شبکه خصوصی Firefoxموزیلا و مرورگر فایرفاکس اکنون مدتی است که در دسترس هستند. در طول نسخه های مختلف ، آنها تمام تلاش خود را کرده اند که محافظت از کاربران مرورگر خود را ، همه به صورت رایگان. با این حال ، مرحله منطقی بعدی در محافظت از کاربران ، محافظت از اعضا با اتصال آنها به یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) است. برای اولین بار ، موزیلا با شرکت VPN همکاری کرده است, ملواد, برای ارائه یک محصول پرداخت شده برای محافظت از سطح دستگاه. آنها آن را “FPN” می نامند. همانطور که می توانید حدس بزنید ، این مخفف شبکه خصوصی Firefox است. ظاهراً ملاوند از همان میزان فداکاری برای محافظت از حریم شخصی کاربران برخوردار است. در زمان این بررسی ، نسخه پرداخت شده فقط برای دسک تاپ های ویندوز 10 در دسترس است. با این حال ، سیستم عامل های دیگر به زودی معرفی می شوند. محافظت از سطح مرورگر (در اصل یک پروکسی) و همچنین محافظت از سطح دستگاه هنوز در مراحل ابتدایی خود است ، بنابراین ما می توانیم اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم..

قیمت گذاری

FPN در 2 نسخه ارائه می شود. یکی از آنها به طور موثر یک پروکسی رایگان است ، در حالی که دیگری محافظت کامل از دستگاه را با هزینه 4.99 دلار در ماه در اختیار شما قرار می دهد و ابتدا باید به لیست انتظار بپیوندید. معلوم نیست که آیا آنها قصد دارند VPN را برای یک سرویس طولانی تر از فقط یک ماه در یک زمان ارائه دهند. به خاطر داشته باشید که اگر قصد استفاده از برنامه افزودنی مرورگر را دارید ، شما فقط به جلسات 12 ساعته محدود خواهید شد و باید یک حساب Mozilla ایجاد کنید. البته این تا زمانی است که در بتا است.

قیمت گذاری FPN

امکانات

پروکسی FPNاکنون ، در مورد آنچه در محصولات مرورگر و تمام دستگاه دریافت می کنید صحبت خواهیم کرد. باز هم ، این محصولات هنوز جدید هستند ، بنابراین مواردی وجود دارد که به طور کامل کار نمی کنند. برای محصول سطح مرورگر ، اگر قبلاً آن را ندارید ، باید یک حساب Mozilla ایجاد کنید. پس از آن ، افزونه را به مرورگر Firefox خود اضافه می کنید. پس از انجام این کار ، بر روی نمادی که با فلش قرمز به آن اشاره می کنیم ، کلیک می کنید. این صفحه نمایش را در سمت راست مشاهده خواهید کرد. برای شروع فرایند و استفاده از یکی از پاس های طولانی ساعت خود برای آزمایش آن ، کافی است برای فعال کردن آن ، نوار لغزنده را به سمت راست حرکت دهید. در زمان نوشتن ، پروکسی همان کاری را که قرار است انجام دهد انجام می دهد. با این حال ، هنگامی که آزمایش کردیم ، توانستیم پروکسی را بشکنیم. به محض اینکه آزمون را اجرا کردیم ، پروکسی خاموش شد. مطمئناً این مسئله برطرف خواهد شد ، اما شما ممکن است حداقل در مراحل اولیه با همین مسئله روبرو شوید. محافظت کامل از دستگاه داستانی متفاوت است. این محصول همکاری با مولود VPN است. برخی از ویژگی ها عبارتند از:

  • امکان اتصال حداکثر 5 دستگاه به طور همزمان
  • 30+ کشور در دسترس است
  • رمزگذاری سیم بند
  • برنامه های تلفن همراه سفارشی
  تونلر Anonabox و بررسی حرفه ای

کنسول مشتری FPNمی بینید که حتی مشتری FPN نیز ساده است. پس از انتخاب سرور در یکی از کشورهای 30+ ، شما به سادگی کشویی را به موقعیت ON منتقل می کنید. در حالی که ویژگی های مشتری عالی هستند ، “پروتکل رمزنگاری Wireguard” گزینه جالبی برای تکنیک رمزگذاری است. همانطور که از نظر موزیلا به امنیت توجه می شود ، استفاده از یک پروتکل نسبتاً آزمایش نشده و بدون نظارت نسبت به روشهای آزمایش شده و واقعی بسیار خارق العاده است. گفته می شود ، مزایایی که Wireguard نسبت به استاندارد طلا دارد (OpenVPN) دارد. كد نوشتن Wireguard نسبت به OpenVPN كم وزن تر است. در تئوری ، این باید سریعتر عمل کند و عملکرد بهتری داشته باشد. علاوه بر این ، از منابع کمتری در رایانه شما استفاده می کند. به این ترتیب ، شما می توانید کارهای بیشتری انجام دهید بدون اینکه دچار تاخیر شوید. یک سوال بزرگ ما این است که پروتکل برای نسخه های موبایل برنامه ریزی شده است؟ در این زمان ، این سؤال وجود دارد که فناوری علاوه بر ویندوز ، بر روی سیستم عامل های دیگر نیز چقدر کار خواهد کرد.

