد خواهید کرد. این امر دسترسی هکرهای احتمالی را به حساب شما حفظ می کند. آنها به رمز عبور شما و همچنین کد یک بار ارسال شده به دستگاه شما هنگام ورود به آن احتیاج دارند.

درس پنجم – داده های خود را رمزگذاری کنید

آیا می دانید وارد کردن نام کاربری و رمزعبور خود در حالی که در یک شبکه عمومی WiFi هستید می تواند شما را در معرض دید قرار دهد؟ اگر نتوانید داده های خود را رمزگذاری کنید ، یک مهاجم می تواند اطلاعات شخصی شما از جمله گذرواژه را ضبط کند. راه حل استفاده از a است VPN در هر زمان که به یک شبکه نا امن وصل شوید. این می تواند شامل کافی شاپ در گوشه و کنار ، فرودگاه یا هتل باشد. هر زمان مطمئن نیستید قبل از انجام آنلاین کاری ، به سرور VPN متصل شوید. اجازه ندهید که کلمه “VPN” شما را بترساند. بسیاری از افراد از VPN های شرکت هستند. این فرق دارد. خدمات VPN شخصی مانند IPVanish بسیار آسان برای استفاده آنها برنامه های ساده ای برای دسک تاپ و موبایل دارند. تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی یک دکمه و اتصال به یک سرور VPN است. از آنجا می توانید وب را مرور کنید و برنامه ها را به صورت عادی باز کنید ، بدون اینکه رمزگذاری شده باشید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me