בשנים האחרונות הציבור הרחב החל לשלם יותר על פרטיותם המקוונת. אחת הדרכים לעשות זאת היא להתקין את סיומת uMatrix לדפדפן Chrome of Firefox שלך. כלי פרטיות רב עוצמה זה קל לשימוש ויש לו כמה תכונות מתקדמות שעובדות היטב. עם זאת, כמו בכל כלי, עליכם לזכור כי יותר מדי ציוצים עלולים לגרום לבעיות באתר המועדף עליכם. לאחר שתוסיף אותו לדפדפן, תראה אייקון בפינה השמאלית העליונה עם מספר בתוכה. נדבר על הפרטים הרגעים.

uMatrix

כיצד פועלת uMatrix?

כפי שציינו, uMatrix הוא קל לשימוש ומכוון ולחץ. בתוך המסוף, אתה יכול לפצל בקלות רק לבחור את הפריטים שאתה רוצה לחסום. זה באמת טוב בלהפסיק תוכנות זדוניות, תוכנות זדוניות, עוגיות, עוקבים וכמעט כל דבר אחר שיכול לגרום לבעיות במערכת שלך. המשמעות היא שהגלישה שלך הופכת להיות בטוחה ומהירה יותר מכיוון שאתה לא צריך להתמודד עם פעולות הרקע. יש יתרון נוסף לשימוש בו גם כן. אם אתה נמצא בחיבור אינטרנט ממוקד או ששימוש בנתונים שלך פשוט חשוב, uMatrix יסייע לך להפחית את הנתונים הנצרכים בגלל כל הדברים שהם חוסמים.

מדוע חסימת יתר עלולה לגרום לבעיות?

מכיוון ש- uMatrix הוא כלי כה חזק, הוא חוסם פעולות של צד שלישי כברירת מחדל. אמנם זה נשמע כמו רעיון טוב, אך הדבר יגרום לרבים מהאתרים בהם אתם מבקרים לא לעבוד כראוי. זה חוסם אותם כאמצעי בטיחות, אבל זה בהחלט יכול להיות מעצבן. במקום טעינת דף האינטרנט כפי שהייתם מצפים, יתכן שתקבלו הודעה שתאמר לכם שהיא עדיין נטענת. אם אתה נתקל בבעיה זו, אתה יכול להשבית את חסימות הבעיות או להשבית אותה עבור כל האתר. כמובן שזה תלוי בך.

  צפו באליפות PGA בשידור חי באינטרנט

ממשק משתמש

למרות שכנראה ראית כמה מהאפשרויות השונות שלעיל, אנו נעשה כמיטב יכולתנו לעבור על הפרטים האישיים של ממשק המשתמש (ממשק משתמש). נתחיל עם היסודות, ראשית. מכיוון ש- uMatrix משתמש בצבעים, ירוק פירושו שאתה מאפשר את האלמנט ואילו אדום פירושו שאתה חוסם אותו. הצבעים הירוקים בהירים יותר ואדומים בהירים יותר מייצגים פריטים חסומים באופן טבעי. מימין למקום בו אתה רואה את שורת הכתובת, יש כוכב אפור. לחיצה שתחסום את הכל או תאפשר שינויים שתבצע כדי להשפיע על כל אתרי האינטרנט ברחבי העולם. למי שרוצה לחסום אתר ספציפי בכל פעילויות הגלישה שלך, זה זה שאתה צריך להכנס אליו. אם תחליט לשנות את מה שאתה מאפשר בהמשך, תצטרך לחזור אליו ולשנות אותו שם.

אם אתה מרוצה מהשינויים שביצעת באתר הספציפי שאתה נמצא בו (בתמונה למעלה, זה thesaurus.com), אתה יכול לבחור בסמל הנעילה כדי לנעול אותו. אם אינך אוהב את כל השינויים שביצעת, הסמל מימין למנעול הוא מחק. זה יאפשר לך לאפס אותו. כשאתה מבצע שינויים, הקפד ללחוץ על כפתור הרענון כדי לראות שהשינויים שלך נכנסים לתוקף.

יכולות חסימת

אחד הדברים הנחמדים בשימוש ב- uMatrix הוא היכולת לחסום סוגים מסוימים של פריטים. אלה כוללים שם דומיין (הכל), קובצי cookie, css, תמונות, מדיה, סקריפטים, XHR, iframes, ואחרים. אמנם אלה נהדרים, אך ישנן שתי הגדרות שתרצו לאפשר. ההגדרה שתצטרך לשנות היא זו של YouTube (כן, היא תחסום את YouTube). כתובת האינטרנט שאתה צריך לוודא שאתה מאפשר היא s.ytimg.com. כשתאפשר זאת, תוכל לצפות שוב ב- YouTube ללא צורך להתפשר על ההגדרות האחרות שלך. השנייה שאתה רוצה לאפשר היא googlevideo.com. אם האתר משתמש ב- Google Video.

טיפים לשימוש ב- uMatrix

ישנם מספר טיפים שאנו יכולים להציע לך בעת השימוש ב- uMatrix. נתחיל עם הגדרות הפרטיות. אתה יכול לגשת על ידי לחיצה על סרגל האפור הדקיק בחלקו העליון של המסך האומר uMatrix ונותן את גרסת התוסף. לחץ על “פרטיות”. כמובן שכאן תוכלו לאפשר את הגדרות הפרטיות שלכם, תלוי באילו מהן תרצו. כדי לחסום תוכנות זדוניות, בחר בכרטיסייה “נכסים” שם מצאת את הכרטיסייה “הגדרות”. במקרה זה, הקפד לסמן את התיבה שבה כתוב “נכסי עדכון אוטומטי”. וודא שאתה מסומן בתיבת סקריפטים זדוניות..

כפי שאתה יכול לראות, השימוש ב- uMatrix עובד טוב מאוד ויסייע לך בכמה דרכים שונות. אנא שתפו את הפוסט הזה עם חבריך כך שהם יוכלו ליהנות גם מ- uMatrix. לעקוב אחרינו @VPNFan לקבלת הסקירות והמבצעים האחרונים של VPN מספקים מובילים.

  צפו בסדרת גביע נסקר עם VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me