כיצד להפוך את ה- VPN שלך למהיר יותר

מהירות היא לרוב גורם גדול בבחירת רשת פרטית וירטואלית (VPN). בין אם אתה מתכנן להשתמש בשירות לעתים קרובות או רק מעת לעת, קבלת המהירויות הטובות ביותר תעזור לך להוריד תוכן מהר יותר או לקבל תמונה חלקה יותר כשאתה זורם. כמובן שלא כל השירותים זהים. גם כשאתה בוחר חברה עם שרתים מהירים, גורמים רבים יכולים להשפיע על ביצועי הרשת שלהם. בפוסט זה נעבור על חלק מחלקי ה- VPN, אילו פריטים יכולים להשפיע על המהירות וטיפים לשיפור ה- VPN שלך. ככה, יהיו לך החוויות הכי טובות שאפשר. נתחיל בהתחלה.


גורמים המשפיעים על מהירות VPN

כפי שציינו, ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על מהירות ה- VPN. זכור כי אלה אינם בסדר ספציפי כלשהו. בחלק מהם תוכלו לשלוט ואילו אחרים אינכם יכולים.

 1. מיקום השרת – מיקום השרת שתבחר חשוב. ככל שהשרת קרוב יותר למיקום הנוכחי שלך, כך יש סיכוי טוב יותר שהמהירות שלך תהיה מהירה יותר.
 2. חוזק הצפנה – ככל שההצפנה חזקה יותר, כך הקשר שלכם יהיה איטי יותר. עם זאת, אם תשנה את חוזק ההצפנה שלך, אתה חשוף יותר לפשרה.
 3. התקנת רשת – בעוד שמשתמשים רבים אוהבים WiFi, מהירות ה- VPN שלך משתפרת לא מעט אם אתה מתחבר ישירות (חוט קשיח עם כבל LAN) למודם או לנתב.
 4. ניתוב – ניתוב VPN יכול להשפיע על מהירות החיבור שלך. אם בחרתם באחת מחברות ה- VPN החדשות או המנוסות פחות, קחו בחשבון שהן עלולות לא לנתב את התנועה כמו גם את הוותיקים. VPNs ברמה הגבוהה ביותר כמו IPVanish ו VyprVPN עשה עבודה טובה מאוד בניתוב התעבורה.
 5. צפיפות שרתים – לשרתי VPN יש רוחב פס מוגדר. בגלל זה, משתמשים רבים יותר פירושם שאתה צריך לשתף רוחב פס רב יותר. זהו נושא הולך וגדל עבור VPNs המציעים חשבונות רב-שנתיים או לכל החיים זולים מאוד. צפיפות קשה היא אחת הסיבות שאנו מרחיקים משתמשים מעסקאות VPN לכל החיים.
 6. פרוטוקולים – הפרוטוקול שתבחר יכול להשפיע על מהירות החיבור שלך. כדוגמה, גרסת ה- UDP של OpenVPN מהירה יותר מכיוון שהיא אינה מאמתת שכל חבילות המידע מגיעות למיקומן. גרסת ה- TCP מאמתת את משלוח מנות הנתונים אך היא איטית יותר.
 7. מהירות חיבור רגילה – ככל שמהירות החיבור הרגילה שלך גבוהה יותר, כך הסיכוי שלך להשיג מספרים גבוהים עם VPN גבוה יותר. לא תקבל מספרים גבוהים יותר ממהירות החיבור הרגילה שלך. אם אתה עושה זאת, מכיוון שספק ה- VPN דוחס את הנתונים. זה יכול לתת לך דירוגי מהירות שגויים לפעמים.
 8. שכבת שרת – במדינות מסוימות, רמת השרת עשויה להיות נמוכה יותר מאשר באחרות. אם לחברה שרתי שרת עליונים, הם מנהלים את כל חלקי החיבור. אנו נשתמש ב- IPVanish כדוגמה. לחלק מהשרתים שלהם יש ייעוד “A” ואילו לאחרים יש “C”. מערך השרתים הראשון נשלט לחלוטין על ידי החברה ומהיר יותר מקבוצת השרתים השנייה.

רכיבי מהירות

ישנם שני חלקים לזרז כשמדובר ב- VPN. אלה חביון (הזמן שלוקח לבקשת מידע לשלוח ולקבל) ותפוקה (כמות הנתונים שניתן להעביר בפרק זמן מוגדר).