تست سرعت مرورگر شبکه خصوصی Firefox

تست سرعت مرورگر FPNسرعت با هر VPN یا پروکسی بسیار مهم است. از آنجا که پراکسی ها واقعاً ترافیک را مجدداً مسیریابی نمی کنند ، نباید تعجب آور باشد که فقط مقدار کمی تلف در سرعت وجود دارد. البته ، همانطور که ما می توانیم نسخه کامل دستگاه را تست کنیم ، نتایج آن تست را نیز به شما نشان خواهیم داد. در اینجا تست سرعت ما از نسخه مرورگر است. وقتی مشتری FPN VPN را آزمایش کردیم ، نتایج ما به اندازه مطلوب نبود. در این تصویر می توانید از دست دادن سرعت قابل توجه استفاده کنید. البته هنوز هم سریع است ، اما بیش از 75 درصد سرعت از دست رفته بود.

  بررسی LiquidVPN

Speedtest مشتری FPN

چرا باید از VPN استفاده کنید

از آنجا که بسیاری از موسسات اکنون WiFi رایگان ارائه می دهند ، هنگام اتصال می خواهید از VPN استفاده کنید. اگرچه وای فای عالی است ، افراد مجرمان سایبری نیز فکر می کنند که عالی است. با اتصال به سرور مورد نظر خود ، اتصال ایمن و رمزگذاری شده ایجاد می کنید. به این ترتیب ، شما خطر را به خطر می اندازید که مجرمان یا فضای مجازی اطلاعات شخصی شما را سرقت کنند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از VPN کمک به شما در یافتن محدودیت های جغرافیایی است. مهم نیست که کجا هستید ، اتصال به یک سرور در آنجا کمک خواهد کرد. دلیل این امر باعث می شود که نرم افزار مسدود کننده فکر کند که شما در جای دیگری قرار دارید. این امر می تواند یک مزیت واقعی باشد اگر می خواهید به مناطق خاصی دسترسی پیدا کنید یا از مشاهده محتوا جلوگیری می کنید. نگران نباشید ، به یک سرور متصل شوید و می توانید مطالب مورد نظر برای دسترسی را مرور یا مشاهده کنید.

نشت می کند?

آزمون نشت مرورگر FPNهنگام پاسخ دادن به این سؤال ، مجبورید دوباره بررسی کنید که این سرویس چقدر جدید است. ما تست های نشت را از 2 وب سایت مختلف انجام دادیم. متأسفانه ما نتوانستیم از سایت موردعلاقه خود تست را انجام دهیم زیرا به محض اینکه تست را اجرا کردیم ، پروکسی آفلاین را زد. در وب سایت دیگر ، ما توانستیم یک تست را انجام دهیم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، بله ، باعث نشت می شود. ما انتظار چنین نتیجه ای را نداشتیم زیرا پروکسی های مستقرتر این نوع نشت را نشان نمی دهند. اگر Mozilla قصد دارد مرورگر FPN یا محصول تمام دستگاه را آزاد کند ، آنها باید به طور قطع آن مشکل را برطرف کنند. گفت: ما هنگام استفاده از برنامه واقعی ، شانس بسیار بهتری داشتیم. به جای یافتن چندین سرور مانند پروکسی ، به عنوان یک سرور واحد ظاهر شد. علاوه بر این ، ما با آزمون دیگر شانس داشتیم.FPN Leaktest 2 همانطور که در این تست می بینید ، تنها چیزی که نشان می دهد تعداد زیاد هوپ ها است. در این مرحله مشخص نیست که آیا می توانید تعداد هاپ (سرورهایی که ترافیک از طریق آن عبور می کنند) را تنظیم کنید یا خیر. از آنجا که 11 اسب بخار را نشان می دهد ، می گوید که این ممکن است نشان دهنده استفاده از پروکسی یا VPN باشد. کاهش تعداد هوپس باعث افزایش سرعت سرویس و پایین آمدن سوء ظن برای هر کسی که فکر می کند تعداد خیلی زیاد است می شود.

  بررسی VPN بافر

آیا باید از این VPN استفاده کنم?

برای اینکه به طور کامل به نسخه کامل دستگاه نگاه کنیم ، می بینیم که این سرویس علی رغم افت سرعت ، هنوز هم عملکرد خوبی دارد. مطمئناً از حریم خصوصی شما محافظت می کند و به شما کمک می کند محدودیت های جغرافیایی را پیدا کنید. در زمان این بررسی ، ما هیچ مشکلی برای دسترسی به محتوای سایر مناطق نداریم. این سرویس ممکن است تمام زنگ ها و سوتهای مورد انتظار شما را از سایر خدمات ارائه ندهد ، اما در ماه 5 دلار ، به خوبی کار می کند و قطعاً به شما در تحقق اهداف خود کمک می کند. ما می گویم بله ، این سرویس از ارزش خوبی برخوردار است و از حریم خصوصی شما محافظت می کند.

افکار نهایی درباره شبکه خصوصی Firefox

مرورگر FPN و سرویس کامل VPN با توجه به شهرت تیم موزیلا وعده های بسیار خوبی دارند. با این حال ، مواردی وجود دارد که در زمان بررسی ، قبل از اینکه بتوانیم پاسخی محکم در مورد آن ارائه دهیم ، باید برطرف شود. فقط زمان می تواند بگوید که آیا عواملی که باعث نگرانی ما شده اند ، مورد بررسی قرار می گیرند و چگونه شبکه خصوصی Firefox به نمایش در می آید. در همین حال ، کاربران ویندوز 10 در ایالات متحده می توانند برای دسترسی به شبکه خود ، از Firefox VPN بتا ثبت نام کنند. هزینه 4.99 دلار در ماه با کارت اعتباری به عنوان تنها گزینه پرداخت است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me