 • חביון – נמדד באלפיות השנייה, יתכן ותבחין בזה. אם אתה סטרימינג, הכל יגיע לשם, פשוט לא כל כך מהר. עם זאת, החביון הופך להיות חשוב יותר אם אתה עושה דברים באופן מקוון במקום שהוא חשוב. דוגמאות לכך מנסות לקנות משהו ברשת שעשוי להימכר במהירות או לשחק וידאו משחק שם המהירות היא מכריעה.
 • תפוקה – בטח ראית סוג זה של מדידת מהירות. בדרך כלל ניתן לבטא מהירויות כמו מגה-ביט לשנייה (מגה-ביט לשנייה), מגה-ביט לשנייה (מגה-ביט לשנייה), או אפילו ג’יגה-ביט לשנייה (ג’יגה-ביט לשנייה). אם אתה נמצא בחיבור של 1 ג’יגה-בתים לשנייה ויש לך הורדה של 5 ג’יגה-בתים, צריך להוריד לך בערך 40 שניות. מכיוון שיש 8 ביטים בבת, אתה יכול להעריך כמה זמן ייקח להוריד כמה כפל.

טיפים להשגת המהירות הטובה ביותר ב- VPN

 1. מיקומים – אלא אם כן היעדים שלך כוללים חיבור למדינה ספציפית, בחר מיקום קרוב אליך.
 2. הצפנה כוח – תלוי בספק שתבחר, הכוח לא ניתן לשינוי. ספקים בדרך כלל מוגדרים כ- 256MB כברירת מחדל. אם אתה יכול לשנות את זה לחוזק הצפנה נמוך יותר, אתה משאיר את עצמך פגיע יותר להתקפה.
 3. התקנת רשת – אם אתה רוצה את המהירות הטובה ביותר ויש לך את היכולת, התחבר ישירות למודם או לנתב באמצעות CAT5 או CAT6 (כבל LAN). זה יגדיל את המהירות שלך.
 4. ניתוב – על ידי בחירת ספק ותיק או מבוסס, תוכלו להבטיח שתהיה לכם גישה לתצורות הניתוב הטובות ביותר הקיימות.
 5. צפיפות שרתים – במקרה זה, אתה רוצה לבחור את השרת הכי פחות צפוף שיש. ככה, אתה מקבל את רוחב הפס הגדול ביותר שאתה יכול. אם אתה נותן לספק לבחור את השרת עבורך, יתכן שהוא אינו הטוב ביותר הזמין עבורך.
 6. פרוטוקולים – מכיוון שברצונך לבחור בדרך כלל בפרוטוקול OpenVPN, בחר בגירסת UDP. אם יש לך בעיות חיבור, עליך לבחור בגירסת TCP. ייתכן שמשתמשים ניידים ירצו לנסות את IKEv2.
 7. מהירות חיבור רגילה – בדומה להגדרת רשת, החיבור באמצעות כבל מהיר יותר. כמובן, ככל שהקשר טוב יותר, כך תוכלו להשיג תוצאות טובות יותר.
 8. שכבת שרת – כפי שהזכרנו, תרצה לבחור בשרת הרמה הגבוה ביותר הזמין אם תינתן לך אפשרות.

סיכום

לסיכום, ישנם לא מעט גורמים שונים המשפיעים על מהירות ה- VPN שלך. בחלקם אתה יכול לשלוט ואילו אחרים אתה לא יכול. אם אתה עדיין נתקל בבעיות בדברים שאתה יכול לשלוט עליהם, עליך לשקול לשדרג את מהירות האינטרנט שלך. ככל שיהיו מהירים יותר מהירים, שדרוג חיבור האינטרנט שלך יעניק לך כוח נוסף. ככה, תוכלו להגיע למהירויות טובות ובכל זאת להגן על פרטיותכם. אפשרות נוספת שיש לך היא לעבור לשירות VPN מהיר יותר. לקבלת מבט על כמה מהטובים, אנא אל תהסס להסתכל ברשימת 5 ה- VPN המהירים ביותר שלנו.

מאוורר RankVPN ServiceVPN
מחיר ביקור
SiteServer
מיקומים לא
LogsBrowser
הרחבות סמארט
DNS
1ExpressVPN6.67 דולרExpressVPN160תיבת סימוןתיבת סימוןתיבת סימון
2NordVPN3.49 $NordVPN87תיבת סימוןתיבת סימוןתיבת סימון
3גישה פרטית לאינטרנט3.33 דולרPIA49תיבת סימוןתיבת סימון
4CyberGhost2.75 דולרPIA112תיבת סימוןתיבת סימון
5IPVanish5.20 $IPVanish76תיבת סימון
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map